גם אחרי הקורונה - נצלו את יתרונות הזום

 

השימושים של הזוםמשבר הקורונה העולמי די הפך את כל מה שאנו יודעים ומרגישים בשנה האחרונה. אנשים מבוגרים נשארו לבד בביתם או בבית אבות ללא אפשרות לקבל ביקורים מהמשפחות שלהם, משפחות רבות עשו את החגים השנה בצורה מאוד מצומצמת, חצי מהזמן היינו בבידוד, המשק היה סגור חודשים רבים במהלך השנה ועוד. אחת התופעות של תקופת הקורונה בעולם בכלל ובישראל בפרט היא תחילת השימוש במערכת הZOOM הממוחשבת המאפשרת לנו לנהל שיחות צ'אט ווידיאו עם אנשים אחרים דרך המחשב. הגרסה החינמית של המערכת מאפשרת לנו לערוך שיחות ווידיאו בחינם עד 40 דקות וגם בתשלום דמי מנוי לא גבוהים במיוחד ניתן ליהנות משיחות ללא הגבלה, כולל שיחות קבוצתיות מה שפתח אפשרויות רבות נוספות לשימושים שונים בקהילה.

בין השימושים של הזום במהלך תקופת הקורונה:

במהלך תקופת הקורונה אנשים רבים החלו לחפש את האפשרות להגיע אל לקוחותיהם ללא פגישות פיזיות, אחרים היו צריכים לייצר הכנסה נוספת ופנו לדרכים אונליין לעשות זאת (וכך הגיעו לאופציית הזום), הלימודים בבתי הספר שלא יכלו להתחדש בשל אחוז התחלואה הגבוה עברו לאונליין גם כן ואפילו פגישות, ישיבות ואירועים שונים נערכו בזום. השימוש במערכת כלל יתרונות רבים ושימושים שונים שעזרו לנו להפוך את התקופה הנוראית של הקורונה לטיפה של שפיות בתוך הכאוס שחווינו בתקופה זו.

היתרונות של מערכת הזום:

  • חינמית לשימוש עד 40 דקות שיחה.
  • מאפשרת להוסיף/להסיר/לערוך אנשי קשר.
  • מאפשרת להזמין ולנהל שיחות צ'אט/וידיאו בקלות וללא ידע טכני מיוחד.
  • מאפשרת לנהל פגישות, להעביר שיעורים פרטיים וקבוצתיים, הדרכות ועוד.
  • ניתן לערוך שיחות קבוצתיות: מה שפתח את האופציה לקורס דיגיטליים וובינרים, מפגשים אינטרנטיים בין חברים, דיונים קבוצתיים במגוון תחומים, שיחות משפחתיות מרובות משתתפים, מורים המעבירים שיעורים לתלמידיהם מהבית ועוד.

 

השימושים שיהיו במערכת גם אחרי הקורונה:

שיחות משפחתיות – כמובן שגם לאחר שתעבור הקורונה מן העולם אנשים רבים יוכלו ליהנות משיחות ווידיאו דרך הזום. חלקם כבר התרגלו לערוך שיחות כאלה, חלקם ניצלו את התקופה לחזק את הקשר עם ההורים ובני המשפחה וערכו שיחות קבועות נניח ביום קבוע במהלך השבוע. חלקם פשוט ימשיכו עם המערכת כיוון שעכשיו יודעים איך להשתמש בה והם לא צריכים לנסות משהו חדש.

 

ניהול ארגונים – התרבות הארגונית הרווחת כיום היא כזו המספקת חלל עבודה אחד מרוכז לכל עובדי החברה, גם אם אלה נמצאים בסניפים שונים ובמקומות שונים ברחבי העולם. בדרך כלל תהיה מערכת תקשורת בענן שבאמצעותה ניתן לנהל את העסק ואת העבודה. באמצעות ZOOM ניתן יהיה לערוך שיחות, הדרכות, ועידות, פגישות ועוד. אלה רק יכולים לתרום לתרבות הארגונית וניהול העסק מכל מקום ובכל זמן.

 

לומדים מרחוק – אולי כאשר התלמידים יחזרו לבית הספר לא יצטרכו להעביר להם שיעורים בזום אבל כעת שהמורים והתלמידים הוכשרו לשימוש במערכת הזום, יכולים המורים המסורים שרוצים לסייע לתלמידיהם גם מהבית במידה וירצו. כמו כן יוכלו התלמידים לערוך שיחות זום עם חבריהם מהבית להשלמת ימים שלא היו בבית הספר. לבסוף, ניתן יהיה לערוך שיעורים פרטיים בתחומים שונים וגם עבור מורים פרטיים המעוניינים להעניק שיעורים מוזלים יותר כיוון שכעת חוסכים עלויות וזמני נסיעה.

 

ראיונות עבודה – אומנם אין כמו פגישה פיזית כדי להעריך אדם מסוים אולם כיום ניתן גם לערוך ראיונות עבודה דרך הזום, במיוחד עבור עבודות מהבית אך לא רק. ניתן יהיה לחסוך בזמן ומאמץ עבור המועמדים וכן גם מנהל כוח אדם יוכל להרגיש בנוח יותר ולבצע את הראיונות בצורה מסודרת ומאורגנת דרך המחשב.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ