פילטר חיצוני או פנימי לאקווריום

פילטר חיצוני או פנימי לאקווריוםמי אקוואריום, שאינם זוכים ליהנות מסירקולציה טבעית, עם הזמן נוטים לצבירת פסולת, שאריות ולכלוך הפוגעים באיכות חייהם של הדגלים. ניתן למנוע זאת בעזרת החלפה תדירה של המים – או חיבור פילטר לאקווריום, לסינון קבוע. מדוע? פילטר פנימי לאקווריום עובד במים עצמם, בעוד שפילטר חיצוני מותקן בקרבת האקווריום ונעזר בצינוריות לשאיבת מים ולהשבתם. הפילטר מבצע סינון חלקיקים ואיזון בקטריאלי – מה שמאפשר חיים בריאים ותקינים לדגי האקווריום.

 

שמירה על מים נקיים מלאי בריאות תלויה באופן הסירקולציה: מים יוצאים ונכנסים ממאגר המים בלא הפסקה – וכך נשמרת האיכות. באקווריום הביתי לא ניתן לבצע תחלופה טבעית דומה, ועל כן לצד האקווריום יש להתקין פילטר חיצוני – או פילטר פנימי בתוך האקווריום, להבטחת תחלופה תקינה של מים.

 

יש למעשה שלושה סוגי פילטרים עיקריים לאקווריום:

פילטר אקווריום חיצוני

פילטר דוד חיצוני הוא פילטר פופולארי לשאיבת מים על ידי צינור. המים עוברים בדוד עם כמה מדורים וחוזרים לאקווריום. הפילטר הזה כולל מספר תת-סוגים. יש בו מספר תאים, כאשר כל תא מכיל מדיה מתאימה – כימית, מכאנית וביולוגית. יש לקבוע אלו מדיות ייכנסו לפילטר והאם יש בו מספיק מקום. לא כל הפילטרים שאתם יכולים למצוא עושים עבודה טובה – בעיקר פילטרים תוצרת סין, שחלק מהם אינם מבצעים סינון טוב, מה שפוגע באיכות חייהם ורווחתם של דגי האקווריום.

מומלץ להשתמש בפילטר חיצוני, כיוון שהוא נפרד מהאקווריום וללא מגבלת גודל, מה שמאפשר להכניס אליו מדיה והוא מסוגל לטפל במים ביעילות ודורש אחזקה לא רבה. החיסרון העיקרי של הפילטר: יש להציבו במקום מוסתר או בארון כלשהו בסמוך לאקווריום.

פילטר פנימי לאקווריום

אידיאלי עבור אקוואריום חיצוני. היתרונות? אין צורך להניח צינורות מתחת לאקווריום ומחירו נמוך יחסית. חסרונות? גודל קטן שאינו מאפשר להכניס אליו מדיה רבה, מה שמפחית מיעילותו וגורם לא להתלכלך בקלות, מה שמאלץ תחזוקה רבה יותר. חיסרון נוסף: בעת ניקיון הפילטר יש להוציאו מהאקווריום, מה שגורם לו לטפטף כך שחלק מהלכלוך שבו חוזר לאקווריום. ישנם כמה פילטרים פנימיים המסוגלים לבצע סינון יעיל מאוד, אך מחירם מתקרב לזה של פילטר חיצוני ותחזוקתם מאתגרת מעט.

פילטר מפל

פילטר תלוי – ישנם סוגים נוספים של פילטרים המיועדים למערכות גדולות (ברור שיש בנמצא גם פילטרים מהדור הישן שאינם יעילים כמו אלו המתקדמים יותר, ולכן אין סיבה להזכירם). כדאי שתעשו את המחקר המקדים שלכם על-מנת שיהיה לכם מושג ירוק מה כדאי לכם לקנות.

 

היתרון הבולט של פילטר מפל הוא יעילות גבוהה, שהרי הוא מחמצן את המים והחיידקים שבו יעילים יותר. גם תחזוקתו נוחה יותר, כי ניתן לבדוק אותו מבלי להפסיקו או לפרקו. חסרונות של פילטר מפל: מעט רעש בחזרת המים לאקווריום; בנוסף, אקוואריומים רבים הם בעלי מכסה המפריע לתליית הפילטר על הדופן.

 

פעולת פילטר לאקווריום נחלקת למספר שלבים:

סינון מכאני: סינון חלקים מוצקים מהמים, כולל צואה ורפש הנפלטים על-ידי הדגים, פסולת מזון וכו'.

סינון ביולוגי: משטחים מיוחדים המאפשרים התפתחותם של חיידקים טובים העוזרים לנקות את המים ולפרק רעלים שונים לכדי חומר ששמו "ניטראט". חומר זה, ניטראט, נצרך על-ידי צמחי האקוואריום, המשתמשים בו ליצירת חמצן, מה שמאפשר למעשה מִחזור של הגזים במי האקוואריום.

סינון כימי: מבוצע בסיוע הפחם במסנן; אחראי על סינון חומרים כימיים רעילים מהמים ועל הרחקת צבעים לא רצויים וריחות רעים.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה