קנו תמונות לפרסום! אל תסתכנו בהפרת זכויות יוצרים

 

אל תסתכנו בהפרת זכויות יוצריםאחד הדברים הבולטים לעין, כמעט בכל אתר אינטרנט אליו אנחנו נכנסים, אלו התמונות שמופיעות בו, בין אם זה לצד מאמרים, ובין אם זה בעמודים אחרים. מדובר על תמונות שאמורות לבטא ולייצג את רוח האתר, רוח העסק ותחום העיסוק שלו.

 

הבעיה עם תמונות באינטרנט היא, שלהבדיל מתכנים אחרים, לכל תמונה יש "אבא ואימא" כלומר צלמים וצלמות אשר צילמו את התמונה ומחזיקים בזכויות שלה. אם אנחנו נבחר להשתמש בתמונות ללא רשותם, אנחנו עלולים להפר זכויות יוצרים ולשלם על כך מחיר כספי גדול.

 

כפי שנוכל לראות בחלק הבא, יש לתמונות משמעות רבה באתרי אינטרנט, בפרט בכל מה שקשור בהקשר של פרסום מאמרים. לאחר מכן נסביר מדוע חשוב לקנות תמונות ולא להשתמש בהן ללא תשלום וללא רשות.

החשיבות של תמונות במאמרים

כידוע, פרסום מאמרים באתרי אינטרנט, הוא פרט חובה לצורך בניית אתר ראוי ויפה. לא משנה אם מדובר באתר אינפורמטיבי, אתר מכירות, אתר שיווקי או כל סוג אחר. זה יכול להיות אתר של כלי תקשורת, בעל מקצוע, עסק, או כל גורם אחר. הוא חייב להכיל מאמרים מסוגים שונים, על מנת שהוא יהיה רלוונטי ושימושי עבור הגולשים.

 

פרסום מאמרים לבד, זה אולי כלי מאוד חיוני לגולש, אך אם אנחנו לא מפרסמים לצידם או בתוכם תמונות, אז מבחינת עיצוב, אנחנו לא מוסיפים דבר לאתר ויוצרים תחושה של ריק אצל הגולש. מעבר לכך, התמונות במקרים רבים, נועדו לספק דוגמא או מידע נוסף לגולש. למשל, אם אנחנו מבקשים להציג בפניו מוצר או שירות מסוים, דוגמא לתהליך, אירוע היסטורי, דמות מסוימת או כל דבר אחר.

 

התמונות מאפשרות לנו, לא רק להוסיף נופך ייחודי למאמר, אלא הן לקדם את האתר שלנו בצורה טובה יותר בגוגל. התמונות הן כלי לקידום, בדיוק כמו פרסום מאמרים ותכנים אחרים שמופיעים באתר.

מדוע חשוב לקנות תמונות?

כאמור, כל תמונה שאנחנו בוחרים להשתמש בה ולפרסם אותה באתר שלנו לצרכים מסחריים, עלינו לקבל רשות מהצלם אשר צילם אותה ומחזיק בזכויות שלה. אחרת, אנחנו עושים שימוש לא חוקי בתמונה לצרכים עסקיים. אם הצלם או בעלי הזכויות על התמונה מגלים זאת, אפשר לתבוע אותנו ובית המשפט יקבל את התביעה.

 

לשמחתנו, אנחנו לא צריכים לעבור על החוק. לרשותנו עומדים מאגרי תמונות מהם אנחנו יכולים לרכוש תמונות שונות ולהשתמש בהן באופן חופשי. מדובר על מאגרים דיגיטליים, אשר מאפשרים לנו לרכוש חבילות של תמונות במחירים נמוכים יחסית, ולעשות שימוש בכל אחת מהתמונות, כפי שאנחנו רוצים. יש לנו אפשרות להשתמש בכל תמונה כמה פעמים ולפרסם אותה בכל אתר שאנחנו רוצים.

 

זו אגב הסיבה, מדוע תמונות שאנחנו רואים באתר מסוים, נוכל למצוא גם באתר אחר. סביר להניח שלא רק אנחנו ולא רק המתחרים שלנו, משתמשים במאגרים אלו, אלא כל מי שמחזיק ברשותו אתר אינטרנט ומפרסם בו תמונות.

 

צריך לומר, כל העניין של זכויות יוצרים על תמונות הוא לא חדש, גם בעיתונות המודפסת הוא קיים ולא פעם עיתונים נדרשים לשלם סכומי כסף גדולים עבור שימוש בתמונות או עקב שימוש לא חוקי בתמונה. האינטרנט יצר אפשרות לחברות למכור מאגרי תמונות ללקוחות שונים, וכך אפשר להתגבר בקלות על בעיה זו.

 

לצלם בעצמנו ולשמור על התמונות שלנו

אם אנחנו רוצים להשקיע ויש לנו זמן, משאבים ויכולות צילום, אנחנו יכולים כמובן גם לצלם תמונות משלנו ולפרסם באתר האינטרנט. בין אם מדובר בתמונות של עובדים, מוצרים, שירותים ועוד. חשוב שנדאג לציין שהזכויות על התמונות הן שלנו ואסורות לפרסום ללא אישור, כך אף גורם אחר לא יוכל לעשות בהן שימוש.

שימוש בתמונות שאנחנו מצלמים, יכול להוסיף לעיצוב האתר, בפרט בכל מה שקשור לנושא של פרסום מאמרים ייחודים, זאת בתנאי שהתמונות הן איכותיות וראויות לפרסום.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ