טיפים לבחירת השקעות נדל"ן בחו"ל

 

השקעות נדל"ן בחו"להחל מתחילת שנות האלפיים, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר ישראלים אשר מחפשים השקעות נדל"ן בחו"ל. במקום להשקיע את כספם בהשקעות בנדל"ן מקומי או במוצרים פיננסיים שונים, הם מעדיפים להשקיע את כספם מעבר לים ויש לכך סיבות שונות.

 

במאמר זה, אנחנו נציג את הסיבות מדוע ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, בוחרים להשקיע את כספם במסגרת השקעות נדל"ן בחו"ל, מה הם המקומות האידיאליים לכך, וכן נציג שורה של טיפים כיצד בוחרים איפה להשקיע את הכסף, זאת על מנת שלא יווצר מצב שההשקעה תלך לאיבוד או לחילופין, לא תפיק את התשואות להן מצפים.

לפני שנתחיל, חשוב להדגיש, היום יותר מתמיד יש לנו כלים למצוא את המידע הרלוונטי וכן להיעזר באנשי המקצוע הנכונים לצורך השקעות נדל"ן בחו"ל. מוטב לחפש את המידע ואת האנשים הנכונים ולהיעזר בכך. בצורה כזו יהיה ניתן לבצע השקעות חכמות, וכאמור לייצר תשואה איכותית.

 

מדוע ישראלים רבים בוחרים להשקיע בהשקעות נדל"ן בחו"ל?

ישנן סיבות שונות מדוע ישראלים רבים בוחרים להשקיע את כספם בנדל"ן מעבר לים. צריך לומר, לא מדובר רק על משקיעים גדולים, כאלה שיש להם "כיסים עמוקים" אלא אפילו על חבר'ה שיש להם משכורת סבירה ולא מעבר לכך. הם בוחרים להשקיע לבדם ובמקרים רבים להצטרף למשקיעים נוספים בהשקעה כזו או אחרת.

 

סיבה ראשונה, ישנם שווקים הרבה יותר משתלמים מאשר השוק הישראלי. למשל, שווקים במזרח אירופה יכולים להיות הרבה יותר משתלמים מבחינת עלויות וכן מבחינת רווחים, מאשר השוק הישראלי שהוא קטן, יקר ולא תמיד משתלם כלכלית.

סיבה שנייה, הרבה יותר פשוט להשקיע היום בנדל"ן בחו"ל. בזכות האינטרנט, בזכות חברות שונות שעובדות בישראל ובמדינות אחרות, בזכות הידע ואנשי המקצוע, ישנם לא מעט כלים שיכולים לעזור ולייצר השקעות איכותיות.

 

סיבה שלישית, השקעות נדל"ן בחו"ל יכולות להיות הרבה יותר משתלמות בתור השקעות באופן כללי. מדובר על השקעה לטווח ארוך, יש לא מעט גורמים שיהיו מוכנים לשכור את הנכס ולהשתמש בו, השוק הוא יותר גדול, יש הרבה יותר אפשרויות ועוד.

מה הן המדינות הפופולאריות להשקעה?

בעיקרון אנחנו יכולים לחלק את המדינות השונות לשלושה קבוצות עיקריות. קבוצה אחת כוללת את ארה"ב וקנדה, מדובר על השקעות לא זולות אך אם משקיעים במסגרת קבוצת השקעה אפשר לייצר תשואה לא רעה.

 

קבוצה שנייה כוללת את מדינות מזרח אירופה. מאז נפילת הגוש הקומוניסטי, נוצרו שם לא מעט אפשרויות להשקעה. בפרט הונגריה, רומניה, בולגריה ועוד.

 

קבוצה שלישית מתייחסת למדינות כמו יוון, שם יש אזורים שלמים שניתן להשקיע בהן, בעיקר לצורכי תיירות. כלומר, רוכשים וילות ומשכירים אותן לתיירים. אפשר למצוא אזורים נוספים כאלה בעולם, אך צריך לשים לב שאכן מדובר באזורי תיירות.

טיפים להשקעה נכונה

טיפ ראשון – יש לבחון את המדינה בה מבקשים להשקיע. מה רוח השלטון, מה היחס למשקיעים זרים, מה היחס להשקעות נדל"ן, דברים גדולים שצריך לשים לב אליהם כי יש להם השפעה על הכלכלה בכלל ועל השקעות זרות בפרט.

 

טיפ שני - יש לבחון את המקום בו רוצים להשקיע מבחינת איכות, מבחינת יכולות, מגמות, מחירים, וכל דבר שיכול להשפיע כך או אחרת על ההשקעה.

 

טיפ שלישי – צריך לבחון כמה צריך כסף צריך בשביל להשקיע, כמה כסף צריך בשביל עלויות נלוות להשקעה, מה זה דורש מאיתנו באופן כללי. כלומר, מה אנחנו צריכים לעשות בשביל שההשקעה הזאת תצליח בסופו של דבר לייצר עבורנו רווח כלכלי.

 

טיפ רביעי – חשוב לעבוד עם חברות ואנשי מקצוע מנוסים, אמינים ואיכותיים. זה אומר עורכי דין, מתווכים, חברות ניהול מבנים, בעלי מקצוע ועוד. מדובר על סט של גורמים שאמורים לעזור לייצר השקעה איכותית אך הם גם אמורים להוריד מאיתנו את ההתעסקות במבנה, מהרגע שאנחנו רוכשים אותו. הכל יעבור דרכם, ואנחנו אמורים רק לראות את הכסף נכנס לחשבון הבנק שלנו.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה