טיפול מוצלח ברפואה אסתטית - מה, ממי, למי, ומתי ?

טיפול מוצלח ברפואה אסתטיתכפי שתארתי, ישנם טיפולים רבים ומגוונים העומדים לרשות המטופלות הפוטנציאליות.

 

באופן כללי שיטת השילוב בין הטיפולים היא המנצחת. השילוב מאפשר הגברת עוצמת טיפול ספציפי והשגת טיפול הרמוני וטבעי באופן כללי . כך לדוגמא ניתן לשלב דיספורט או בוטוקס עם חומרי פיסול ומילוי, וחומרים אלה עם גלי רדיו או IPL למיצוק וחידוש העור. כמו כן, לא תהיה תוצאה מושלמת אם הפיסול הצליח מאד אבל העור עדיין עייף, מחוספס ולא אחיד.

 

העיקרון המאחד מאחורי כל הטיפולים בכל הטכניקות ובכל האזורים נקרא ״הטיפול ההוליסטי״, לפיו מטרת הטיפול היא להגיע למראה הרמוני ופרופרוציוני ולכן הכי טבעי. מדובר ברפואה אסתטית, ולא בבוטות ובומבסטיות. המטרה היא להוסיף יופי , לא ליצור אפקט ה״וואו״.

 

אם כך, איך ניתן להגיע לתוצאות מיוחלות אלה?

אפשר לסכם את כל נושא הטיפול האסתטי כך: מה, ממי, למי, ומתי

מה: כיום נמכרים בשוק העולמי כ-300 סוגי חומצה היאלריורונית ומספר סוגי סידן להזרקה . בארץ ישנם מספר קטן יותר של כ-10 חברות מובילות כולם עם אישורים בינלאומיים, ובעקביות צצים חומרים חדשים שמנסים להחדיר לשוק. חשוב להשתמש אך ורק בחומרים מחברות מאושרות ומוכרות, לא בסיליקון לשפתיים ולא בחומרים אלמונים. כפי שמתואר בחדשות מידי יום, ענף הטיפולים המוזלים הוא שדה מוקשים ועל הלקוח לנהוג באחריות ושיקול דעת מירביים.

 

כאמור, התאמה אישית היא שם המשחק ובמידה ומתקבלת החלטה משותפת לטפל, על הרופא להציג תכנית טיפולית מפורטת ומתואמת לרצונות ולצרכיה של המטופלת מבחינה אסתטית, עם הסבר לגבי סדרי עדיפות לטיפולים השונים לפי שיקולים תקציביים ואילוצים אחרים, עם לוח זמנים לגבי כל מרכיבי הטיפול.

 

ממי: תבחרו את הרופא בקפדנות. המלצות ממטופלות מרוצות, ביקורות חייוביות במדיה, מידע חייובי באינטרנט לגבי נסיון והכשרת הרופא וכד׳ כל אלה יגבירו את הסיכוי שמדובר במטפל אמין. אפילו פנייה לרשתות ולמכונים, עם רופא מטפל אלמוני, לפחות נתמכת על ידי המוניטין של אותה רשת. בשום אופן אין להתבסס רק על מחיר זול ללא כל מידע אחר, בדיוק כפי שראינו בחומרים. מתחזים שמשתמשים בחומרים מוזלים מפוקפקים אורבים לצרכן שמתפתה בגלל מחיר מוזל בלבד.

 

אם כבר החלטת לפנות לרופא, יש לזכור שבפגישת הייעוץ נועדה לאפשר לך לבדוק את הרופא לא פחות משהרופא בודק אותך, כולל סביבת העבודה בה מבוצעים הטיפולים. אם ההתרשמות מתאימה לרושם החייובי מבדיקת הרקע המקדימה, סביר להניח שהרופא אמין ואפשר להתקדם.

 

למי: למרות שלא חסרים רופאים שמוכנים לטפל ב״כל מה שזז״ , התאמה אישית של הטיפול מהווה תהליך בסיסי בתורת הרפואה האסתטית, שכולל גם המנעות מטיפול למי שלא מתאימה לכך. בין אם מדובר בצורך בניתוח ולא בטיפולים לא פולשניים, בגיל צעיר או מבוגר מדי, התוויות נגד רפואיות או אחרות או כל סיבה אחרת, שלום המטופלת תמיד חייב לעמוד כנגד עיני הרופא מעל לכל. לא בכדי יש אומרים ש״מוניטין של רופא אסתטי מבוסס יותר על מי שלא טיפל מאשר על מי שטיפל״.

 

מתי: את צרכני הטיפול האסתטי ניתן לחלק ל-3 קבוצות: מי שמעוניינת לשמר או לשפר את המראה (בדרך כלל יותר צעירות), מי שרוצה להחזיר את מה שכבר אבד או למתן את תהליך ההזדקנות, ומי שמנקשת לשפר תווי פנים טבעיים כגון יישור אף, בניית סנטר או מילוי שפתיים עקב מצב בסיסי לא משביע רצון מלכתחילה.

 

מכאן עולה שישנו לוח זמנים לטיפולים השונים, וכמובן שיטות טיפול שונות לאותה בעייה מותאמות למאפייני הגיל.

 

למעט במקרים של מום או עיוות מולד או נרכש, ככלל אין מקום לטיפולים מתחת לגיל 18. גם לאחר מכן (לרוב מדובר במילוי שפתיים) על הרופא לנהוג בשיקול דעת אצל לקוחות צעירות. היום השפעת תרבות ה״סלפי״ עם צילומים מעוותים ומעובדים, וסלבס כמו קים קרדשיאן כמודל לחיכוי המוני, מעלה שאלות אטיות שדורשות התייחסות רצינית מצד הרופא המטפל.

 

כלל נוסף אומר שטיפול מניעתי אכן עובד, לראייה השוואות רבות שנעשו בין תאומות זהות כאשר אחת עברה טיפולים עקביים דוגמת בוטוקס במשך מספר שנים לעומת אחותה שמעולם לא טופלה. לכן הגיל לתחילת טיפולים אסתטיים יורד עם השנים וכיום כבר עומד סביב גיל 30 ואף פחות.

 

בעקבות התפתחויות בחומרים ובטכניקות, כיום ניתן לטפל בהצלחה גם בגילאים מתקדמים יותר, כאמור עם השפעה ממתנת על תהליך הזדקנות המראה .

 

לסיכום 

בעולם בו הטכנולוגיה מתקדמת בתאוצה מסחררת, עם פיתוחים ואפשרויות שלא חלמנו עליהם, מגוון האפשרויות בטיפולים אסתטיים העומדות בפני מטופלת פוטנציאלית יכול להיות מבלבל. אם נוסיף לכך את השפעת המדיה ותרבות הסלפי, ועוד את שדה המוקשים הנובע ממטפלים מתחזים עם חומרים אלומי שם או מזוייפים שממתינים למי שמחפש את הטיפול הזול ותו לא, הקושי רק מתגבר.

 

במאמר זה הבאתי הסברים במטרה להבהיר ולו במעט כיצד ניתן להחליט על טיפול ואצל מי, ולצאת עם תוצאה טובה וללא נזקים.

 

בניית תכנית טיפולית מתואמת אישית למאפייני המטופל כולל הגיל, על ידי רופא עם כישורים בדוקים, תוך שימוש בחומרים ובטכניקות נכונים, יכולים להגביר את הסיכוי להגיע לתוצאות טובות ובטוחות בטיפולים אסתטיים.

 

ד"ר רון קורמן רפואה אסתטית​

חרוד 9, עפולה    טלפון: 052-6417577   

המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע