אימוץ כלב - היתרונות שבכך

 

יתרונות אימוץ כלבהמתנה הכי טובה שהאדם יכול להביא לעצמו ולבני משפחתו, בוודאי אם יש לו ילדים קטנים, היא כלב. לא במקרה יש כל כך הרבה אמרות ופתגמים על הקשר שבין בני אדם לכלבים והחשיבות שלהם בחיים שלנו. אימוץ כלב זו מתנה שאין דומה לה, והיא תלווה את מי שיבחר לעשות זאת מהיום בו הכלב ייכנס בדלתות הבית ועד יומו האחרון.

 

במאמר זה נסביר מה היתרונות של אימוץ כלב וכן איך בוחרים כלב בצורה נכונה. לפני כן, נסביר בקצרה על תהליך האימוץ, כיצד הוא יכול להתבצע. זאת על מנת שתוכלו לבצע אותו בצורה מסודרת, אחראית ונכונה.

אימוץ כלבים יכול להתבצע באחד מהשני המסלולים הבאים:

מסלול אחד הוא דרך עמותות וארגונים אשר מטפלים בכלבים נטושים, עזובים, כלבים שאנשים החליטו למסור ולא היה להם למי (לצערנו, במקרים רבים הם נוטשים אותם וצוותים של אותן עמותות דואגים לאסוף אותם עד שמישהו יבחר לאמץ אותם).

אימוץ כלב דרך עמותה, מאפשר לנו לקבל אותו אחרי שהוא עבר בדיקות רפואיות, חיסונים, עיקור/סירוס, ואנחנו מקבלים את כל המידע הידוע עליו. במעשה זה, אנחנו מונעים אפשרות שהכלב יישאר בעמותה מבלי לקבל מענה. זה יכול להציל את חייו.

 

מסלול שני לאימוץ כלבים, הוא דרך משפחות שמוסרות את הכלב שלהם או מוסרות גורים שהכלבה שלהם המליטה. במקום שהיא תמסור אותם לעמותה, היא בוחרת למסור אותם לאנשים המעוניינים לאמץ כלב. במקרה כזה, סביר להניח שאנחנו נוכל לקבל הרבה יותר מידע על הכלב, סביר להניח שהוא טופל בצורה טובה כפי שמצופה, אנחנו יכולים להיות רגועים לגבי מצב בריאותו, ההיגיינה שלו, אך יחד עם זאת, ייתכן ויהיה לו קשה להתרגל לחיים החדשים אצלנו וייקח זמן עד שיראה בנו משפחה.

מה הם היתרונות של אימוץ כלב?

לא במקרה כלב נחשב לחבר הכי טוב של בני אדם. כל מי שאימץ וגידל כלב בעבר, יכול לספר על כך. לכן אפשר למצוא יתרונות הבאים לידי ביטוי בצורות שונות, בכל הקשור לאימוץ וגידול כלב.

 

היתרון הבולט הוא, כלב מעניק אהבה לבעליו בכל יום, בכל שעה, ללא תנאי. בכל רגע נתון ביום, תוכלו לראות איך הוא מחפש תשומת לב, איך הוא מחפש את חברתכם, מחפש שתלטפו אותו והוא יתמסר אליכם. ילדים שיש להם בעיות חברתיות, צעירים וצעירות שחיים בגפם, בני זוג שילדיהם עזבו את הבית, אלמנים ואלמנות שחיים לבד, כלב יכניס אור, חברה ואהבה לחייהם.

 

יתרון בולט אחר הוא, הכלב יכול להפוך אותנו לאנשים יותר טובים. יותר רגישים לסביבה, יותר רגישה לאנשים חלשים, הוא גורם לנו להרגיש מה קורה כשמישהו זקוק לנו ולא יכול להסתדר בלעדינו. היופי הוא, שהכלב יודע להוקיר לנו תודה על כך, לא רק שהוא נאמן ולא יעזוב אותנו, הוא באמת ידע להודות לנו על הטיפול המסור שלנו בו.

 

אם נמשיך את הקו של הנקודה השנייה, אזי שכלב מלמד אותנו מהי אחריות. ילדים שמקבלים כלב מגיל צעיר ונדרשים לטפל בו, לומדים מהי אחריות, לומדים מה זה אומר לטפל במישהו אחר, לפנות זמן ולהשקיע בכך, לשים לב לפרטים כאלה ואחרים ועוד. אלה דברים שיכולים לעזור בעתיד, בכל שלב בחיים.

 

נקודה אחרונה, כלבים גורמים לנו לעשות דברים שייתכן ובלעדיהם לא היינו עושים אותם. למשל, אנשים שלא עושים ספורט ולא יוצאים הרבה מהבית, נדרשים לצאת עם הכלב ל2-3 טיולים ביום, זה משחרר ומאוורר.

איך בוחרים כלב בצורה נכונה

כידוע, יש לא מעט גזעים וסוגים של כלבים, בגדלים ובגילאים שונים. אנחנו צריכים לדעת כיצד לבחור איזה כלב לאמץ, על מנת שיתאים לנו באופן אישי ולסביבת המחייה שלנו, בין אם מדובר בדירה, פנטהאוז או בית עם חצר.

 

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה אנחנו יכולים לגדל, איזה סוג וגודל כלב. עלינו לבחון את השאלה, הן מבחינת הגודל הנוכחי שלו והם מבחינת הפוטנציאל שלו לגדול בעתיד. אנחנו נרצה לאמץ כלב שבאמת נוכל להצליח לגדל אותו בצורה נוחה ובטוחה.

שנית, עלינו לבחון את הגיל שלו, מצבו הרפואי ומה נדרש בשביל לגדל אותו. אם אנחנו לא נמצאים הרבה בבית, זה דורש התייחסות לשאלה האם הוא יכול להישאר לבד או לא, אם אנחנו צריכים לקחת אותו לטיולים ארוכים בשטח, עלינו לבדוק האם יש לנו אפשרות כזו. כמו כן, עלינו לבדוק אם הוא זקוק לטיפולים רפואיים מיוחדים.

 

שלישית, חשוב לבדוק את הכימיה בינינו, עד כמה אנחנו מרגישים שיש בינינו קשר, עד כמה הוא חברותי, נעים, ולא רק שאנחנו נרצה לאמץ אותו אלא שגם הוא ירצה לאמץ אותנו.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
התקנת מצלמות אבטחה 2
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה