טיפים לטיול בשיקגו

טיפים לטיול בשיקגואת שיקגו ניתן לתור בים, וביבשה במספר רב של אופנים. דבר אחד בטוח, בכל הנוגע לשיקגו והוא שמדובר בעיר תוססת שיש הרבה מה לראות, לעשות ובעיקר לבלות בה. אז הנה כמה טיפים שיכולים להפוך את הביקור שלכם בעיר ללוהט ומענג.

עצות שימושיות לנוסע המתחיל

אז למרות שראש העיר של שיקגו עדיין חולם על בניית רכבת אקספרס חדשה משדה משדה התעופה הבינלאומי או'האר למרכז העיר, כדי להגיע אל העיר השתמשו בשלב זה ברכבות ה-EL.

 

מאוד מומלץ לעשות כרטיס CTA לחבורה הציבורית בעיר. בשיקגו לא מומלץ לשכור רכב אם אתם מתכננים לבלות את כל הביקור שלכם בעיר. האפשרות היא לרכוש כרטיס לשלושה ימים או לשבעה ימים ואת כל אלה ניתן לרכוש מקיוסקים אוטומטיים של ונטרה בשדה התעופה ובכל תחנת אל.

 

אם בכל זאת החלטתם לנהוג, הורידו את אפליקציית ParkChicago, ובאותה הזדמנות דאגו להוריד אפליקציות נוספות כמו אובר או ליפט, וכן את אפליקציית הרכבות של אל.

 

שלא כמו הרבה ערים, הרחובות של שיקגו מונחים על מערכת רשת אמינה בדרך כלל. צומת הרחובות סטייט ומדיסון, באמצע הלולאה, הוא נקודת האפס של הרשת. מספרי רחוב ממשיכים משם בצירים צפון-דרום ומזרח-מערב, וכל שמונה חסימות (לפחות מחוץ לולאה) שוות לקילומטר. יש פה ושם רחובות זוויתיים וענפי נהר ומוזרויות היסטוריות כדי ליצור בלבול וצמתים של שש פינות, אך הרשת מהווה בסיס איתן להתניידות, וכדאי לכם לזכור זאת.

 

קחו בחשבון שאתם נמצאים בעיר המונה כמעט 3 מיליון איש, עיכובים כמעט חייבים להתרחש, לכן קחו מרווח זמן סביר כדי להגיע אל כל מקום.

 

בארצות הברית, טיפים נהוגים בשירות בכמה מצבים, והתעריפים הסטנדרטיים בשיקגו עשויים להיות גבוהים ממה שהתרגלתם למקומות אחרים, לדוגמה במסעדות ישיבה, יחייבו אתכם ב- 20 אחוז מהחיוב הכולל שלך על שירות טוב, וכדומה.

 

בשיקגו נהוג לנקוט באמצעי זהירות ביטחוניים במקומות גדולים מסוימים כאצטדיונים ואירועים, תיאטראות, מקומות קונצרט ופסטיבלי מוזיקה, המשמעות היא שיהיה מי שיבקש להציץ בחטף בתיק שלכם לפני שתיכנסו, זה נוהג סטנדרטי. אולם במקומות מסוימים כלל לא יאפשרו להכניס תיקים גדולים מאוד או פריטים ספציפיים, והם לא יוכלו להחזיק עבורכם שום דבר בשער או במלתחה. לכן אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עושים נסיעה חזרה לרכב או למלון שלכם ולהפסיד חלק מהאירוע, עדיף לבדוק את הכללים מבעוד מועד.

 

שיקגו - עבר אפל וצבעוני

אל עברה הידוע לשימצה של העיר כ"עיר הגנגנסטרים" תוכלו להתוודע באמצעות סיור הגנגסטרים והרוחות. כאן ילווה אתכם היסטוריון כמדריך, תוכלו לחזור לשנות ה -20 העליזות, כאשר לולאת שיקגו הייתה מוקד לכמה מהגנגסטרים הידועים בתולדות ארצות הברית, כמו אל קפונה הידוע לשמצה. מדובר בסיור רגלי בעקבות אותם גנגסטרים ובסיפורי הרפאים המבהילים של העיר.

 

אם סיור רגלי אינו בשבילכם, הרי שאפשר בהחלט להתחקות אחר עברה האפל של העיר באמצעות סיור האוטובוס לאתרי הפשע והמאפיה של העיר. אפשרות אחרת לתור את העיר היא באמצעות עלייה להנקוק סנטר. כאן תוכלו להביט מעל לקו הרקיע המפורסם בעיר הרוחות.במעלה 94 הקומות תגיעו לתצפית על אחד הבניינים הגבוהים ביותר בצפון אמריקה כשלשם תיקח אתכם המעלית המהירה שלו. לאחר מכן בדקו ממעוף הציפור ציוני דרך חשובים בעי כמו מגדל וויליס (סירס) המפורסם וקו החוף של האגם, כמו כן תוכלו להנות ממגוון תערוכות חינוכיות במקום, או לבקר במצפה הכוכבים שבמקום.

 

אפשר להפוך את הערב שלכם בשיקגו למיוחד בזכות הפלגה יוקרתית החל משעת השקיעה. הפלגה זו כוללת ארוחת ערב, סיורים וריקודים לאורך חופי אגם מישיגן. תוכלו להתבונן בנופים המדהימים ובמראות האייקוניים של עיר הרוחות כמו מזח חיל הים, מגדל וויליס (סירס), מזרקת בקינגהאם ושדה החייל, ולשבוע ממזנון שופע וממוסיקה תוססת לריקודים. אפשרות אחרת היא לתור את העיר באמצעות טיולי אופניים.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה