סאבלברד נורבגיה - טיול חורף

 

סאבלברד נורבגיהרובנו לא ממהרים לארוז מזוודות ולטוס לחו"ל בימי החורף. הגשם, הקור והשמש הקרירה לא ממש מושכים אותנו למצוא מקום לטיול או לנופש בעונה זו. אבל, ישנם מקומות שדווקא העונה הקרה היא שעת הזהב שלהן. שם החורף שולט והופך את החוויה שלכם מהטיול למיוחדת ואפילו נהדרת. מקום כזה הוא סאבלברד שנמצא בנורבגיה.

למה לבקר בסאבלברד?

אולי כי סאבלברד ממוקמת במרחק של 1050 ק"מ מהקוטב הצפוני? מה שהופך אותה למקום הכי צפוני על פני כדור הארץ שאליו תוכלו לטייל. מקום מיוחד עם נופי מלכותיים אינסופיים, וטבע שאיש לא נגע בו. בקיצור, חוויה של פעם בחיים. אז אם אתם חובבי מקומות שתיירים אינם מציפים אותם, קל לתכנן בהם טיולים באופן עצמאי הרי שזהו בדיוק המקום בשבילכם.

 

המבקרים במקום בימי הקיץ צפויים לשמש בחצות הליל וימים ללא סיום. אולם, אם אתם מטיילים למקום בימי החורף תיתקלו בלילות צפוניים, אורות הצפון ונופים קפואים עוצרי נשימה. דבר אחד משותף לביקור שלכם, תהא העונה בה בחרתם אשר תהא, אתם צפויים לפגוש בחווית טבע מדהימה. ולמרות שהמקום יכול להציע גם חוויות אקסטרים, הרי שסאבלברד מציעה בעיקר הרפתקאות קלות ביחד עם אמצעים מודרניים, בתי מלון מפנקים ומסעדות מצויינות. ואכן, עד כמה שטיול לסאבלברד הוא מסעיר ושונה, הוא באותה מידה פשוט וקל לתיכנון.

מהו סאבלברד?

סאבלברד הוא ארכיפלג של איים. למה הכוונה? מדובר בשרשרת איים הממומקת בין נורבגיה לקוטב הצפוני. בעבר מדובר היה בשטח הפקר עד שבשנת 1920 נחתם הסכם סאבלברד שהכיר בזכותה של נורבגיה על המקום. לכן החוק שחל במקום הוא החוק הנורבגי, אבל ישנם כמה כללים מיוחדים ותקנות. ולמעשה כל מדינה החתומה על ההסכם יכולה להגיע לכאן ולעשות כאן עסקים. כמו כן זהו איזור ללא ויזה מה שאומר שאנשים מכל העולם יכולים לבקר ולעבוד בו באופן חופשי.

 

האי הגדול ביותר בסאבלברד הוא ספיטצברג, והוא גם המקום בו נוטים רוב התיירים לבקר. איים נוספים הם נורדיוסטלנד, אדגויה וברנטסויה. בעבר, סאבלברד היתה מוכרת בשם פיטסברגן, וגם כיום מבקרים רבים והן מדריכי טיולים נוהגים לכנות אותו כך.

ההתיישבות הכי גדולה בארכיפלג נקראת לונגיארבאין, והיא מונה כ- 2,400 נפש, והיא מורכבת מיותר מחמישים לאומים. זוהי העיר בה תוכלו למצוא את שדה התעופה הבינלאומי, רוב בתי המלון, מסעדות וחנויות. כאן שוהים רובם של התיירים בעת ביקורם בסאבלברד.

ההתיישבות השניה בגודלה היא ברנטסבורג. והיא כוללת אוכלוסייה רוסית-אוקראינית בת 400 נפש. יש כאן מלון ומסעדה, אולם רוב התיירים בוחרים בטיול בן יום למקום.

איך מגיעים לסאבלברד ומה אפשר לעשות במקום?

סאבלברד הוא מקום נגיש יחסית, אולם הקושי היחידי הוא לוח הזמנים של הטיסות שיחייב אתכם קרוב לוודאי לבלות לילה באוסלו או בטורמוסו בדרך לשם ובחזור. ישנן טיסות סדירות בין אוסלו למקום וכן גם מטורמוסו. מרחק הטיסה מאוסלו הוא בן שלוש שעות, ואילו מטורמוסו מדובר רק בשתי שעות טיסה. ודרך אגב, לא תצטרכו ויזה לסאבלברד ולנורבגיה עצמה ישראלים זכאים לאשרת תייר של תשעים יום .

תוכלו כמובן לשכור רכב, אבל האמת שמהר מאוד תגלו שהדבר מיותר. בעיר עצמה תוכלו להתנייע ברגל. משדה התעופה אפשר להשתמש באוטובוס המגיע קרוב לשעות הנחיתה לתחנה, כשהוא עוצר בכל בתי המלון הגדולים בעיר המרכזית.

הזמן הטוב ביותר לבקר בסאבלברד הוא בחודש פברואר. אז תוכלו לצפות באור הכחול היפהפה. אין שמש ברוב שעות היממה, והיא יוצאת החוצה למשך שש עד שבע שעות ומפיצה אור מסנוור. הטמפרטורה בעונה זו יכולה להגיע עד למינוס 30 מעלות.

פעילויות ייחודיות לימי החורף

הפעילות המשמעותית ביותר היא של צפייה באורות הצפון. סיורים מיוחדים יאפשרו לכם לצפות בהם ולעקוב אחר תופעה ייחודית זאת. בחלקם מלווים הסיורים בקרונות מיוחדים שבהם גם ניתן לאכול ארוחת ערב, תוך צפייה בפלא ייחודי זה.

פעילות באויר הפתוח היא של רכיבה באופנועני שלג. אם מעולם לא נסעתם בכלי תחבורה כזה עדיף לכם להתחיל בסיור קצר בן מספר שעות אשר עדיין יאפשר לכם להנות מהחוויה ופחות להסתכן.

מקום נוסף שכדאי לכם מאוד לטייל אליו הוא אל מערכות הקרח שנמצאות בתוך הקרחונים.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר