היתרונות שתהנו מהם במוסך מורשה לעומת מוסך פרטי

 

מוסך מורשה לעומת מוסך פרטימדי פעם, אנחנו נדרשים לקחת את הרכב שלנו לבדיקות וטיפול במוסך. ישנם מקרים בהם הבדיקות והטיפולים הם קבועים, בין אם מדובר בטיפולי עשרת אלפים או טיפולים לפני טסט. מקרים אחרים מחייבים טיפולים דחופים, כמו למשל אחרי תאונות, תקלות ונזקים, בלאי ועוד. במקרים אלו עולה בפנינו דילמה האם לפנות אל מוסך מורשה או מוסך פרטי.

 

למתבונן מהצד שאיננו מבין את ההבדלים בין השניים, זה יישמע כמו ניואנסים קטנים וחסרי משמעות. הרי בשני המקומות עובדים אנשי מקצוע, אנשים שלמדו את הנושא וקיבלו את ההכשרה הנדרשת לצורך טיפול בכלי רכב. אך אם בוחנים היטב את המשמעויות של כל אחד מסוגי המוסכים, נוכל לראות שקיים הבדל משמעותי בין השניים.

 

לפני שנציג את היתרונות שיש למוסך מורשה על פני מוסך פרטי, נסביר בקצרה מה זה כל אחד מהם. כך יהיה אפשר להבין טוב יותר מדוע לא מדובר רק בניואנסים של פרסום ומיתוג, אלא בעניין רציני ומשמעותי.

מה זה מוסך מורשה?

מוסך מורשה הוא מוסך שיש לו רישיון מטעם משרד התחבורה והוא עובד בסמכות וברשות היבואן הרשמי של הרכב. לכן, אנחנו נמצאים מוסכים מורשים לרכבי יונדאי, הונדה, טיוטה ועוד. זה מסוג שיכול לספק מגוון רחב של שירותים לכל דגמי הרכב מאותה חברה, בהתאם למה שהיא מספקת ובעזרת שורה של כלים ואמצעים שהוא מקבל ממנה באופן בלעדי.

מה זה מוסך פרטי?

להבדיל, מוסך פרטי הוא מוסך רגיל. מוסך שאיננו מחויב לעבודה עם חברה מסוימת, הוא לא עובד עם חברות רכב והוא מספק שירותים לבעלי רכבים מכל החברות. על פניו, יהיו שיטענו שיש כאן יתרון, מאחר וזה לא מגביל את בעל הרכב. אך למעשה, זה פתרון הרבה פחות משתלם מאחר והמוסך איננו מקבל שירות מחברות הרכב, הוא לא פועל על פי הסטנדרט של החברה וגם לא בהכרח מתמקצע בסוג ודגמים של רכבים מסוימים. השירות הוא הרבה יותר כללי, אפילו אם מדובר בתיקונים וטיפולים רחבים.

אחרי שהסברנו בקצרה מה זה מוסך מורשה לעומת מוסך פרטי, אפשר לראות מאילו יתרונות אנחנו יכולים ליהנות כשאנחנו פונים אל מוסך מורשה

יתרונות של מוסך מורשה

בראש ובראשונה, היתרון הבולט ביותר הוא שהרכב מטופל על ידי גורם מקצועי שקיבל את ההכשרה הנדרשת לטיפול ברכב על ידי החברה שייצרה אותו. הוא עושה זאת באמצעות ידע שהוא קיבל מהחברה, באמצעות כלים ואמצעים שהחברה סיפקה לו, הוא יכול להציע לנו רכיבים מקוריים מטעם החברה ולמעשה כל המעטפת הטיפולית ברכב קשורה באופן ישיר לחברת האם, קרי החברה ממנה רכשנו את הרכב. כך נוכל ליהנות מטיפול הרבה יותר איכותי.

 

יתרון שני נובע מכך והוא, אותם מוסכים מורשים נמצאים תחת פיקוח, לא רק של משרד התחבורה אלא גם של חברת הרכב. אם חס וחלילה קורה משהו לא טוב, החברה יכולה לקחת את הרישיון מהמוסך. אנחנו נהנים מכך, שכן אף בעל מוסך לא ירצה לאבד את האפשרות לעבוד ישירות מול חברת רכב מסוימת. הפיקוח יוצר סטנדרט גבוה של שירות ועבודה, ואנחנו נהנים מכך.

 

יתרון שלישי, מעצם העובדה שאנחנו מטפלים ברכב שלנו במוסך מורשה, אז אנחנו גם שומרים עליו טוב יותר וגם יכולים לצמצם את הירידה בערך שלו. כשנרצה למכור את הרכב, סביר להניח שאנחנו נוכל לעשות את זה בצורה הרבה יותר מהירה ורווחית, מאשר אם נמכור רכב שמטופל במוסך רגיל.

 

עוד יתרון של מוסך מורשה, זה שהרבה פעמים אנחנו יכולים לקבל מגוון רחב של שירותים שקשורים לרכב ולא בהכרח רק טיפולים ובדיקות רגילות, זה נכון לגבי מערכות מיזוג, צבע, פחחות, ניקיון ועוד. למעשה אנחנו יכולים לקבל את כל השירותים הנדרשים במקום אחד. חשוב לציין עוד, מוסך מורשה יכול להתחבר אל מחשב הרכב בצורה פשוט וקלה, דבר שלא בהכרח אפשרי בכל מוסך פרטי.

 

לסיכום, אם אנחנו רוצים ליהנות משירות איכותי וברצוננו לשמור על הרכב שלנו, אז חשוב לפנות אל מוסך מורשה שיספק לנו את כל השירותים הנדרשים עבורנו. אם נפנה אליו, אנחנו יכולים להיות בטוחים שנקבל את השירות והטיפול הטוב ביותר, מה שיאפשר לנו להמשיך להשתמש ברכב בבטחה.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
התקנת מצלמות אבטחה 2
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ