הילד רוכב על אופניים? טיפים חשובים לבטיחות

 

טיפים-לבטיחות-ילדים-על-אופנייםאחת החוויות הכי מהנות, מאתגרות ומעניינות שילדים יכולים לחוות היא רכיבה על אופניים. מהשלב בו הם מקבלים מהוריהם אופניים לילדים ולאחר מכן אופניים עם גלגלי עזר ובשלב מתקדם יותר אופניים רגילים, איתם הם יכולים לרכב אל בית הספר, חוגים, חברים או על כל מקום אחר.

 

בזמן שעבור הילדים זו חוויה מהנה ומיוחדת, הורים רבים חשים חרדה קלה כאשר הילד עולה האופניים, שמא יקרה לו משהו, בין אם זה בגלל שהוא לא ירכב בצורה זהירה ובין אם זה בגלל שהסביבה, קרי נהגים ורוכבים אחרים לא יקפידו על נהיגה בטוחה ועלולים לפגוע בו.

 

לכן, לפני שהילד מתחיל לרכב על אופניים צריך להנחיל לו את הכלים והידע כיצד לנהוג זהירות ובצורה בטוחה, וכן צריכים לספק לו את האמצעים עבור רכיבה על אופניים בצורה בטוחה וזהירה. השילוב בין חינוך נכון ושימוש באמצעי זהירות יכולים לעזור לילד ולשמור עליו.

 

מה חשוב ללמד את הילד לפני שהוא מתחיל לרכב על אופניים

בעיקרון, יש שני מסלולים ללמידה של רכיבה על אופניים. מסלול אחד מתייחס כמובן להיבט הטכני, כלומר, מה על הילד לעשות, כיצד הוא אמור לפדל, איך הוא אמור להחזיק בכידון, איך לשבת בצורה נכונה, לשמור על שיווי משקל ולרכב על האופניים. בהתחלה ההורה ילווה את הילד, גלגלי העזר יעזרו לו לשמור על שיווי משקל ולא לפחד, ולאחר מכן, הוא ילמד כיצד לרכב בצורה נכונה בלי עזרה.

 

המסלול השני מתייחס להיבט של רכיבה בטוחה. כלומר, כיצד הילד צריך לנהוג בשביל לרכב בצורה בטוחה. למשל, איך עליו להסתכל על הסביבה, איפה הוא אמור לרכב, מתי עוצרים ונותנים זכות קדימה, איך שומרים על מרחק מרוכבים אחרים ועוד. אלה דברים שסביר להניח שנצטרך ללמד את הילד עם הזמן, מאחר ולא בכל הדברים הוא ייתקל ויידרש לעשות שימוש מיד.

מה שכן, חשוב ללמד את הילד, אילו דברים לא לעשות בשביל לא להיפגע, למשל, לא לרכב במקומות לא בטוחים, לא לנסות לעשות תרגילים שעלולים להיות מסוכנים.

 

אילו אמצעים יכולים לעזור בשמירה על בטיחותו של הילד

מעבר לחינוך לבטיחות, הרי אם אנחנו רוצים שהילד שלנו ירכב בצורה בטוחה, אזי שהוא צריך להיעזר באמצעים ופריטים שיכולים לשמור עליו בעת הרכיבה. עם הזמן, באופן טבעי, נצטרך להתאים עבורו את האמצעים השונים בשביל שהם יוכלו להתאים לו מבחינה פיזית.

 

האמצעי הראשון שעלינו לדאוג שהוא ישתמש בו זו קסדה. היום, כל רוכב אופניים חייב לשים קסדה על ראשו. אנחנו חייבים להקפיד על כך שהוא ישתמש בה בכל פעם כשהוא רוכב על אופניים, מאחר וכל פגיעה קטנה בראש בעת תאונה יכולה להיות מסוכנת. עלינו להקפיד שהקסדה תהיה מונחת על הראש שלו בצורה טובה, הדוקה מספיק בשביל לא ליפול אך לא הדוקה מדי בשביל לא ללחוץ.

 

האמצעי השני שעלינו להקפיד שהוא משתמש בו, הם מגיני ברכיים. מדובר במגנים שנועדו לשמור על ברכיים מפני פגיעות, חבלות ושפשופים. אלו דברים שילדים מתמודדים איתם כשהם נופלים מהאופניים.

האמצעי השלישי אלה מגני מרפקים. בדומה למגני ברכיים, גם כאן מדובר על אזור מאוד רגיש שהילד עלול להיחבל ולהיפצע, באופן שיכול למנוע ממנו לבצע פעולות סטנדרטיות.

 

כמו כן, חשוב שהילד ישתמש בכפפות, בין אם זה בשביל למנוע פגיעה בכף היד, כולל שפשופים, וכן בשביל למנוע היווצרות של יבלות כתוצאה מרכיבה ממושכת.

 

מעבר לכך, באופן כללי חשוב שהילד ייקח איתו בכל רכב בקבוק מים על מנת שלא יתייבש, וכן רצוי לתת לו מכשיר סלולר כך שהוא יוכל לדווח להורים בכל פעם כשהוא יוצא לרכיבה ומגיע אל מקומות שונים.

 

לגבי האופניים עצמם, הרי שהן צריכות לכלול פנסים, פעמון, וחשוב להקפיד שגובה המושב מתאים לילד, כך שהוא יכול לגעת עם כף הרגל באדמה בצורה בטוחה.

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
התקנת מצלמות אבטחה 2
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
תכשיטים נגד עין הרע