המלצות טיול לנאפולי

המלצות טיול לנאפולינאפולי הינה העיר השלישית בגודלה במדינת המגף האיטלקית ומאוכלסת על-ידי מיליון תושבים. אם אתם מגיעים לנאפולי בפעם הראשונה, ייתכן שהחוויה תהיה עבורכם לא קלה במיוחד לעיכול; הרחובות אינם תמיד מצוחצחים והמקומיים עשויים להיות לא מסבירי פנים. ישנם המפרשים זאת בכך כי נאפולי זו איטליה האמיתית – זו שאינה מנסה לשאת חן בעיני תיירים. עם זאת, מדובר בעיר שפשוט חובה לבקר בה.

 

נאפולי היא בירתה של מחוז קמפניה שבדרום איטליה וללא ספק אחת מעריה המיוחדות של איטליה – ייתכן שתאהבו אותה וייתכן שתהיה זו הפעם האחרונה בחייכם שתבקרו בה. אכן, מדובר בעיר מעט כיאוטית – הומה, רועשת, צבעונית וצפופה – עם חוויית ביקור המערבת את כל החושים – בין אם ירצו ובין אם לאו. זוהי עיר של סמטאות צרות ורחובות צפופים, אך גם של כנסיות מפוארות, מבצרים, ארמונות, נמל שוקק חיים ואולי בעיקר של הר הגעש וזוב במפרץ נאפולי. גם האוכל בנאפולי טעים להפליא – בעיקר הפיצות.

 

נאפולי, בירת מחוז קמפניה שבדרום ארץ איטליה (וללא ספק אחד מחבלי הארץ היפהפיים והמרתקים ביותר באיטליה), עם איים קסומים, עיירות ציוריות ומצוקים תלולים הנושקים אל הים, לצד אתרים ארכיאולוגיים מרתקים וערים היסטוריות מעניינות. ניתן לטייל ממקום אחד למשנהו במסלול קווי – החל מנאפולי ולכיוון דרום. ניתן להתמקום בעיר נאפולי עצמה או לבחור להתמקם באחת העיירות המוקמות בדרך חוף אמלפי על מנת לצאת מדי יום לטיול במקום אחר.

 

בנאפולי תוכלו ליהנות ממגוון יפה של מוקדי עניין, רובם ככולם מרוכזים בסביבת העיר העתיקה אולם גם האזור שסביב דורש ביקור. חשוב לציין כי אין טיסות ישירות רבות מתל אביב לנאפולי. חברת אל על, יחד עם חברות צ'רטר, מפעילות בעיקר בעונת הקיץ טיסות ישירות לעיר, אך ברוב הפעמים יהיה צורך לעצור עצירת ביניים ברומא. העיר נאפולי משמשת עבור רבים כנקודת פתיחה מצוינת לטיול בכל האזור המעניין (שלא לומר – מרתק) של איטליה הדרומית, עם התמקדות בנאפולי ופומפיי, כמו גם דרך אמלפי.

 

המוזיאון הארכיאולוגי

אינכם חייבים להיות פריקים של ארכיאולוגיה על מנת להביע עניין בדברים שאתם יכולים לראות במוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה של העיר – מהמוזיאונים הארכיאולוגיים החשובים בתבל. המוזיאון שוכן בארמון מן המהאה ה-17 ומוצגים בו רוב הממצאים שנתגלו בהרקלונאום ובפומפיי. נוסף על כך, תמצאו כאן אוסף כביר של חפצי אומנות הלניסטיים ורומיים, כולל ציורי קיר, פסיפסים, פסלים ועוד. במוזיאון תמצאו גם חדר מיוחד שנחשף לראשונה לקהל הרחב רק בשנת 2000, ובו אוסף אמנות ארוטית שנתגלתה בפומפיי.

רובע ספאקנאפולי

רובע ספאקנאפולי נמצא בליבה ההיסטורי של נאפולי, והוא ללא ספק הרובע שמזוהה בצורה המשמעותית ביותר עם העיר. ברובע זה תגלו את נאפולי כפי שמשתקפת בסרטים, כולל הסמטאות הצרות, הרעש והבלגן, כולל חבלי הכביסה המתוחים בין הסמטאות. במקום זה גם ניצבים רבים מהאתרים החשובים של העיר, כולל ארמון פנורמיטה, מתחם Santa Chiara – עם המנזר, הקברים ומוזיאון הארכיאולוגיה, ארמון ונציה  והדואומו – קתראלת העיר, שהוקמה בסוף המאה ה-13 בסטייל צרפתי-גותי.

מעט על ההיסטוריה של המקום

נאפולי נוסדה על ידי היוונים באמצע האלף הראשון לפני הספירה – והם גם אלו שנתנו לה את השם נאפוליס, שפירושו "העיר החדשה". נאפולי העתיקה מאופיינת במורשת תרבותית עשירה המתבטאת בפולקלור עשיר ובאתרים מרתקים שונים. חלקה העתיק של העיר ממוקם במזרחה, ברחובות הקרובים לקתדראלת הדואומו.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

פרסום עסקים

 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ