יוצאים לטייל בשטח - כמה טיפים לטיולי קיץ

 

יוצאים לטייל בשטח - כמה טיפים לטיולי קיץ אחת ההנאות הגדולות בחיים, היא לערוך טיולי שטח באזורים שונים ברחבי הארץ. לשמחתנו, אף על פי שישראל היא מדינה יחסית קטנה בשטחה, הרי יש בה לא מעט מקומות ואתרים בהם ניתן לטייל, ולא רק זה, מרבית ימות השנה, מזג האוויר מאפשר זאת.

 

כידוע, ישראל נהנית מקיץ יחסית ארוך (או להיפך, תקופה יחסית קצרה של ימים גשומים וקרים) מה שמאפשר לנו לצאת מדי שבוע כמעט לטיול בשטח, בין אם זה במשך יום אחד ובין אם זה במסגרת חופשה של סופשבוע או חג במקום מסוים. מעבר לכך, אנחנו יכולים ליהנות ממבחר גדול של מקומות ונופים ביניהם אפשר לבחור ולטייל בהם.

 

על מנת ליהנות מטיולי שטח בקיץ, אנחנו צריכים לדעת איך להתארגן לקראתם וכיצד לצאת אליהם. זה נכון לגבי כל יעד ולגבי כל טיול, אך חשוב לזכור, מאחר ומדובר על טיולי קיץ, קרי בחום ובלחות, אז עלינו להקפיד הקפדה יתרה, בשביל שנוכל לצאת בשלום ולחזור בשלום.

כיצד בוחרים איפה לטייל?

לפני שאנחנו נכנסים לשאלה, איך מתארגנים לטיולי קיץ, מה בדיוק אנחנו צריכים לקחת איתנו, הרי שעלינו לשאול את עצמנו, כיצד אנחנו בוחרים איפה לטייל. כאמור יש לא מעט אתרים ומסלולים בהם ניתן לטייל, בין אם זה בחינם או בכסף, בין אם מדובר על טיולי הליכה סטנדרטיים או דברים מעבר. כל דבר יכול להשפיע ואנחנו צריכים לקחת אותו בחשבון.

 

בעיקרון, יש כמה נקודות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו. ראשית, איזה סוג טיול אנחנו מחפשים, האם אנחנו מעדיפים טיולי באזור מישורי ונוח או טיול אתגרי, האם אנחנו מחפשים טיול אך ורק באזור יבשתי או אזור שכולל גם מים ועוד.

 

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כמה רחוק אנחנו מוכנים לנסוע בשביל לטייל. זה כמובן פונקציה של זמן, מאמץ, רצון. לכאן גם נכנס החישוב, האם אנחנו רוצים לחזור באותו יום הביתה או להישאר ללון במקום (או להבדיל, אם אנחנו מוכנים לחזור הביתה בשעות הערב המאוחרות).

 

שלישית, אנחנו נבחר את היעד גם על פי התקופה בה אנחנו רוצים לטייל וכן על פי מספר האנשים שמשתתפים בטיול ובאילו גילאים הם. אם מדובר בילדים, אז עלינו לבדוק האם הטיול יכול להתאים להם.

 

טיפים שיכולים לעזור לנו בטיול קיץ

הטיפ החשוב מכל הוא, אסור לזלזל בשום צורה שהיא בחשיבות של צריכת מים בזמן הטיול. לא משנה אם מדובר בטיול קצר או ארוך, אנחנו חייבים לקחת איתנו בקבוקי מים בכמות מספקת, שלא נמצא את עצמנו בלי מים בזמן הטיול.

 

טיפ אחר חשוב לא פחות, להתלבש בצורה מתאימה. החל מנעלי הליכה, המשך בבגדים נוחים לטיול וכלה בכובע ומשקפי שמש. גם אם אנחנו לא רגילים לכך, מוטב שניקח אותם איתנו. כך נוכל להתמודד עם קרני השמש בצורה נכונה.

 

חשוב גם שאנחנו נהיה מודעים ליכולות שלנו. לא רק שעלינו לבחור מסלול טיול רלוונטי ונכון עבורנו, אלא עלינו גם לדעת לא להגזים בהליכה או בכל דבר שאנחנו מבקשים לעשות. אפשר לעצור מעת לעת, לנוח, לשתות ולאכול. כך יהיה לנו הרבה יותר קל לטייל וסביר להניח שגם נסיים אותו בבטחה.

 

טיפ נוסף שחשוב לקחת הוא, מוטב שנחזיק בתיק שלנו מספר חפצים לעזרה ראשונה, אם חס וחלילה קורה משהו, אז תמיד נוכל לטפל בעצמנו. טיולי שטח הם מקור לא ידוע, ודברים שונים יכולים להתרחש, ולכן אנחנו צריכים להיות מוכנים לקראתם.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
האחים תמם עבודות איטום
תכשיטים נגד עין הרע
 איתמר גולדשטיין טיפול רגשי