השקעות נדלן - קצת מידע רלוונטי למשקיעים

 

קצת מידע רלוונטי למשקיעיםאחת ההשקעות הפופולאריות בקרב לא מעט ישראלים, הן השקעות נדל"ן. בין אם מדובר במבנים עסקיים, מסחריים או מבני מגורים. אנחנו יכולים למצוא היום לא מעט ישראלים שבוחרים להשקיע את מיטב כספים, חסכונותיהם בנדל"ן, בארץ ו/או בחו"ל. 

השקעות נדלן נחשבות מאוד פופולאריות מכמה סיבות:

סיבה ראשונה, להבדיל מהשקעות אחרות, נדל"ן איננו מתכלה, איננו נעלם. אם רוכשים מבנה מסוים, מרבית הסיכויים שהוא ימשיך לעמוד במקום גם בעוד שנים רבות (תמיד קיימת סבירות לאסון טבע, אך זו סבירות נמוכה). מאחר ומדובר על השקעה שלא מתכלה, גם אם יש ירידה ברווח, הרי שלאורך זמן, אפשר להחזיר את ההשקעה ולייצר תשואה לא רעה.

 

סיבה שנייה, שוק הנדל"ן הוא שוק מאוד מגוון, מאוד מפותח, וכפי שאנחנו יודעים, ישנם ביקושים רבים, גם באזורים שנחשבים פחות "מרכזיים". זה נכון לגבי נדל"ן בישראל וכן לגבי נדל"ן בחו"ל. ניתן ליהנות מהרבה מאוד אפשרויות השקעה, אפשר לייצר רווחים גם דרך השקעות בנדל"ן במקומות שלא בהכרח נראים רלוונטיים. הכל תלוי בסוג הנדל"ן ובאופן בו משתמשים בו.

 

מאחר וישנם ביקושים רבים והיצע יחסית נמוך, אז ניתן לדרוש מחירים גבוהים ולהחזיר את ההשקעה תוך זמן סביר ואז לייצר רווח.

 

סיבה שלישית, נדל"ן אפשר להעביר לדור הבא, והוא יכול לבחור האם להשתמש בו באופן אישי או להמשיך לעשות בו שימוש לצורך השקעה. למשל, אם רוכשים דירה להשקעה, אפשר להחליט בשלב מסוים האם להעביר אותה לדור הבא כירושה, לצורך מגורים, או שמא גם הדור הבא יחליט להשכיר אותה ולייצר לעצמו הכנסה נוספת.

 

מה חשוב לדעת על השקעות בנדל"ן?

כמו שציינו, ישנם סוגים שונים של השקעות נדל"ן. אפשר לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות, קבוצה אחת מתייחסת למקום, בין אם זה השקעה בישראל או השקעה במדינה אחרת, קבוצה שנייה מתייחסת לסוג ההשקעה, בין אם מדובר בהשקעה בנדלן מגורים או נדלן מסחרי.

 

ישראלים רבים גילו בשני העשורים האחרונים את האופציה של השקעות בחו"ל, בפרט במזרח אירופה, שם ניתן לרכוש נכסים בזול יחסית (בוודאי ביחס לישראל) ולהשכיר אותם, בין אם זה לצורכי תיירות ובין אם זה לצרכים אחרים. ההשקעות יכולות להתבצע דרך חברות מקומיות או דרך חברות של ישראליים שמבצעים אותן.

 

ישנם יתרונות רבים להשקעה בנדל"ן בחו"ל, החל מהיצע גבוה, מחירים נוחים ובאופן טבעי גם קהל היעד הוא הרבה יותר גדול. יחד עם זאת מי שבוחר להשקיע את כספו בחו"ל, חשוב מאוד שיבחן את מגמות המחירים, המצב הכלכלי של המדינה בה הוא מבקש להשקיע, חוקים שחלים על משקיעים זרים, מיסוי וכמובן כל מה שקשור לנושא של חוזי רכישה והשכרה.

 

ישנם ישראלים שמעדיפים להשקיע בנדלן מקומי. זה הרבה יותר נוח, הרבה יותר קרוב, וכמו שציינו ישנם ביקושים רבים ולכן ניתן ליהנות מהשקעה משתלמת. עם זאת, משקיעים בנדל"ן מקומי צריכים לבחון היטב את המקום בו הם בוחרים להשקיע, תוכניות מתאר ובנייה באזור, חשוב שיבחנו את כל הנושא של מיסוי וכיצד זה יכול להשפיע עליהם, כמו כן שיבחנו את קהל היעד הפוטנציאלי שלהם.

 

לפני סיום נציין, השקעות נדלן בישראל הפכו לאחד הגורמים לעליית המחירים בשוק. לכן המדינה מנסה לפעול בדרכים שונות לצנן את השוק, על מנת להביא לירידה במחירים בשביל להקל על זוגות צעירים לרכוש דירות. לכן מי שבוחר להשקיע בנדלן, צריך לקחת בחשבון שיש כאן סיכון מסוים שהוא עלול להתמודד איתו בהווה או בעתיד הרחוק.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בחול