עציצים – מה צריך לבדוק לפני שקונים עציץ לבית

יש הסבורים שבית בלי עציצים, הוא בית בלי נשמה. כמו שיש צורך ביצירות אומנות, כך כל בית זקוק לעציצים אשר יקשטו אותנו ויתנו בו סימני חיים.  זה נכון לא רק לגבי מבני מגורים, אלא גם לגבי מבני ציבור, עסקים ואחרים. 

עציצים יוצרים נופך ומספקים אופי למקום בו הם מוצבים. הם מנקים את האוויר ויוצרים חמצן. מעניקים לו צבע, סגנון ויופי. לא לחינם, אנשים בוחרים להשקיע הרבה מאוד זמן וכסף ברכישת עציצים ובטיפולם. 

לשמחתנו, אם אנחנו חפצים לקנות עציץ לבית, יש לנו אפשרות להיעזר היום בשירותיה של משתלה קרובה למקום מגורינו. שם נוכל ליהנות מקטלוג של עציצים שונים, גדולים וקטנים, אשר נוכל לקנות ולהעמיד במקום הנכון מבחינתנו. 

בעזרת הצוות שעובד במקום, נוכל לקבל את העזרה הדרושה לנו על מנת לבחור עציץ בצורה נכונה, ואת המידע הנחוץ בשביל שנוכל לטפל בו כראוי. כך הוא יחזיק מעמד זמן רב ואנו נוכל ליהנות ממנו מהיופי שלו.
 

כיצד בוחרים עציצים בצורה נכונה?

כשאנו ניגשים אל משתלה לרכוש עציצים, עלינו להתייחס לנקודות שונות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו. זה נכון גם כשאנחנו מבקשים לקנות עציץ מתנה לבן משפחה או חבר. חשוב לקבל את המידע הרלוונטי ולבחון האם נכון ומשתלם להשקיע בו או שמא מוטב לקנות עציץ אחר. 

לפני שנציג את הנקודות, חשוב לזכור, המטרה שלנו שנוכל ליהנות מעציץ פורח ומשגשג, לכן אנחנו צריכים לשאול את עצמנו תחילה כמה זמן אנחנו יכולים להשקיע בטיפולו וטיפוחו, ומה זה דורש מאיתנו מבחינת תהליך העבודה ומשאבים כספיים. 

נקודות שיש לשים לב אליהן: 

שטח – עלינו לבחון מה גודל השטח שעומד לרשותנו על מנת שנוכל להציב את העציץ במקום בטוח, נוח ונכון עבורו. אנחנו יכולים להשתמש בשטח פנימי או חיצוני. מה שחשוב שזה יתאים לתנאי הגידול שלו.

 

תנאים – כשמדברים על תנאי גידול של עציצים, הכוונה היא למים ואור. אלו התנאים העיקריים הדרושים עבור כל עציץ. כאן גם טמונה השאלה, כמה זמן ויכולת יש לנו לטפל בעציצים. 

 

אם אנחנו מעוניינים לרכוש עציצים הזקוקים להרבה מים, עלינו לקחת בחשבון שנצטרך להשקות אותם כל יום, אחרת הם ינבלו. אם כך, עלינו לדאוג לעשות זאת או שמישהו אחר יעשה זאת עבורנו. מבחינת אור, זה יכול להשפיע על המיקום בו נוכל להציב את העציץ ובמקביל זה ישפיע על היכולת שלנו להציב עציצים אחרים לצידו. 

 

תחזוקה – מלבד תנאים של אור ומים, עלינו לזכור שישנם דברים נוספים שנידרש לעסוק בהם לצורך תחזוקה שוטפת בעציץ. למשל, לגזום ענפים מתים, להחליף את האדמה, לנקות אותה ועוד. אלו דברים שיידרשו מאיתנו זמן ונצטרך לאהוב את זה בשביל להתמיד בכך. חשוב לוודא שיש לנו את הזמן והסבלנות הדרושים לכך.  שלישית, יש לבחון אילו פרחים העציץ מגדל, ואיזה סוג טיפול אנחנו צריכים לספק לו. ישנם עציצים הדורשים החלפה קבועה של אדמה וכן קיצוץ של ענפים ופרחים מעת לעת, בשביל שהם יוכלו לגדול. אחרים לא דורשים את זה, מה שאומר שאנחנו לא נצטרך להתעסק איתם הרבה. 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול