מהם הסממנים למציאת רטיבות בבית

 

מעברי הצנרת והביוב במבנים הם סמויים, כאשר הצינורות חבויים בין תשתיות הקירות והריצוף. המבנה הסמוי מיועד להגן על הצנרת מפני מפגעים חיצוניים, כמו גם ליצירת מבנים במראה אסתטי ונקי. כל השיקולים הללו אינם רלוונטיים כלל ועיקר כאשר קיימת נזילה פנימית באחד מן הצינורות הללו, תוך פגיעה בתשתיות המבנה וקושי באיתור הנזילה.

 

כאשר הנזילה היא נזילה פנימית, עשוי לחלוף זמן רב עד לאיתור הנזילה בפועל, איתור המיקום שלה והטיפול בה. בין הסימנים שיסייעו בעדכם להקדים ולאתר נזילה בצנרת הפנימית:

 

איתור רטיבות על הקיר - הופעת כתמי רטיבות על הקיר היא העדות הראשונה לקיומה של נזילה או חדירת מים למבנה. במידה ומדובר בקיר חיצוני ללא מעבר של צנרת, מקור הרטיבות יהיה כפי הנראה איטום חיצוני לקוי של הקיר, בעוד שרטיבות בקיר פנימי הכולל מעבר צנרת (דוגמת קיר משותף לחדר שינה וחדר אמבטיה) תעיד בהכרח על נזילה פנימית של הצנרת המועברת בקיר.

 

ריח - רטיבות יוצרת ריח דחוס ולא נעים של טחב, ריח שמעיד על מים כלואים ודחוסים בתוך התשתית. הופעת ריח טחוב ולא ברור מצריכה לפני הכל אוורור של החדר, במידה והריח לא מתנדף או חוזר ושב- מוטב להזמין שירותי איתור נזילות לאיתור מפגע הריח ומקורו.

 

רחש - טפטוף גם אם חרישי, יוצר רחש קל, אליו ניתן לשים לב בעיקר בשעות הלילה השקטות. במידה ולאורך זמן אתם שומעים רחש הדומה לטפטוף קל ועקבי, לעתים גם הולך ומתגבר, קיימת סבירות גבוהה לנזילה פנימית.

 

שינוי צבע חיפוי או ריצוף - במקרים מסוימים כאשר הצינור הפגוע טמון תחת ריצוף או בתוך קיר בעל חיפוי קרמיקה, הרטיבות לא תופיע בצורה ישירה וגלויה על החיפוי, כי אם בהדרגה ותוך שינוי הצבע של החיפוי, המרצפת ואפילו הרובה. כאשר ניכר שינוי בצבע הרובה או בצבע החיפוי ולעתים גם תזוזה או התרוממות של אריחים, הדבר עשוי להצביע על נזילה פנימית ולעתים אפילו על הצטברות מים כלואים והצפה.

 

עליה דרמטית בחשבון המים - חשבון המים הוא סמן לצריכת המים בבית, כאשר זה לרוב ישמור על ממוצע אחיד, ללא שינוי קיצוני בהתנהגות או בהרכב בני המשפחה. זיהוי עלייה משמעותית בחשבון המים ללא סיבה נראית אל העין עשויה להצביע על צריכת מים מופרזת ומיותרת בשל נזילה. ניתן לבחון את הדבר באמצעות סגירת כל הברזים בבית והצצה על שעון המים- שבמקרה כזה יראה תזוזה איטית אך עקבית.

איתור רטיבות ונזילה ללא פגיעה בתשתיות

זיהוי ואיתור של קיום נזילה הוא החלק הראשון, כאשר נדרש איתור המיקום המדויק של הנזילה והטיפול בה. לפני הכל חשוב לדעת כי אין צורך בשבירה של כל הקיר או בהסרת כל אריחי החיפוי על מנת לאתר את הנזילה, וניתן לבצע איתור נזילה סמויה באמצעות מצלמות תרמיות אשר פועלות בטכנולוגיית אינפרא אדום. המצלמה מלווה בסורק אשר מבצע סריקה לכל אורך הקיר, ומאתר את הנזילה ומקורה בזכות שינויי הטמפרטורה בקיר. לאחר איתור הנזילה ניתן יהיה לבצע כניסה כירורגית- הרס מבוקר ונקודתי לצורך ביצוע התיקון. קיימים גם תיקוני צנרת שניתן לבצע ללא הרס כלל, באמצעות החדרת רובוט ו/או פתרונות איטום/ טלאי צנרת אל עומק הצנרת למיקום הנזילה.

 

קיימות שיטות נוספות לאיתור נזילות לא הרס, בניהן איתור נזילות בגז או מכשיר לאיתור חריגה קולית. מומלץ לבחור בבעל מקצוע אשר מספק מעטפת שירותים כוללת- את איתור הנזילה בראש ובראשונה, וכן את הטיפול בה בכלים מקצועיים ויסודיים.

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום המלצה חדשה