במה להתחשב כשרוצים לרכוש מדפסת חדשה לבית

מדפסת חדשה לביתלפני שמגיעים לחנות או ניגשים לאתר אינטרנט במטרה לרכוש מדפסת חדשה לבית, ראוי שנשאל את עצמנו מספר שאלות שהתשובות עליהן עשויות להיות קריטיות לעניין הקנייה. ראשית, עלינו להגדיר את מטרת הקנייה – מדוע אנו צריכים מדפסת? מדפסות ביתיות מגיעות במגוון גדול של מאפיינים (כמו גם מחירים); מי שזקוק למדפסת כדי להדפיס בעיקר עמודי טקסט שחור על גבי לבן כנראה יזדקק למדפסת מסוג אחרת לעומת זה שמבקש להדפיס תמונות צבעוניות עם דיוק צבע גבוה. צרכן ביתי מצוי הזקוק למדפסת עבור עבודות ביתיות קטנות, ולא למטרות עבודה, יוכל להסתפק במדפסת פשוטה יותר.

קריטריונים לרכישת מדפסת לבית

אחד מהקריטריונים המשמעותיים בבואנו לבחור מדפסת לבית הוא המיקום בו אנו מתכוונים למקם אותה. וודאו כי יש מספיק מקום פנוי עבור המכשיר והתייחסו לכך בכובד ראש. קריטריונים חשובים נוספים, מלבד רזולוציה ומהירות הדפסה, אלו הם עלויות נלוות ותחזוקה שוטפת נדרשת. מדפסות שונות נבדלות במחירי מיכלי הדיו (טונרים) שלהם, וכן בזמן הנדרש בין החלפה אחת לבאה אחריה. רצוי לבדוק את העלויות לטווח הארוך, כמו כן את זמינותם של טונרים חדשים. מדפסת מסוג אחד עשויה לדרוש תחזוקה רבה יותר מאחרת (מבחינת ניקיון, החלפת חלקים ועוד) – ורצוי להיות מודעים לכך ולתכנן את שנדרש עוד לפני הקניה.

פרטים קטנים אך חשובים

מה עוד כדאי לדעת לפני שרוכשים מדפסת ביתית חדשה? בדקו לאילו מערכות הפעלה המדפסת מתאימה. האם התוכנות בהן אנחנו עתידים להשתמש תואמות למדפסת שמעניינת אתכם? האם יש לה מספיק זיכרון? גודל מדף הנייר מספיק לצרכים הנוכחיים והעתידיים שלכם? האם ישנו ממשק חיבור מתאים בין המחשב למדפסת? האם יש אחריות על המדפסת החדשה – ולכמה שנים? מובן שלצד כל העניינים החשובים שהוזכרו כאן, כדאי גם לקבוע מסגרת תקציב לרכישה ולפעול במסגרתה. וודאו שאתם יכולים לתת אמון מלא בחנות המוכרת לכם את המוצר.

מדפסת משולבת – במה מדובר?

עם מכשיר משולב ניתן ליהנות מכמה יישומים – הדפסה, סריקה, צילום ופקס. בחלק ניכר מהמקרים מדפסת משולבת יכולה לשמש במשרד או בעסק ביתי. היתרון של מדפסת משולבת היא תכונות כמו קומפקטיות, חיסכון במקום והפחתת עלויות רכישה. שוקלים לרכוש מדפסת משולבת? וודאו שאתם אכן זקוקים לכל היישומים שמדפסת כזו מציעה. מכשיר המבצע פעולה בודדת, למשל – סורק, יעשה זאת בצורה טובה ומקצועית יותר מאשר מדפסת שיודעת גם לסרוק. מדפסת המבצעת הדפסה בלבד תאפשר מוצר איכותי יותר בהפקה מהירה יותר. בנוסף, מכשירים נפרדים יידרשו תוכנות ניהול נפרדות.

עלויות רכישה אפשריות ואילוצי תחזוקה עבור מדפסות

כלל אצבע אומר שעלות רכישה נמוכה יותר תוביל לעלות תחזוקה גבוהה יותר. מדפסת זולה יותר מתאימה לשימושים בינתיים או עסקיים מועטים. רצוי שנבדוק את עומס העבודה בו המדפסת שמעניינת אותנו יכולה לעמוד. זכרו כי מכשיר זול עשוי לשרת אותנו משך זמן קצר בלבד, ועל כן רצוי לשקול בכובד ראש רכישת מכשיר יקר יותר, שיוכל לעמוד בקצב עבודה גבוהה – ולמשך שנים רבות.

 

אם אינכם בטוחים היכן להתחיל את תהליך הרכישה – רצוי שתבצעו ראשית מחקר מקדים ובסיסי ברשת האינטרנט. מחקר כזה יעניק לכם מידע בסיסי חיוני ונתונים עליהם תוכלו לבסס את קבלת ההחלטות שלכם.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי