עושים ספורט כדי לרדת במשקל? תזונה כבר שיניתם?

 

לא מעט ישראלים בוחרים לעשות ספורט, פעילות גופנית מסוגים שונים, מתוך מחשבה שזה יכול לעזור להם לרדת במשקל. כשחושבים על זה, אין ספק שמדובר במחשבה הגיונית וסבירה, הרי פעילות גופנית באמת אמורה ויכולה להוביל אל מצב של ירידה במשקל. אך זה לא מספיק.

 

בשביל לרדת במשקל, אי אפשר להסתפק אך ורק בפעילות גופנית, מה עוד שלא כל פעילות בהכרח יכולה להוביל לירידה במשקל. בשביל שהתהליך יהיה שלם ויביא לתוצאות להן אנחנו מייחלים, אזי שיש צורך לא רק לעשות פעילות גופנית אלא גם לשנות את התזונה.

איך יורדים במשקל?

ירידה במשקל היא שילוב של גורמים שונים. גורם אחד זו אכן פעילות גופנית. בשביל לרדת במשקל בצורה סדירה, יש צורך לבצע פעילות גופנית באופן עקבי, חשוב שזו תהיה פעילות אשר תייצר מצב של שריפת קלוריות. למשל, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים, משחקי כדור ועוד.

 

גורם שני זה שינוי תזונה. כפי שנוכל לראות בהמשך, יש להפחית בצריכת פריטי מזון וחומרים שונים. אחרת המצב שעלול להיווצר הוא שאנחנו עושים פעילות גופנית וממשיכים לצרוך מזון משמין, אז התוצאות של הפעילות לא יבואו לידי ביטוי באופן אמיתי.

 

גורם שלישי, שינוי הרגלי תזונה ושינה. חשוב לא רק לשנות את התפריט שלנו, אלא גם לשנות הרגלים ישנים. למשל, לייצר סדר ארוחות ברור, להקפיד על שעות שינה קבועות ועוד. אלו דברים חשובים וחיוניים לצורך ירידה במשקל.

מדוע חשוב לשנות תזונה?

שינוי תזונה הוא מאוד חשוב בשביל לרדת במשקל, מאחר וכך אנחנו יכולים להתאים את התפריט החדש לצרכים שלנו. למשל, אם אנחנו אוכלים באופן רגיל הרבה מאכלים עתירי שומן, עתירי סוכר וחומרים אחרים, אזי שאנחנו צריכים להקפיד על כך שהתפריט החדש יהיה מותאם יותר למצב בו נוכל ליהנות מאוכל בריא, איכותי וכמובן כזה שימנה מאיתנו לעלות במשקל.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא מעבר מצריכת פחמימות מוגברת, בפרט פחמימות ריקות, לצריכת ירקות וחלבונים. אלו מרכיבים יותר בריאים, יותר איכותיים, ובוודאי כאלה שמשמינים פחות, בדרך כלל.

 

השינוי בתזונה יכול להתבצע בצורות שונות. אנחנו יכולים לעשות את זה בהדרגה, זו דרך בה לא מעט אנשים בוחרים. לעומת זאת, אנחנו יכולים לעשות את זה באופן חד. להסיר כל מה שנראה לנו משמין ולא מתאים לתפריט תזונה בריא. כך אנחנו מוותרים על מה שיכול להפריע ולפגוע ביכולת שלנו לרדת במשקל.

 

שינוי בתזונה יכול להתבצע גם על פי סוגי דיאטות שונות. למשל אפשר להחליט על דיאטות מבוססות מזון ספציפי, אנחנו יכולים למצוא דיאטות המבוססות על מטבחים מסוימים ועוד. יש לנו עוד הרבה אפשרויות כיצד לבחור דיאטה שתתאים לצרכים שלנו ותשרת אותנו. אנחנו יכולים לשלב בין סוגים שונים של מנות, סוגים שונים של מרכיבים ועוד.

 

מה חשוב לשים לב כשבוחרים תזונה לדיאטה?

בסופו של דבר, המטרות שלנו הן לא רק לרדת במשקל, אלא גם ליהנות מהארוחות וכמובן להקפיד עליהן בשביל שנוכל אכן לרדת במשקל ולא להגיע אל נקודה בה אנחנו מוותרים על הדיאטה וחוזרים אל הרגלים ישנים.

 

לשם כך, אנחנו צריכים לדאוג שהתפריט שלנו יהיה בריא ואיכותי, יהיה מזין ומשביע, ושאנחנו נהנה ממנו. לכן יש חשיבות למעבר אל תפריט מסוים באופן הדרגתי ולא לעשות את זה בצורה חדה. חשוב שהתפריט יכלול מרכיבים שאנחנו אוהבים, גם אם הם כוללים מרכיבים שהם מנוגדים למה שאנחנו מעוניינים להשיג.

 

לפני סיום נדגיש, בשביל לעשות דיאטה ולרדת במשקל בצורה נכונה, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע ולעשות את זה בליווי גורמים מוסמכים. כך יהיה ניתן לקבל פידבקים על התהליך, המלצות ועצות, וכן הדבר יתבצע בצורה הרבה יותר מקצועית ומסודרת. חשוב גם לציין, הירידה תהיה בהתאם למשתנים שונים, כולל כאלה המתייחסים למבנה גוף, תהליכים מטבוליים ועוד.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם: