האם יעזור לכם שירות הרחקת יונים והצעה לפתרונות שונים

כשיונים מופיעות מחוץ לחלונות הבית, זה יכול להציק, להפריע, להרעיש וללכלך. אפשר לראות יונים מחוץ לכל בית בישראל כמעט, ורבים הם האנשים שמחפשים אחר פתרון טוב באמת כדי להרחיק אותן מבלי להרע להן. אף אחד לא אוהב שיש יונים על אדן החלון שלו, שמלבד הקולות שהן מפיקות, הן גם "מספקות" את לשלשת היונים המפורסמת.

 

לכן דוקרן יונים הפך להיות פופולרי לטיפול בתופעה הזו. את הדוקרן מתקינים מחוץ לחלונות הבית, כאשר הוא אינו מאפשר לציפורים החביבות אך המעצבנות לעמוד על אדן חלוננו – והן אינן נפגעות מכך (רק צריכות להמשיך לעוף כדי למצוא מקום אחר לעמוד בו). ניתן למצוא מגוון נרחב של דוקרנים באיכות משתנה. אפשר לבחור דוקרנים שיעניקו לכם שקט נפשי מהיונים המרגיזות, אך כדי לעשות זאת, רצוי להסתייע בשירותים של חברה מקצועית להרחקת יונים.

ומה לגבי רשת להרחקת יונים?

יש הטוענים כי דווקא רשת להרחקת יונים היא הפתרון היעיל ביותר שאפשר למצוא בתחום הרחקת הציפורים והיונים. רשת עמידה ואיכותית יכולה למנוע לחלוטין את חדירת היונים לאזורנו ומספקת פתרון ארוך טווח למטרד זה. ניתן למצוא מגוון מרשים של רשתות המרחיקות יונים; הן נבדלות זו מזו במקום הייצור, בחומר הייצור וברמת ההגנה בפני קרינת UV ובפני חמצון. כל המאפיינים האלו קובעים את עמידות הרשת לאורך זמן. רשת תהיה עמידה לאורך זמן בהתאם למאפייני החומר ממנו היא עשויה, העובי והחסינות מפני קרינת השמש.

 

הרשת עם העמידות הגבוהה ביותר היא זו העשויה פוליאטילן וכוללת הגנה בפני קרינת UV וחמצון. הרשת צריכה להתאים לאקלים בישראל. תוכלו לדרוש מפרט רכיבים של הרשת ולוודא שהיא אכן כוללת הגנה בפני קרינת UV, שכן רשת ללא הגנה מתאימה תתפורר עם הזמן.

 

צריך גם לבדוק מהו החומר ממנו עשוי החבל עליו הרשת מתוחה. יש מבחר גדול של כבלים – עשויי פלדה, ברזל, פוליאטילן ואחרים. הכבל הוא חלק אינטגרלי מפתרון הרשת ותורם לעמידות וליציבות הרשת במרחב. כמו הרשת, גם הכבל שלה צריך להיות עמידת לקרינת UV – אחרת הוא יתפורר. חשוב לוודא שהכבל מורכב מחומרים איכותיים המתאימים לאקלים בישראל, וכך לא יחליד, ייסדק וייחלש.

 

רשת להרחקת יונים

הרחקת יונים, דרורים וציפורים אחרים מתאפשרת בזכות פתרונות שונים, כמו זה. הרשת חייבת להיות איכותית כדי לשמש משך זמן רב; מלבד זאת, יש לוודא שגודל המעוין הוא קטן ואינו מאפשר חדירת ציפורים ויונים.

 

דוקרנים להרחקת יונים

דוקרנים מספקים פתרון מתאים בעיקר למצבים של מטרד יונים באזורים צרים, בגגות מבנה, באדני חלונות ומקומות דומים. קיימים סוגים שונים של דוקרנים, כולל דוקרני פלסטיק, דוקרני נירוסטה ועוד. חשוב לקחת בחשבון את איכות החומר שממנו עשוי הדוקרן, שכן כך ניתן להעריך את עמידות הדוקרנים לאורך זמן. דוקרני פלסטיק הם בעלי העמידות הגרועה ביותר לעומת דוקרנים עשויי נירוסטה. דוקרן יעיל הוא כזה העשוי מחומר עמיד למזג האוויר בישראל (בעיקר עמיד בפני קרינת UV). הדוקרן העמיד ביותר הוא כזה שקוציו עשויים מנירוסטה.

 

מערכות קפיציות

פתרון נוסף שכדאי לשקול עבור אזורים צרים הוא מערכות סלילים או מערכות קפיציות.

 

בובת עורב

יש מבחר רחב למדי של בובות המותקנות במקומות המועדים למטרדי יונים. הנראות של בובה זו אסתטית וגם היעילות שלה היא לטווח קצר בלבד, כיוון שהפתרון אינו חוסם גישה לאזור ולא מונע מיונים לעמוד בו. עם חלוף הזמן, היונים מתרגלות לנוכחות של הבובות שעומדות ללא ניע, והן כבר לא מהוות איום עבורן.

הפתרונות היעילים ביותר הם אלו שמונעים מהיונים לגשת לחלל, או אלו שמפריעים להן לעמוד בו.

 

מכשירים סונאריים

מכשירים אלו עובדים על תדרי קול שבעלי החיים לא אוהבים. מכשירים אלו בלתי יעילים לטווח הארוך, ויעילותם תקופה בעיקר לגבי מקומות סגורים. בנוסף, מסתבר שהמוצר אינו מרחיק יונים ביעילות במקומות פתוחים.

 

עופי יונה

חומר דביק שאפשר למרוח על כל משטח, ומיועד למנוע מציפורים לעמוד עליו. החומר מכתים ומלכלך את המשטח עליו הוא נמרח, וקשה מאוד להסירו. חוץ מזה, החומר עלול לפגוע ביונה, כיוון שכשהיא מנסה להשתחרר, חלק מהנוצות שלה נתלשות מגופה ונשארות על המשטח הדביק. הפתרון הזה אינו עומד בסטנדרט של מוצר "ללא התאכזרות לבעלי חיים", ולכן הוא לא מועדף.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
התקנת מצלמות אבטחה 2