המלצות על חברות מובילות בתחום המחשוב

מחשוב ענןמחשוב ענן הוא שירות מחשוב שמקבלים דרך מחשב המחובר לרשת האינטרנט. העיקרון הוא לחסוך את הצורך בלתחזק אצלנו מקום לאחסון תוכן, ובמקום זאת, לאגור את התוכן במקום אחר הנקרא "שרת ענן" שנמצא הרחק מאיתנו, פיסית.

 

מחשוב ענן קיים כבר זמן רב. כל חברה עם אתר אינטרנט המאפשר למשתמשים או הגולשים שלה גישה למחשב שלה מגשימה הלכה למעשה את הרעיון של מחשוב ענן. בחלוף הזמן, טכנולוגיות מחשוב חדשות אפשרו לייצור מחשבים עוצמתיים ולחבר כמה מחשבים יחד לכדי רשמת ממוחשבת עם כוח עיבוד משופר. בנוסף, פותחו במקביל תוכנות היודעות לנצל את טכנולוגיות החומרה החדשות שפותחו בצורה יעילה יותר לטובת יצירה של מכונות וירטואליות על החומרה של שרת אחד. מדברים על שרת וירטואלי כיוון שהמכונה אינה קיימת פיסית, אלא רק ברמת החומרה. בשונה משרת פיסי, שרת התקשורת עם שרת ענן מבוצע על ידי האינטרנט ולא על ידי תשתית כבלים מקומית.

 

תקשורת האינטרנט התפתחה במקביל למחשוב, יחד עם עלייה משמעותית בקצב הגלישה. היום גלישה מהירה מתאפשרת מכל מקום עם גישה לאינטרנט, ואילו המרחק בין שרת הענן לבין משתמש הקצה הופך להיות פחות משמעותי בכל יום שעובר.

 

חברות מובילות בתחום מחשוב הענן

HostGator. החברה מציעה שטח ותעבורה ללא הגבלה, חבילה בסיסית עם אחסון דומיין בודד, תעודת SSL שיתופית והתקנה אוטומטית של Drupel, Jumala ו-WordPress בלחיצת כפתור – וכל זה ב-3.96 דולר לחודש בלבד! לעוף על זה!

 

iPage. עם שטח אחסון בלי הגבלה ותעבורה בלי הגבלה, יש לנו כאן עסקה משתלמת. החברה מציעה דומיין בינלאומי חינם (עם סיומת Com, Net או Info) וקופוני פרסום ב-Google בשווי 500 דולר. בנוסף, מציעה החברה התקנה אוטומטית של כל אחת מהפלטפורמות Drupel, Jumala ו-WordPress בקליק. 2.25 דולר בלבד לחודש.

 

Fatcow. Facow מיישרת קו עם שאר חברות האחסון ומציע שטח אחסון ותעבורה בלי הגבלה. העסקה כוללת גם דומיין בינלאומי ללא עלות וקופוני פרסום בשווי 50 דולר, כמו גם גיבוי בנפח 1 ג'יגהבייט על שרת JustCloud. גם כאן תיהנו מהתקנה אוטומטית של Drupel, Jumala או WordPress. 3.15 דולר מדי חודש.

 

מחשוב ענן לעסקים קטנים: יתרונות וחסרונות

עבור עסקים קטנים קיימים שיקולים שונים במעבר לשרותי מחשוב ענן, וחלק מהם תלויים בהיקף פעילות החברה ובאופיה. להלן חלק מהשיקולים שכדאי לקחת בחשבון.

  • מחיר. עם הוצאה כספית לא גבוהה, העסק יוכל ליהנות מטכנולוגיה מתקדמת וממשאבים גמישים לצרכיו. אין צורך לשתות תשתית שלמה בעלות גבוהה, אלא פיסה קטנה בלבד המתאימה לצרכים העסקיים ובמסלול כספי נוח בצורת שכירות חודשית, ללא צורך במימון או בגיוס אנשי מקצוע להקמת המערכת ותחזוקתה. כך אפשר לספק לעסק שירותי מחשוב ענן גמישים העונים בדיוק רב לצורך העסקי.

 

  • גמישות מקסימאלית. עם גישה בכל זמן ומכל מקום מתאפשרת גמישות עסקית רבה. המידע שמאוחסן בענן זמין למשתמשים בעלי הרשאה בכל זמן ומכל מקום, ומה שנדרש הוא רק חיבור לאינטרנט ומחשב (או טלפון, טאבלט וכו'). שירותי מחשוב ענן מאפשרים פריסה גיאוגרפית שאינה תלוית מקום ועבודה בכל זמן ובכל אזור זמן.

 

  • מימון נמוך. אין צורך בהשקעה גבוהה להקמת תשתיות, אלא בתשלום חודשי בהתאם לצריכה.

 

  • אבטחת מידע. בקרב מנהלים רבים רווחת הקונספציה השגויה על פיה בטוח יותר לאחסן מידע על שרת פיסי היושב במשרדם, איך עניין זה הופרך מזמן. אבטחה היא עניין חשוב שיש לדאוג לו תמיד – בלי קשר למיקום הפיסי. חשוב לדעת שגניבת מידע מבוצעת באמצעות פריצה אל השרת מרחוק ושוב – ללא קשר למיקום. שרתי ענן שהושקעו בהם מאמצי גיבוי ואבטחה עדיפים על פני אחסון פיסי במשרד שלא הושקעו בו המשאבים הנחוצים.

 

* מאמר הנכתב בגדר המלצה - יש להתייעץ עם מומחה לפני הכרעה או לנסות לתקופת זמן נמוכה את השירות הניתן כדי להבין האם הוא המתאים ביותר עבורכם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול
אלפנט פיננסים
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר