מחפשים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? טיפים לבחירת מומחה שילווה אתכם

 

השקעות באופן כללי ובוודאי השקעות נדל"ן, הן דבר מאוד מורכב. אז בוודאי שהשקעות נדל"ן בחו"ל עבור ישראלים רבים דורשים ליווי של אנשי מקצוע, מומחים שיכולים לעזור להם, מהשלב בו הם בוחרים להשקיע ועד לשלב בו הם מבצעים את העסקה וחותמים על החוזים באופן סופי.

 

לא מעט ישראלים בוחרים בשנים האחרונות להשקיע את כספים במסגרת השקעות נדל"ן בחו"ל. הם עושים זאת מסיבות שונות, בעיקר מתוך הבנה שהשוק הישראלי לא משאיר הרבה אופציות ליצירת רווח, מדובר על שוק קטן, יקר ומאוד מוגבל, ולכן עדיף לחפש את הפתרונות והאוצרות בחו"ל. שם כידוע, השוק הוא הרבה יותר גדול מבחינת ההיצע, מבחינת הביקוש, וכך אפשר להשקיע בנכסים מסוגים שונים, בעלויות נוחות, וליהנות במהלך הדרך מתשואה טובה.

 

אך לשם כך, רצוי מאוד להיעזר בגורמי מקצוע שמתמחים בתחום. עם השנים, נוספו לא מעט אנשי מקצוע לתחום של השקעות נדל"ן בחו"ל. מדובר על ישראלים שחיים בישראל ומתמחים בשווקים שונים באמריקה ובאירופה (שני השווקים העיקריים להשקעות נדל"ן) וכן מדובר על ישראלים שחיים במדינות שונות ועוזרים משם לכל מי שרוצה להשקיע, דגש על הקהל הישראלי.

מה הופך אדם למומחה נדל"ן בחו"ל?

לפני שנסביר כיצד בוחרים בצורה נכונה מומחה נדל"ן ולמה חשוב להיעזר בו, צריך להבין מה הופך אדם למומחה נדל"ן בחו"ל. באופן טבעי,  לא כל אחד יכול להיות או להחשיב את עצמו מומחה נדל"ן, לא בישראל ולא בחו"ל. צריך ללמוד ולהכיר את התחום, בשביל לעסוק בו, ואם רוצים להיחשב למומחים, רצוי מאוד להצליח בתחום.

 

נתחיל מהבסיס. אדם מומחה הוא מישהו שלמד היטב את רזי התחום, בין אם זה מבחינת נדל"ן, מבחינת השקעות, וכן בכל מה שקשור להיבטים שקשורים לאותה מדינה. למשל, אם הוא בוחר להיות מומחה נדל"ן בבולגריה, הוא צריך להכיר היטב את החוק המקומי, מסים, מגמות מחירים, וכל מה שקשור לשוק הנדל"ן המקומי. אם יש קשר בין שוק הנדל"ן הבולגרי למה שמתרחש באיחוד האירופי, אזי שהוא צריך להכיר גם את השוק של האיחוד עצמו.

 

מעבר לכך, מומחה צריך להיות מסוגל לתת את הערך הנוסף. זה לא מספיק שהוא יכיר את השוק והחוקים שלו, הוא צריך גם להבין מה הוא יכול לתת למשקיע מעבר לדברים כלליים או דברים שהוא יכול לקרוא עליהם באינטרנט. זה מה שהופך אדם למומחה. הוא צריך להיות ייחודי ובעל יתרון על פני אנשי מקצוע אחרים.

כיצד בוחרים מומחה בצורה נכונה

בשביל לבחור מומחה להשקעות נדל"ן בחו"ל, חשוב להכיר את הרזומה שלו, חשוב לדעת מה בדיוק הופך אותו למומחה, כמה שנים הוא מתעסק בתחום, באילו סוגי נדל"ן הוא מתעסק, באילו מדינות ואזורים וכן עם אילו משקיעים.

אלו דברים בסיסיים שיכולים להוות את הבסיס לקשר בינינו לבין המומחה. לאחר מכן, נבחן היבטים שונים של שירות, מה בדיוק הוא עושה, אילו כלים הוא נותן לנו, עד כמה הוא נחשב לאיש מקצוע אמין, שירותי ואיכותי, עד כמה הוא נחשב למומחה שאפשר לסמוך על המילה שלו ויתרה מזו על היכולות שהוא מציע לנו, לעומת זאת אנשי מקצוע אחרים.

חשוב להקפיד ולשים לב גם להיבט של קשרים באותן מדינות בהן הוא פועל. אין הכוונה שהוא יעשה עבורנו דברים לא חוקיים, אך כן חשוב מאוד שהוא יהיה מסוגל לקדם עניינים ולא לגרום לנו להתעכב.

נקודה נוספת, אנחנו צריכים להשתמש בהמלצות וחוות דעת של משקיעים אחרים בשביל להבין עד כמה הוא טוב והאם באמת משתלם לנו לעבוד איתו.

למה חשוב לבחור מומחה נדל"ן?

ההסבר לכך הוא די פשוט. גם המשקיע הממולח ביותר, לא בהכרח מכיר את השוק אליו הוא רוצה להיכנס, בוודאי לא בפעם הראשונה. הוא לא בהכרח מכיר את החוקים והכללים, לא בהכרח מכיר את הגורמים מולם הוא אמור לעבוד, ובטח לא את כל מה שקשור לשוק עצמו. לכן חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע.

 

בפרט זה נכון כשמדובר על משקיעים קטנים שמעולם לא השקיעו וזו פעם ראשונה שהם בוחרים לעשות זאת. מומחה יכול לעזור להם, ללוות אותם בתהליך ולעזור להם לייצר תוצאה איכותית בסופו של דבר.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
רישום עסקים לאתר
האחים תמם עבודות איטום