לצאת לטייל בורשה

לטייל בוורשהאיך מגיעים לורשה?

דרך נוחה לעשות זאת היא בעזרת טיסה מישראל ישירות לוורשה. שדה התעופה המרכזי של העיר הוא שדה התעופה שופן, הממוקם 10 קילומטרים מלב ורשה. עם הנחיתה תוכלו להתקדם אל מרכז העיר בדרכים שונות: אפשר להיעזר ברכבת היוצאת משדה התעופה ומגיע עד לתחנת Warszawa Centralna, ממנה תוכלו לקחת מונית אל המלון. הנסיעה ברכבת נמשכת כ-20 דקות. תוכלו לחילופין לשלם מעט יותר ולנסוע ישירות לעיר בעזרת מונית. ניתן לעלות על מוניות מורשות ביציאות מס' 1 ומס' 2. אל תתפתו להיכנס לרכבם של אנשים זרים המציעים לכם שירותי הסעה באולם הטיסות הנכנסות, שכן מדובר ככל הנראה ברמאים. הנסיעה לעיר נמשכת כ-30 דקות.

 

איך מתניידים בורשה?

בעיר העתיקה תוכלו להסתובב ברגל בקלות. אם תבחרו להרחיק מעט ולראות אתרים שונים סביב העיר העתיקה, רצוי להסתייע בתחבורה הציבורית היעילה על פני רכב שכור, שהרי הנסיעה בעיר עשויה לעתים להיות מבלבלת. מומלץ להשתמש ברכבת החשמלית והמטרו, המגיעים כמעט לכל אתר מרכזי.

 

מה לוקחים אתנו?

אם מגיעים בחורף, רצוי להצטייד בלבוש המתאים לימים קרים אלו של השנה במזרח אירופה – ימים בהם הטמפרטורה הממוצעת היא סביב 0 מעלות. ברשימת הציוד שלכם כללו גופיות תרמיות, גטקס, מעיל רציני, כפפות, צעיף, כובע צמר וכל מה שיעשה לכם חמים ונעים בעונה הקרה (עד מאוד). בימות הקיץ תוכלו להסתפק בביגוד קיצי יותר, אולם רצוי לקחת בחשבון טמפרטורות נמוכות יותר לעת ערב. כמו כן, טוב תעשו אם תבדקו את מזג האוויר הצפוי בזמן ביקורכם מבעוד מועד.

 

שווקים וקניות

להלן מספר שווקים שכדאי לבקר בהם במהלך טיולכם לוורשה:

  • שוק האוכל, תחנת הרכבת הישנה
  • שוק הפשפשים (פולנית: Kolo Bazar). פעיל בימי שבת וראשון משעות הבוקר ועד 14:00 או אפילו 15:00. ניתן למצוא בו מבחר עתיקות, תכשיטים, כלי בית ובגדים משומשים. כבדו את הסוחרים ואל תצלמו סחורה בלא רשות.
  • Hala Mirowska. שוק הפעיל כל ימות השבוע מלבד יום ראשון – משעות הבוקר המוקדמות עד 17:00. השוק מקורה ועממי, בו נמכרים ירקות ופירות, פרחים, בגדים וכלי בית.
  • Hala Koszyki. שוק הפעיל כל השבוע מ-8:00 ועד 23:59. זהו שוק מקורה המזכיר את מתחם שרונה התל אביבי. יש בו מבחר מסעדות וברים ואווירה נפלאה.

Warsaw Pass – כרטיס שיחסוך כסף

בדומה לערים אחרות באירופה. גם בוורשה ישנו כרטיס המעניק הנחות וכניסות חינם לאטרקציות מרכזיות בעיר. הכרטיס כולל כניסת חינם למספר גדול של אטרקציות, כולל המוזיאון להיסטוריה של יהדות פולין, הטירה המלכותית, ארמון וילנוב, המוזיאון להיסטוריה של ורשה ומוזיאון שופן.

 

עבור רוב האטרקציות, הכרטיס מאפשר גם דילוג על התור. מלבד אלו, הכרטיס מעניק הנחות שונות על מסעדות, בתי מלון וסיורים עירוניים. אפשר לרכוש את הכרטיס עבור 1, 2 או 3 ימים. טרם הרכישה, וודאו שהכרטיס אכן מאפשר חיסכון כספי. תוכלו לבדוק באתרי האינטרנט את מחירי הכניסה לאטרקציות השונות בעיר אותם בכוונתכם לבקר ובדקו האם העניין משתלם.

המחירים הנמוכים יחסית הופכים את בירת פולין ליעד פופולארי עבור אוהבי קניות, בעיקר לאחר שרוב הרשתות הגדולות הגיעו לעיר. אין צורך להתרחק מהמרכז וניתן לבקר באחד משני הקניונים הגדולים בורשה, זלוטה טאראסי וארקדיה, המזכירים קניון מערבי טיפוסי, בהם תוכלו למלא את התיקים בכל טוב. אם אתם במצב רוח נמרץ, תוכלו להשקיע מעט יותר ולשים פעמיכם אל Targowek או Janki – אאוטלטים הידועים במבחר המרשים שלהם והמחירים הנמוכים.

 רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה