פרסום באינדקס עסקים – שימו לב! לא כל החינם באמת חינם

פרסום באינדקס עסקיםאינדקסים היום מתחלקים ל 2 סוגים או מידות של פופולריות. ישנם את האינדקסים האבודים, מעין אתרי רפאים שנותרו מאחור ובעליהם לא משקיעים בהם אלא רק מחדשים את הדומיין שלהם פעם בשנה, ויש את אינדקסים פעילים, פופולריים ומובילים שבעלי עסקים פשוט רוצים להיות שם. אינדקס הוא למעשה אתר אינטרנט הממליץ על אנשי מקצוע או רשימה של עסקים מתחומים שונים לפי אזור בארץ או פרמטרים שונים שהוא מציע לסינון. ישנם אינדקסים המתמחים בתחום אחד ואינדקסים הפועלים על מגוון רחב של קטגורית ותתי קטגוריות. חלק מהם מאפשרים רישום ופרסום בחינם, חלקם בתשלום וחלק אומרים לכם שזה בחינם אך לא תמיד זה באמת כך.

אינדקסים בראשית ההיסטוריה של האינטרנט והשוואה להיום:

אולי אתם לא יודעים זאת אולם בראשית דרכו של האינטרנט האינדקסים היו אתרים פופולריים מאוד. למעשה בתחילת הדרך לא היו מנועי חיפוש מתוחכמים וחכמים כמו גוגל, יאהו, בינג ומנועי חיפוש אחרים שיש כיום. החיפוש באינטרנט נעשה בעיקר באמצעות אינדקסים כך שהיו המון סוגים של אינדקסים, חלקם כלליים וחלקם בתחומים ספציפיים. אפילו אתרים מובילים שאתם מכירים כיום בישראל היו אתרים שהתחילו כאינדקסים ולאורך הזמן התפתחו להיות פורטלים גדולים ורחבים יותר. לאורך השנים מנועי החיפוש התפתחו והצורך באינדקסים הלך ופחת, לפחות במשמעות הישנה שלהם.

האם עדיין כדאי לפרסם באינדקסים כיום?

קודם כל התשובה היא כן. כעת גם נסביר למה. רבים חושבים שהאינדקסים נכחדו או שהשימוש בהם כבר מיותר. ובכן ישנם אינדקסים רבים שיכולים לעשות לאתר שלכם יותר נזק מאשר תועלת, אולם אינדקסים רבים אחרים שאתם בוודאי רוצים להופיע בהם, הן לצרכי פרסום והן לצרכי קידום אורגני. הנה כמה סיבות מדוע כדאי עדיין לפרסם באינדקסים:

  • יש אינדקסים של מומחים או אינדקס המתמחה בתחום ספציפי או אינדקסים הכוללים מגוון קטגוריות אך נחשבים למומלצים ביותר – שפשוט להופיע באינדקסים הללו הוא כבוד לכשעצמו ויכול להוסיף למוניטין של העסק.

  • יש אינדקסים שיש להם תנועה רבה של גולשים וניתן ליהנות מתנועה לאתר שלנו, בוודאי אם מדובר ברישום חינמי לאינדקס.

  • חלק מהאינדקסים מספקים קישורים רגילים המסייעים לקידום האורגני שלנו וחולקים עמנו עם מיץ הקישורים שלהם בעוד יש גם קישורי NOFOLLOW שאינם מועילים לקידום האורגני באופן ישיר אך ללא ספק תורמים לתמהיל קישורים טבעי שגם הוא חשוב לקידום האורגני ולעבודת בניית הקישורים בכלל. יתרה מכך גם אם הקישור הוא no follow ואנו נהנים מתנועת גולשים חינמית שיכולה להגיע מהאינדקס לאתר שלנו אז זה בטח לא מזיק.

פרסום חינם באינדקסים? לא כל החינם הוא באמת חינם:

יש כמה וכמה דרכים לפרסם באינדקסים. כל אינדקס יציע לכם מגוון אפשרויות פרסום. חלק מבעלי האינדקסים ידברו במילים יפות, יסנוורו אתכם עם זמן מוגבל במתנה ואז יתחילו לחייב את הכרטיס שלכם או לחילופין יציעו לכם להירשם במחיר מוזל מלכתחילה בתשלום שנתי וכד'. חלק מהאינדקסים שמציעים הרשמה בחינם עשויים להיות אינדקסים מלאים בספאם, אתרים לא פעילים שרק עשויים לעשות יותר נזק מתועלת ואולי אפילו עושים כסף על גבכם, למשל בהצבת פרסומות בעמוד האישי באינדקס שלכם אותו אתם יכולים לעתים להציג ככרטיס ביקור ללקוחותיכם במידה ואתם רוצים לחסוך את בניית האתר שלכם. במילים אחרות גם אם הפרסום הוא חינמי אתם עשויים לשלם בדרך אחרת. לכן כאשר אתם מפרסמים קראו את האותיות הקטנות, בדקו היטב את האינדקס בו אתם מפרסמים, את הפעילות באתר ואת המוניטין שלו וכמובן תנו כרטיס אשראי רק כאשר אתם מתכוונים לרכוש מסלול פרסום מתקדם יותר בעצמכם.

 

במידה ואנו רוצים לרשום את האתר שלנו לאינדקס בחינם – כיצד נוודא שהרישום אכן יתרום לנו?

דיברנו על היתרונות שברישום לאינדקסים גם היום וכעת נדבר על החסרונות או יותר נכון ממה צריך להיזהר. גם באינדקסים הדורשים תשלום להרשמה כדאי לבצע בדיקות שונות אודות האינדקסים ואיכות הקישורים מהם אולם כאשר מדובר באינדקסים המאפשרים רישום חינמי חשוב לשים לב כי לא תמיד החינם או באמת חינם ולא כל הנוצץ זהב. אתם רוצים לבדוק תחילה האם הקישורים שאתם מקבלים הם קישורים רגילים או no follow. במידה והם רגילים אתם רוצים לבדוק את איכות האתר, כמה קישורים יוצאים ממנו בכלל ומכל עמוד בפרט. ככל שיש יותר קישורים הכוח של הקישור שתקבלו ירד ויש סיכון גבוה יותר לאתר ספאמי שעשוי אף להזיק לקידום שלכם ולמוניטין של האתר שלכם. במידה ומדובר בקישורי no follow הרי שהתרומה היחידה שלכם מההרשמה לאינדקס היא חשיפה ופרסום. כלומר תנועה שתגיע מהאינדקסים לאתר שלכם. במקרה כזה תבדקו את כמות הכניסות היומית לאינדקס ועד כמה הוא פופולרי.

 

כדאי לבדוק גם מתי האינדקס והאתר בכלל עודכנו לאחרונה, האם יש חלוקה פנימית לעמודים, האם יש גם בלוג מאמרים שמתעדכן לעתים קרובות ומעלה את הערך של האתר ועוד.

 

אינדקסים העסקים באתר המלצה – פרסום חינמי ללא אותיות קטנות:

באינדקס העסקים של המלצה תוכלו לפרסם בחינם, ללא אותיות קטנות וללא התניות מיותרות. האינדקס של המלצה הוא אחד האינדקסים המובילים והפופולריים ביותר בישראל ומכיל אינספור אנשי מקצוע ובתי עסק בתחומים שונים בכל רחבי הארץ. צרו קשר לפרטים נוספים.

לפרסום עסקים חינם באינדקס עסקים של אתר המלצה - לחצו כאן

 

ניתן לפרסם כרטיס עסק מקודם בתשלום במידה ותחליטו

החינמי נשאר חינמי לתמיד אלא אם תחליט אחרת

דוגמא לפרסום חינמי באתר המלצה: https://www.hamlatza.co.il/nettaim

רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ