מתקני ילדים לחצר - לפני רכישה בדקו את רמת הבטיחות

 

בטיחות מתקני ילדים לחצרמשחקי חצר פעילים הם  חלק חשוב מיומו של הילד.  הן מהוות חלק חשוב בהתפתחותו. ואין ספק כי משחק פיזי נמרץ המציע לילדים אפשרות לבלות יחד בדרכים שונות לגמרי מאלו שיש להם בתוך הבית. במיוחד עכשיו בימים שבהם מתרחשים סגרים בשל מחלת הקורונה ואנו מוצאים את עצמנו סגורים איתם בבתים. יש לזכור שבילוי בחוץ מציע לילדים הזדמנות לבחון את הפיזיות שלהם, את המיומנויות והיכולות השונות. במידה ואתם חוששים להגיע אל הגינה הציבורית, ויש ברשותכם חצר הרי שכדאי לחשוב דווקא בימים אלו על רכישתם של מתקני ילדים לחצר. אך רגע לפני כן, וכדי להפוך את הרכישה לקלה יותר, הנה כמה נקודות שכדאי לתת עליהם את הדעת.

חשוב לשים לב ממי רוכשים ועבור איזה גיל

מה שברור הוא שחשוב מאוד לרכוש את מתקני ילדים לחצר שלכם מחברה שהיא אמינה. כזו שאתם בטוחים בטיב מוצריה, ואשר אינה נוטה להתפשר על איכותם. שימו לב שעל כל מתקני המשחקים בארץ חלה חובת פיקוח מצידו של מכון התקנים הישראלי. כאן אין מקום לפשרות, מכון התקנים הישראלי קבע תו תקן המתחלק לחמישה חלקים ומחייב את כל הספקים על פי החוק, כלומר גם את היצרנים, היבואנים או המשווקים, במילים אחרות את כל מי שיש לו נגיעה בדבר, לספק מתקנים שעומדים בדרישות התקן בלבד.

התקן המחמיר מתייחס לשלבי התכנון, הייצור, ההתקנה והתחזוקה של המתקנים השונים. ולכן פנייה לחברה אמינה משמעה רכישת מוצר שיכול להציג תעודה פורמלית מטעם מכון התקנים הישראלי לאישורו.

כמובן שחשוב מאוד לשים לב לאיזה גיל מיועדים המתקנים שאתם רוכשים. גיל הילדים שלכם הוא בעל חשיבות משמעותית מאחר והוא מאפשר התאמת המתקן לגיל הילד. כמובן שאם תרכשו מתקן שהוא מודולארי אז הוא יתאים למספר שכבות גיל.

מתקני ילדים לחצר – נוהלי בטיחות ולמה יש להתייחס

כשאתם בודקים את המתקן וודאו שהוא אינו מכיל חלקים או אביזרים העלולים ללכוד את חלקי הגוף של הילד. אם יש במתקן הזה כבלי מתכת וודאו שהם מגולוונים ועמידים בפני חלודה. וודאו שאין ברגים חשופים שיכולים לשרוט או לפצוע את הילדים, זאת במידה ורכשתם מתקן העשוי ממתכת או שיש בו חלקי מתכת. אם מדובר במתקן העשוי מעץ פלסטיק או פיברגלס הרי שמומלץ לוודא שהוא עמיד בפני תאי מזג האויר וכי הוא לא עתיד ללקות במזיקים או לפתח רקבון.

וודאו שהמתקן אינו גבוה מדי – עד 2.5 מ' ולא יותר, וכי הוא מצוייד במעקים. אם יש לכם ילדים מתחת לגיל 4 שימו לב שהגובה המקסימלי הוא של 50 ס"מ ולא יותר, למקרה של נפילה. בידקו את השרשראות של הנדנדות וודאו שהן שלמות וכי החיבורים ביניהן חזקים ועמידים. וודאו שהמתקן יציב, וכי הוא אינו סובל מתזוזות בלתי רצויות.

 

היכן למקם את המתקן

מיקומו של המתקן חשוב מכמה סיבות. ראשית, וודאו שהוא אינה בקירבתה של חנייה או קרוב לכביש הומה וסואן, כי ילדים מסתקרנים ויכולים לנצל כמה שניות של חוסר תשומת לב ולחמוק החוצה.

דאגו להניח את המתקן על אדמה יציבה ככל האפשר וודאו שאין אבנים, מרצפות, או חלקי מתכת שיכולים לפצוע את הילדים במצב של נפילה או החלקה מהמתקן. כך שגם אם הנחתם את המתקן על הדשא הטבעי שלכם בבית, יש לבדוק שאין בסביבתו כל אמצעי שיכול להיות מסוכן לילדים, כולל ממטרה שקועה.

מומלץ להתייעץ עם מי שרכשתם את המוצר ממנו ולקבל ממנו המלצה היכן ואיך להתקין את המוצר. רוב הסיכויים שימליצו לכם להתקין ספוג מסביב למתקן שיכוסה בשכבה של דשא סינטטי שיהיה מעוגן לקרקע. אפשרות אחרת היא להשתמש במשטח גומי המשמש מצע עבור מתקני ילדים בחצר. וודאו שכל אחד מהמצעים שנבחרו הוא בעובי מתאים כדי לבלום נפילה.

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי