טאלין - הדברים שאסור לפספס בטיול ראשון בעיר

בירת אסטוניה, טאלין, מציגה מגוון אטרקציות תרבויות ורחובות מגוונים הכוללים שילובים היסטוריים ומודרניים.
מה אפשר לעשות בטאלין? מה מיוחד בעיר? האם יש קהילה יהודית בטאלין? מה הן אפשרויות השופינג? מתי כדאי להגיע לעיר? ומה אוכלים בבירה האסטונית?


מה עושים בטאלין? השילוב המנצח של העיר העתיקה והעיר החדשה

בירתה של אסטוניה, טאלין, מוגדרת כאחת מערי הבירה הקטנות באירופה אך הנתון הזה לא מפריע לתיירים העולם ליהנות ממגוון האטרקציות שיש לה להציע, ההקפדה על האווירה הייחודית, היסטוריה רבת סיפורים ודגש גדול על התרבות לתיירים ולמקומיים כאחד.
בין העיר העתיקה לעיר החדשה בטאלין תוכלו לנוע בין תקופות וליהנות ממבנים עתיקים ומרהיבים לבין חלקים מודרניים המצהירים בגלוי על ההתפתחות והשגשוג הכלכלי של הבירה האסטונית בשנים האחרונות.
על אף שהיא לא היעד התיירותי הנפוץ בקרב ישראלים, בטאלין ישנה קהילה יהודית המונה ככמה מאות יהודים, לקהילה בית כנסת בטאלין, בית חב"ד, מרכז קהילתי, מסעדה כשרה וכן גם גן ובית ספר לילדי הקהילה היהודית.

בטאלין תוכלו ליהנות מהעיר העתיקה, העיר התחתית, בניין בית העירייה שמשומר כבר מאות רבות של שנים, ארמון קדריאורג, תיאטרון הבובות האסטוני (מתאים מאוד לילדים), מוזיאון המדע והטכנולוגיה של טאלין, מנזרים וכנסיות ואירועי תרבות שונים במהלך השנה ובראשם בפסטיבל הבירה ביולי.
למרות גודלה הקטן ומספר התושבים המצומצם שבה, בטאלין תוכלו למצוא את העיר החדשה, באזור מבנים מודרניים המשמשים עסקים רבים, כיכרות החרות, מלונות בטאלין מפנקים ומספר קניונים בהם ניתן לעשות שופינג וכן לרכוש מוצרים שונים בשווקים הרבים בעיר כדוגמת שוק הפשפשים, שוק איכרים, שוק העיר העתיקה והשוק המרכזי.


מתי כדאי להגיע לטאלין? ואיך מגיעים לשם?

הקור האירופאי מוריד את הביקוש של ישראלים שונים ליעדים רבים באירופה, ההמלצה הטובה ביותר היא לבקר בחודשים החמים יותר והם החל מחודש אפריל ועד אמצע אוקטובר.
לטאלין ניתן להגיע בטיסות ישירות, טיסות קונקשן דרך מספר מדינות, אוטובוסים ממדינות שונות באירופה, רכבת בין רוסיה לאסטוניה ואפילו אפשרויות שייט שונות.

אוכל בטאלין
אסטוניה לא ידועה בתור מדינה עם קולינריה עשירה אך למרות זאת ניתן למצוא בה מאכלים מקומיים ומסורתיים מעניינים, בין היתר תוכלו למצוא במסעדות של טאלין את מנת וריבורסט שנקראת גם נקניק דם, ורציקילו (ברוסקטות עם דג וביצה), קציצות אסטוניות, מולגיקפסאד, לחם אסוטני כהה הנפוץ במרבית המסעדות, קמבהט לקינוח ומנות רבות נוספות מלבד המאכלים הבינלאומיים הנוספים הנפוצים במסעדות ולרווחתם של התיירים שאינם מתחברים לטעמים האסטונים.
מלבד איכות ומיצוב המסעדות (זולה או יוקרתית), עלויות המנות במסעדות של טאלין תלויות באזור שבו שאתם נמצאים כאשר מסעדה זולה תציע ארוחה במחיר ממוצע של 10 אירו וארוחה זוגית במסעדה בינונית וטובה בטאלין תגיע לרוב עד ל- 50 אירו.

מסעדות מומלצות בטאלין: Rataskaevu16 (מזרח אירופאי - בינלאומי), Grenka Cafe (בית קפה),  Vegan Restoran V (טבעוני -אירופאי) ו- Cru (מודרני).

רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בחול
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ