טיפול מוצלח ברפואה אסתטית

טיפול מוצלח ברפואה אסתטית

ענף הרפואה האסתטית תופס תאוצה הולכת וגוברת וכנגד עינינו הופך להיות נחלת הכלל. בהתאם לכך מתרבים הטיפולים והמטפלים וכפי שראינו קיימת אי בהירות  ואפילו סכנות בדרך לטיפול מוצלח. 

לכן כדאי וחשוב לעשות סדר בנושא ולהסביר  מי אמור לעבור איזה טיפולים על ידי מי ומתי.

 

על מנת לענות על שאלות אלה, כדאי לסקור את שינויי המראה המתחוללים עם חלוף השנים ומדוע הם קורים. לאחר מכן אסביר מה הם מרכיבי הטיפול האסתטי, ובסוף אתייחס להתאמה האישית של טיפול משולב הוליסטי ללקוח הפוטנציאלי.

 

שינויי ההזדקנות

כל מי שמתבונן בפנים של תינוק רואה קפלים ושקעים שונים, מן הסתם מאפיינים ביולוגיים של כל בר אנוש. אולם, בשלב מסויים של החיים - בערך בתחילת העשור השלישי - מתחילים להופיע סימני גיל שנובעים מתהליכי ההזדקנות של הרקמות.

 

תהליכים אלה כוללים:

 

השפעת כח המשיכה במשך השנים, שגורם לעור לאבד מכוחו האלסטי על ידי פגיעה בחלקיקי הקולגן והאלסטין, חלבונים קפיציים שמהווים מרכיב עיקרי של רקמת החיבור בעור וברקמות התומכות. כתוצאה מכך מופיעה צניחת רקמות כגון גבות, עפעפיים, לחיים, קו הלסת, זוויות הפה והצוואר, ונוצרים הקפלים הנזולאביאליים והמריונטות, ה״בולדוגס״ או ה״כלבלבים״ (jowls) הידועים לשמצה, וה״סנטר הכפול״.

 

 

ספיגת רקמות כולל עצמות הפנים, מדורי שומן העמוקים והתת עוריים, השרירים, הגידים והעור עצמו. עקב ספיגת העצם נוצרת הקטנת עצמות הלחיים, הסנטר והלסת, והגדלת פתחי ארובות העיניים והאף. דלדול השומן גורם להתרוקנות ושקעים ברקות, במצח, מתחת לעיניים, בלחיים ובסנטר, ובנוסף חל דלדול בעובי וקפיציות של העור כמתואר ודלדול בשרירים. מתוך כך נפך העור  נהיה גדול יחסית לעצמות שהוא מכסה, ונוצרים עודפי עור בפנים ובצוואר.

 

 

שינויים בעור עקב הגיל והסביבה על ידי גורמים סביבתיים כגון חשיפת יתר לשמש, עישון וזיהום אוויר,  ושינויים ביולוגיים כמו פצעי בגרות והשפעות הורמונליות אחרות, הרס הדרגתי של הקולגן והאלסטין כמתואר, יחד עם הפעלת שרירי ההבעה אלפי פעמים ביום במשך שנים. כל אלה גורמים לקמטים, קמטותים ושינויים במרקם ובצבע של העור כולל פיגמנטציות שונות, קופרוז, חספוסים וגידולים שונים וצלקות אקנה. אזורי הטיפול כוללים הפנים, המחשוף והידיים.

 

ד"ר רון קורמן רפואה אסתטית​

חרוד 9, עפולה    טלפון: 052-6417577   

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה