לא מצליחים לרדת במשקל?

לא מצליחים לרדת במשקללפניכם כמה שיקולים לפנות לקבוצת תמיכה או מומחה

אתם מתאמצים מאוד לרדת במשקל. סופרים כל קלוריה, משתדלים לעשות ספורט בהתמדה, ועדיין המשקל אינו נחמד אליכם. לא פעם אתם שואלים את עצמכם איפה אתם טועים, ולמה זה לא בדיוק מצליח לכם. ובכן, כשזה מגיע למשקל שלנו אנו מגלים שמחקר פסיכולוגי אומר לנו שקבוצות תמיכה מוכחות כמסייעות לאנשים להשיג ולשמור על ירידה במשקל. מהם השיקולים שכדאי לכם לקחת בחשבון כאשר אתם פונים לעזרה בכל הקשור לירידה במשקל. הנה כמה עובדות חשובות.

מדוע קבוצת תמיכה חשובה כל כך?

רבים מאיתנו מרגישים בודדים ומבודדים כאשר אנו חיים את האתגרים היום-יומיים הנלווים לקיום מצב מורכב וארוך טווח. אנו חווים עייפות, מתח ושיפוט מצידם של אנשים אחרים וזה יכול להשאיר אותנו בהרגשת חרדה ומועקה. הידיעה כי איננו היחידים אשר מתמודדים עם התופעות מעצימה אותנו.

 

העובדה שיש לנו אחרים לדבר איתם, אשר גם הם  מתמודדים עם אותם אתגרים כמונו היא המפתח להצלחה ארוכת הטווח. יחד, ניתן לבצע בחירות בריאות, ולהתגבר על התנהגויות לא בריאות. קבוצות תמיכה מציעות חברות על בסיס אחריות הדדית. זוהי ככל הנראה הסיבה לכך שהשתתפות בתוכנית הרזיה עם קבוצת חברים עשויה לגרום לירידה במשקל רבה יותר מאשר אם תבחרו לעשות את אותה תוכנית הרזיה לבד.

 

לעתים קרובות חבר בקבוצת התמיכה כבר עבר את מה שאתם חווים ויוכל לשפוך אור על המצב שלכם. או שלפעמים אתם רק צריכים לשמוע נקודת מבט חדשה אשר תקל עליכם. קבוצות תמיכה גם נותנות לכם את ההזדמנות להיות שם עבור מישהו אחר, וזה יכול להניע מאוד.

 

אז נכון יש לכם מיליון סיבות לא להתעמל או לאכול נכון. אבל קשה להשתמש בתירוצים אלה על אנשים שנמצאים בדיוק באותו מסע הרזיה כמוכם, ומתמודדים עם אתגרים דומים לשלכם. כמו כן אינכם מעוניינים לאכזב את חבריכם לקבוצת התמיכה. כאשר אתם ממשיכים את הקשר עם קבוצת התמיכה, הוא מספק לכם את המוטיבציה הדרושה לכם על מנת להישאר על המסלול.

בעיה שמתחלקים בה היא חצי בעיה - אם פגשתם פעם פסיכולוג טוב או יועץ, או אם יש לכם חבר, בן זוג או בן משפחה שהוא מאזין טוב באמת, תדעו שזה נכון. שיתוף הבעיות שלכם עם אחרים היא אחת הדרכים החזקות ביותר לצמצם את גודלן בנפש. זה עשוי להיות אתגר גדול יותר עבור אנשים שנוטים להיות יותר פרטיים, אבל אם אתם יכולים למצוא דרך לשתף כמה מהמאבקים שלכם, זה יכול לסייע מאוד לשיפור הבריאות הרגשית, הנפשית והפיזית שלכם.

מה ההבדל בין קבוצת תמיכה לתוכניות אחרות?

אפליקציות לירידה במשקל שימושיות להפליא. הן יכולות לסייע לכם לעקוב אחר צריכת הקלוריות שלכם והפעילות הגופנית. אלא שגם כאן רבות מהן מציעות גם תמיכה בצורה של חיבורי מדיה חברתית וחדרי צ'אט.

עד כמה זה באמת עובד?

לעתים רחוקות אנשים מצליחים לרדת במשקל כאשר הם עושים זאת לבד. רובנו חייבים את התמיכה של בני המשפחה, חברים או עמיתים, צוות המרפאה או קבוצת התמיכה

ממצאים מראים כי תוכניות דיאטה ופעילות גופנית הנמסרות בקבוצות יעילות יותר לקידום ירידה במשקל. בממוצע, אנשים בתוכנית קבוצתית ירדו בכ -7.7 ק"ג יותר מאנשים שלא נרשמו לתוכנית קבוצתית לאחר שישה חודשים.

 לכן אם אתם יכולים לאתר עבור עצמכם את נבחרת העידוד שלכם למה לא? עצתנו היא שתשקיעו מעט זמן בקבוצת תמיכה, ואנו מאמינים שזמנכם יוחזר בריבית.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בחול
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
האחים תמם עבודות איטום
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה