איך לצאת לחופש כלכלי?

מי לא אוהב לצאת לחופשה. חופש או נופש, כבודם במקומם מונח, אבל הפעם אנו רוצים לדבר על חופש אפילו יותר חשוב. חופש כלכלי, הוא לא רק חופש מדאגות כלכליות. זו הדרך שתאפשר לכם להשיג יציבות פיננסית ואפילו לצאת בהמשך לחופשות, ללא הלוואות.

לשנות את החשיבה לגבי הלוואות

אנשים רבים התרגלו לחיות כאילו הלוואות הן חלק חיוני ובלתי נפרד מהחיים. לפעמים, הלוואות יכולות להועיל מאוד, למשל משכנתא לרכישת דירה או הלוואת לימודים לסטודנט. אלה הלוואות שבונות את העתיד. אבל הבעיה היא שהרבה אנשים משתעבדים להלוואות שוטפות. לכן עוד לפני שמבינים איך לצאת מחובות, צריך לשנות הרגלי חשיבה. הצעד הראשון לחופש כלכלי מתחיל בזה שלוקחים פחות הלוואות ומנסים להסתדר בלעדיהן כמה שיותר.

הכירו את ההלוואות הסמויות בחיים

כדי לצאת לחופש כלכלי חיוני כעת להכיר סוגים של הלוואות, שהן סמויות וקל לשכוח שהן בכלל הלוואות. למשל, המינוס בחשבון. כן, אוברדרפט זה הלוואה לכל דבר. ואם יש לכם ספק, פשוט תבדקו ותראו כמה ריבית אתם משלמים עבור הלוואה הזאת לבנק שלכם. ברגע שתכסו את המינוס בחשבון, תוכלו לחסוך מאות וגם אלפי שקלים בשנה. לא הייתם מעדיפים להשתמש בכסף הזה למשהו חשוב יותר?

ויש עוד הלוואות סמויות, כגון רכישות בכרטיס האשראי. חלק נכבד ממסלולי התשלום בכרטיס האשראי נקראים קרדיט. אלה מסלולי תשלום שבהם פורסים את הרכישה שלכם לתשלומים. אבל זה לא מגיע בחינם. תשלומי קרדיט הם הלוואה לכל דבר ומשלמים על כך ריבית לא נמוכה בכלל. ברגע שתתרגלו לוותר על רכישות בקרדיט, הרבה מאוד כסף תוכלו לחסוך או להשתמש בו למטרות הרבה יותר יעילות ונכונות.

שימו כסף בצד, מהיום

פעם הורים היו נותנים לילדים במתנה קופת חיסכון. המטרה של הקופה הזאת לא הייתה שהילדים יהפכו למיליונרים. המטרה הייתה להרגיל את הילדים להבין את החשיבות של חיסכון. ומה זה בעצם חיסכון? מדובר על וויתור על משהו היום, כדי שנוכל להרשות לעצמנו משהו יקר או חשוב יותר, מחר. אנו לא מציעים שתרוצו לקנות לעצמכם קופת חיסכון בצורת חיה עליזה. פשוט שימו כסף בצד, בפיקדון לטווח קצר או בנייר ערך סולידי או בכל צורה אחרת. בחרו הוראת קבע כך שתחסכו כל חודש בחודשו. בכסף שתחסכו תוכלו להשתמש להוצאות לא צפויות, להגשמת חלומות. תוכלו סוף כל סוף לקנות, בלי שום הלוואות.

למדו על השקעות והתחילו לבנות בסיס כלכלי

מלבד חיסכון קטן בצד, הגיע הזמן להתחיל ללמוד על השקעות יותר ברצינות. במקביל, צרו תקציב חודשי. באופן כזה תתרגלו לחסוך יותר ולבזבז פחות. כספי ההשקעה שלכם, שזה בעצם חיסכון לטווח בינוני או ארוך, פירושם חופש כלכלי. ברגע שההשקעות יניבו לכם הכנסה שוטפת, ריבית או דיבידנדים, תוכלו להמשיך להשקיע ולבסס את עצמכם.

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה