קצת טיפים על פרסום עסקים באינטרנט

פרסום עסקים באינטרנטהפרסום באינטרנט הוא הכי הראשון והחשוב ביותר שיכול לאפשר שגשוג והצלחה של עסקים קטנים או גדולים ושל בעלי מקצוע וחברות המבקשים לשרוד בג'ונגל האכזרי והתובעני של ימינו אנו.

אז כשאנחנו מדברים על פרסום עסקים באינטרנט – למה אנחנו מתכוונים? הענף הזה של פרסום באינטרנט כולל כמה תחומים מעניינים שכדאי ורצוי לדבר עליהם.

פרסום במנועי החיפוש ובגוגל

בואו נדבר קצת על מנועי החיפוש, ובעיקר על הגדול שבהם – גוגל. כולנו, כצרכנים או גולשים, כשאנחנו מחפשים בעל מקצוע, חברה, מותג מסוים, נחפש בגוגל ונבחר בהתאם לרמת הפופולאריות והדירוג הגבוה ביותר שאנחנו רואים ברשימת בחיפוש. גוגל הוא המקום הוא צריך להיות, ומי שלא נמצא בו, כאילו לא קיים. לכן, כשאנחנו בונים את אסטרטגיית השיווק שלנו לעסק, חובה לקחת בחשבון את החשיפה העצומה של גוגל לפלח אוכלוסייה משמעותי.

 

כשמדברים על קידום אתר החבר או העסק, כדאי לדעת על אפשרויות שונות שעומדות בפנינו, כמו קידום אורגני וקידום ממומן, שעליהן אפשר לקרוא במאמרים מורחבים ומפורטים יותר ברחבי האינטרנט. בשנים האחרונות, גוגל יצרו שינויים משמעותיים בכללי המשחק והערימו קשיים על חברות קידום. הן הפכו את הדרישות לתובעניות הרבה יותר, כאשר יש צורך להתאים באופן מלא את אסטרטגיית השיווק שלנו לדרישות של גוגל. יש כלים בתחום שמסייעים לבצע התאמה כזו, כאשר חלקם פותחו על ידי חברת גוגל עצמה:

בכל מה שנוגע לקידום אתרי תדמית של עסק או חברה, יש כמה אפשרויות, כמו קידום ממומן או קידום אורגני. בשנים האחרונות גוגל שינו את כללי המשחק באופן שהקשה על החברות לקידום אתרים. הדרישות היום הן תובעניות יותר וצריך להתאים באופן מלא את אסטרטגיית השיווק שלנו לדרישות של גוגל. יש כלים שמסייעים לבצע התאמה כזו, שחלקם פותחו על ידי גוגל עצמה, למשל – Google Adwards ו-Google Analytics, כמו גם תוכן איכותי באתרי מסחר או אתרי תדמית. חשוב גם שתהיה תנועה שוטפת מדי יום. ומומלץ מאוד לבצע השוואה מול המתחרים, ולעשות זאת באופן קבוע, כדי ללמוד על השוק ועל הדרכים בהן אפשר להשתפר.

פרסום ברשת החברתית

הרשתות החברתיות לוקחות כמובן חלק פעיל בפרסום עסקי, ובעיקר פייסבוק. ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק פעילים יותר מ-4,000,000 משתמשים על בסיס כמעט יומיומי, המבקשים להתעדכן במה שמתרחש בעולם. פייסבוק מאפשרת לבצע פילוח אוכלוסיה ואז לבחור קהל יעד מתאים. הפרסום בפלטפורמה הזו גם נחשב לוויראלי, וכאשר לוקחים בחשבון את השיתופים הרבים שנעשים לפרסום, מדובר בעלויות נמוכות יחסית.

 

עם זאת יש גם כמה חסרונות באסטרטגיה שיווקית כזו. השיווק אגרסיבי יותר ועשוי להגיע לעתים לאוכלוסיה לא רלוונטית, וחבל. ולמרות החסרונות האלה, עדיין מדובר באחד מהכלים העוצמתיים ביותר לצרכי שיווק ופרסום ומהווה דרך הכרחית להצלחה ומיתוג של עסקים.

 

אז איך מסכמים?

אפשר להבין כבר עכשיו שיש צורך הכרחי בפרסום באינטרנט כדי להגביר את הסיכויים להצלחה עסקית. אבל איך עושים את זה בפועל? אתגר אמיתי הוא לבחור חברה שתבצע שיווק בדרך נכונה ויעילה. אפשר למצוא חברות רבות בשוק העוסקות בקידום אתרים, אבל חשוב לעשות מחקר פשוט כדי ללמוד על אותן חברות שמציעות את שירותיהן ולבחור את החברה הטובה ביותר עבורנו – כזו שתדע לתת מענה לצרכים העסקיים הספציפיים שלנו ולקדם אותנו להצלחה.

אלפנט פיננסים
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה