אי אפשר לבקר בדרום בספרד בלי להגיע לסביליה

סביליה: שטיח של עושר תרבותי ויופי נצחי

סביליה, בירת אנדלוסיה, היא עיר שבה היסטוריה, תרבות ותוסס מודרני מתערבבים ויוצרים חוויה בלתי נשכחת. המסע שלי אל פנינה זו מדרום ספרד היה חקירה של המורשת העשירה שלה, הארכיטקטורה המדהימה והחום של אנשיה.

 

רושם ראשוני

כשהגעתי לסביליה, נשביתי מיד באווירה התוססת שלה. קסמה של העיר ניכר ברחובותיה הצרים והמפותלים, בבניינים הצבעוניים ובניחוח פריחת התפוז. התחנה הראשונה שלי הייתה קתדרלת סביליה האיקונית, הקתדרלה הגותית הגדולה בעולם. הפאר של הארכיטקטורה שלו וההיסטוריה הכלולה בין חומותיו, כולל קברו של כריסטופר קולומבוס, היו מעוררי יראה.

 

שיטוט בהיסטוריה
במרחק זריקת אבן מהקתדרלה נמצא האלקאזר של סביליה. ארמון מלכותי זה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הוא יצירת מופת של ארכיטקטורת Mudéjar. כשטיילתי בגנים השופעים ובחדרים המעוצבים בצורה מורכבת, הרגשתי מועבר לעידן אחר. השילוב של סגנונות אסלאם, גותי, רנסנס ובארוק דיבר רבות על העבר המגוון של העיר.

בעודי שוטטתי ברובע היהודי הישן, באריו סנטה קרוז, סמטאותיו המקסימות והכיכרות הנסתרות חשפו סיפורים על תקופה שחלפה. שמשיית מטרופול, פלא ארכיטקטוני מודרני ברובע העתיק, סיפקה ניגודיות מדהימה ותצפית ייחודית על העיר.

 

טבילה תרבותית
סביליה היא מקום הולדתו של הפלמנקו, והחוויה של צורת הריקוד הנלהבת הזו הייתה גולת הכותרת. מופעי הפלמנקו האינטימיים ברובע טריאנה, עם כוחם הרגשי הגולמי, היו מהפנטים. הפסטיבלים התוססים של העיר, במיוחד ה-Feria de Abril, מציגים את המסורות העשירות והרוח השמחה שלה.

 

תענוגות קולינריים
הסצנה הקולינרית בסביליה היא תענוג. התפנקתי עם טאפאס בברים מקומיים, התענגתי על מנות כמו "ג'מון איבריקו", "סלמורג'ו" ו"אספינאקאס קון גרבנזוס". שווקי האוכל ההומים, כמו מרקדו דה טריאנה, הציעו תוצרת מקומית טרייה והצצה לחיי היומיום של סבילאנוס.

 

חקר מעבר לעיר
נסיעה קצרה מסביליה הובילה אותי לעיר הרומית העתיקה איטליקה, עם האמפיתיאטרון המרשים שלה. הנוף השליו של הפארק הלאומי דוניאנה, שמורת ביוספרית, היווה ניגוד מרענן להמולה של העיר.

 

ערבים בסביליה
הערבים בסביליה היו קסומים. פלאזה דה אספניה, נקודת ציון מרהיבה מתקופת הרנסנס/ניאו-מורית, מוארת בלילה, הייתה מחזה שניתן לראות. הליכה לאורך נהר הגואדלקוויר, כשטורה דל אורו זורח ברקע, הייתה הדרך המושלמת לספוג את האווירה של העיר.

 

הזיכרון המתמשך
כשהטיול שלי הגיע לסיומו, מצאתי את עצמי משקף על שפת הנהר, צופה בשקיעה צובעת את השמים מעל סביליה. העיר קסמה לי בתערובת של הוד היסטורי ותרבות עכשווית תוססת.

סביליה היא לא רק יעד; זו חוויה של היסטוריה חיה, תרבות תוססת והחום של אנדלוסיה. זה הותיר חותם בל יימחה בלבי, פסיפס של רגעים בלתי נשכחים והרוח המושכת של דרום ספרד.

 

 

רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ