אילו חיסונים לכלב מומלץ לא לפספס לעולם

חיסונים לכלב שלא מומלץ לפספסכל מי שבוחר לאמץ כלב, צריך לדעת שישנם דברים מסוימים שעליו להקפיד על מנת לטפל ולשמור עליו. מעבר לעניין של מזון, יציאות לטיולים או לספק לו אהבה וחום, הרי שצריך לדאוג לכך שהוא יקבל טיפול רפואי מקצועי ואיכותי באופן עקבי, מהיום שמאמצים ומביאים אותו הביתה עד ליומו האחרון.

 

אחד הדברים שצריך להקפיד עליהם במיוחד, הוא כל הנושא חיסונים לכלב. כאן מדובר על עניין מהותי לא רק עבור הכלב אלא גם עבור הסביבה, לכן ישנם מקרים מסוימים שזה לא רק צורך או עניין של בחירה, אלא זו ממש חובה, אחרת עלולים להתפתח בעיות עם הרשויות.

 

לפני שנסביר אילו חיסונים לכלב חייבים לבצע ומתי, נסביר תחילה כיצד עושים את החיסונים ואיך אנחנו יודעים האם הכלב שאימצנו כבר קיבל חיסונים מסוימים או לא.

 

דברים שחשוב לדעת על חיסונים לכלב

בעיקרון, כל כלב צריך לעבור שורה של חיסונים, חלקם נועדו להגן עליו וחלקם נועדו להגן על הסביבה מפניו. החיסון החשוב ביותר אותו אסור לפספס הוא חיסון כלבת שמגן עליו מפני המחלה ומגן מפני האפשרות שהוא יעביר אותה לאחרים. חיסון זה יש לבצע כל שנה. זה החיסון היחידי שהרשויות מחייבות את בעלי הכלבים לבצע, ורק בעלי כלבים שחוסנו בחיסון זה מקבלים רישיון. ברגע שכלב עובר חיסון כלבת בפעם הראשונה, הוא גם מקבל שבב אשר בעזרתו אפשר לזהות מי הבעלים של הכלב. יש לבצע את החיסון בפעם הראשונה בגיל שלושה חודשים.

 

חיסון זה, להבדיל מחיסונים אחרים שנציג מיד, הוא גם היחידי שמצוין לא רק אצל הוטרינר אלא גם ברשות המקומית אשר בשטחה מתגורר בעל הכלב. רישום זה חיוני בשביל לדעת אילו כלבים חוסנו, וכן בגלל פרטי השבב שמאפשרים לזהות ולאתר את בעלי הכלב, במידה ויש צורך בכך.

 

חיסון כלבת בדומה לחיסונים אחרים, מתבצעים על ידי וטרינר. רצוי לעשות את כל החיסונים אצל וטרינר אחד, אשר יהיה גם אחראי על הטיפול בכלב בכל מקרה של מחלה, חבלה או כל דבר אחר. כך יהיה קל יותר לטפל בו, בצורה עקבית ונכונה.

 

נקודה נוספת שחשוב לציין לגבי חיסונים לכלב היא, כיום הרבה מאוד וטרינרים מציעים מנגנון של מנוי טיפולים לכלב, כך שכל שנה משלמים סכום מסוים באופן חד פעמי והוא יכיל את החיסונים השונים שהכלב צריך לעבור. המנוי לרוב לא כולל את עלויות של חיסון כלבת באופן מלא. מה עוד שמלבד החיסון במקרה זה, צריך גם לשלם סכום מסוים עבור חידוש רישיון לכלב.

 

אילו עוד חיסונים יש לכלבים?

מלבד חיסון כלבת, הרי כלב גור עד ארבע חודשים צריך לקבל חיסון משושה, מדובר על חיסון בשלושה שלבים, אשר נועד להגן עליו מפני מחלות שונות שנפוצות אצל גורים, כולל דלקת כבד, פרוו ועוד. חשוב להקפיד על חיסון זה ובפרט בזמן, בשביל שלא יתעוררו בעיות בשלבים מאוחרים יותר.

 

לאחר מכן, יש לתת לכלב כל שנה חיסון תועלת הפארק. זה חיסון שמגן על כלבים שנמצאים בשטח ובכלל על כל כלב ביתי אשר מוציאים אותו לטיולים מפני דלקות וזיהומים שהוא יכול למצוא את עצמו חולה בהם. חיסון זה יש לבצע פעם בשלושה חודשים. מתחילים לתת את החיסון, כאשר הכלב יוצא לטיולים מחוץ לבית בפעם הראשונה.

 

מעבר לכך, יש צורך לתת לכלב חיסונים ספציפיים, נקודתיים, במקרה של חבלה או פציעה, על מנת שהוא יזדהם או יזהם כלבים ובני אדם.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ