טיפולי רפואה אסתטית בשלבים שונים של החיים

טכניקות מתקדמות ברפואה אסתטית​במהלך השנים ניתן לראות שיותר ויותר גברים ונשים מעוניינים לעבור טיפולים אסתטיים מסוגים שונים. ההיצע של הטיפולים גדל, ובאופן ישיר גם קהל היעד. כמו כן, אנו רואים הגדלה גם בטווח הגילאים של המטופלים / ות  ולא מדובר עוד בקהל יעד בגיל ספציפי.
 
עד לפני שנים לא רבות, טיפולים אסתטיים היו מיועדים בעיקר לאנשים מבוגרים. לא פעם זה נבע משיקולים  מאוד ספציפיים. למשל, אנשים שהתגרשו או התאלמנו ורצו ״לחזור לעניינים״ת, דמוית ציבוריות שחששו שמא כבר לא יתקבלו  כפי שהם, או אנשים שהתמודדו עם בעיות אסתטיות קיצוניות.
 
חשוב להדגיש, שלצידם תמיד היתה קבוצה שעברה טיפולים ללא קשר לגיל בגלל פגמים מולדים או כתוצאה מתאונות, פציעות וחבלות.
היום המצב  שונה. כפי שציינו, טווח הגילאים של המטופלים השתנה מהותית. לצד מבוגרים, הדור שמכונה ״בייבי בומר״ (ילידי שנות הארבעים, החמישים, והשישים), אנחנו יכולים לראות דורות צעירים יותר שבוחרים לעבור טיפולים אסתטיים. למשל את דור ה-X, אלו שנולדו בשנות השישים והשבעים, וכן אפילו את דור ה-Y, אלו שנולדו כבר לשנות השמונים והתשעים.
לפני שנסביר מדוע חלה התרחבות בטווח הגילאים של המטופלים הפונים לטיפולים אסתטיים, חשוב להבהיר שבאופן טבעי סוגי הטיפולים הם שונים. מה שילדי שנות הארבעים והחמישים מעוניינים בו, זה לא בהכרח מה שדור שנות השישים או התשעים מעוניין בו כעת. 
 

מדוע חלה התרחבות בטווח הגילאים של המטופלים?

 
אנחנו יכולים להציע לשאלה זו מספר תשובות אפשריות:
 
תשובה אפשרית ראשונה, עצם העובדה שכיום חלה התפתחות משמעותית בחומרים, בטכניקות ובידע , ואין ספק שהתוצאות איכותיות יותר מאשר בעבר.
 
תשובה אפשרית נוספת היא השינוי התרבותי שהתרחש במהלך השנים. אם בעבר ניתוחים וטיפולים אסתטיים נתפסו כדבר לא שגרתי ופחות מקובל, היום זה עניין שבשגרה, מאוד מקובל, אנשים לא מהססים לדבר על זה, חושפים שהם עוברים טיפולים ואפילו מתגאים בכך.
תשובה אחרת שאפשר להציג זו הדרישה החברתית. זה נכון אצל מבוגרים, שם הרבה פעמים קיימת דרישה להיראות צעירים ורעננים יותר, וזה נכון אצל צעירים שצריכים ורוצים להיראות במיטבם בכל שעה. בוודאי אם הם רוב הזמן נמצאים בחשיפה תקשורתית וציבורית. כמובן שגם היבט זה השתנה, היום יש הרבה יותר חשיפה, ולכן יש יותר מודעות והרבה יותר רצון לעמוד בדרישות ובתנאים של הסביבה.
 

אילו טיפולים אסתטיים אנחנו יכולים למצוא בגילאים השונים?

לא בכל גיל, באופן טבעי, יתבצעו אותם טיפולים אסתטיים. בעוד שבגילאים המבוגרים תהיה דרישה
גבוהה יותר להתמודד עם סימני הזיקנה ולשמר ואף לשחזר את המראה הצעיר והרענן, הרי שאצל הצעירים יהיה ניסיון לייצר מראה מושך ומעניין יותר, לשפר ליקויים וליהנות מאפשרויות לשינוי מהותי של המראה, המקורי לפי ״טרנדים״ אופנתיים שנקבעים על ידי המדיה החברתית. במה שנקרה ״תרבות הסלפי״.
 
לרשות כל קבוצות הגיל ישנו מגוון טיפולים אסתטיים כולל  טיפולי עור שונים, , החל מפילינג כימי דרך הזרקות מרובות לעור 
וכלה באמצעים טכנולוגיים  מתקדמים ומשמעותיים. לטיפול בקמטי הבעה יש  טיפולי הבוטוקס, ולפיסול פנים, עיצוב שפתיים, יישור האף וטיפולים שונים אחרים במבנה הפנים קיימים טיפולים רבים עם הזרקת חומצה היאלורונית.
 
חשוב לציין שהטיפולים  זמניים, ויש צורך צורך בטיפולי אחזקה על מנת לשמור על המראה החדש. כמו כן, במקרים רבים, באופן טבעי מדובר על ואופנות שייתכן ויחלפו עם הזמן. בין אם זה סוגי טיפולים ובין אם זה סגנונות עיצוב. 
 
לסיום, טיפולים אסתטיים, בניגוד למה שהתרגלנו לחשוב בעבר לא מיועדים רק עבור אנשים מבוגרים שמעוניינים לשחזר את המראה הצעיר והרענן שלהם. גם חברה צעירים בוחרים לעבור אותם בשביל להיראות יפים ולהישאר רלוונטיים. עם הגיל, הצרכים ישתנו, סוגי הטיפולים ישתנו, אך הרצון לבצע אותם לא ייעלם,  יתכן שרק יתגבר.
 
 
 
 
 
 
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה