טיפים להרחקת יתושים בקיץ

 

טיפים להרחקת יתושים בקיץאחד המטרדים הבולטים ביותר של הקיץ הישראלי, הם היתושים. לא מעט ישראלים הולכים לישון ומגלים בבוקר עקיצת יתוש באזור כזה או אחר על הגוף שלהם, לעיתים הם אפילו לא צריכים ללכת לישון בשביל זה, הם מרגישים את העקיצה כשהיא מתרחשת או מנסים להתגונן מפני היתוש שלא יעקוץ אותו.

לבעלי מקצוע התחום ההדברה לחצו כאן >>>

 

זה לא נעים להתמודד עם היתוש בזמן שהוא מנסה לעקוץ, וזה גם לא נעים להתמודד עם העקיצה אחרי שהיא כבר מופיעה על הגוף שלנו. לשמחתנו, יש לנו אמצעים וכלים שונים כיצד להרחיק יתושים ולמנוע מהם לעקוץ אותנו.

דעו את האויב

לפני שאנחנו נסביר כיצד מונעים מיתושים לעקוץ אותנו, חשוב קודם להבין למה הם בכלל עושים את זה.

נתחיל בזה שלא מדובר ביתושים זכרים אלא בנקבת היתושים, הן אלה שעוקצות אותנו. הן עושות זאת בזמן שעליהן לייצר ולהטיל ביצים. אז הן זקוקות לחלבונים, והוא נמצא בדם שלנו. לכן הן יעקצו אותנו, ובעזרת העקיצה היא יכולות להפריש רוק אשר מכילים מרכיבים שונים שמאפשרים להן למצוץ את הדם במהירות וביעילות. אנחנו רואים או מרגישים כמובן רק את העקיצה, אך זו הפעולה ולשמה הן מבצעות אותה.

 

חשוב לציין, בדרך כלל, בוודאי בישראל, נקבות היתוש רק עוקצות ולא מסכנות את חיינו. לעומת זאת, נקבות יתוש במדינות אפריקה, מזרח אסיה ובמקומות אחרים, שם הן עלולות להדביק אותנו במחלות שונות (זו אחת הסיבות שאנחנו אמורים להתחסן לפני שטסים לשם).

 

כמו כן, חשוב לומר, בדרך כלל אנחנו נמצא את עצמנו מתמודדים עם יתושים בעיקר בתקופת הקיץ. אז חם ולח, וזו התקופה בה הם מופיעים בתדירות רבה יותר. ישנם אנשים שחווים את זה יותר מאשר אנשים אחרים, בכלל סוג הדם שלהם. הוא פשוט כולל חומרים שנקבת היתוש זקוקה להם, והיא יכולה למצוא אותם אצלם ולא אצל אנשים אחרים.

 

איך מתמודדים עם יתושים בקיץ

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם יתושים בקיץ. מה שעומד בבסיס השאלה איך להתמודד היא, איפה אנחנו נמצאים ומה הן האופציות שעומדות לרשותנו.

 

אם אנחנו נמצאים בבית שלנו, אז האופציות שעומדות לרשותנו הן:

תנור מיוחד שמושך אליו יתושים ומעופפים נוספים ופשוט שורף אותם. הוא מאוד אפקטיבי, אך הבעיה היא שהוא מאיר אור מאוד חזק, ויכול להפריע לנו לישון.

 

אופציות אחרות אפשריות, ניתן להשתמש בתקע מיוחד ששמים בחשמל והוא גורם לכך שיתושים לא מתקרבים לאזור. הוא גם כן כלי אפקטיבי, אך צריך בכל פעם לחדש אותו. ניתן גם לשים מעל המיטה כילה גדולה, כפי שהיה נהוג במאות הקודמים. זה פחות אפקטיבי וגם דורש שינוי של עיצוב המקום.

 

אם אנחנו נמצאים בטיול בשטח ואין לנו אפשרות להשתמש בחשמל, אז האופציות הסבירות ביותר הן כילה שניתן להתקין מעל האוהל או לחילופין, אנחנו יכולים למרוח על עצמנו משחה אשר מונעת מיתושים להתקרב אלינו. זה לא בהכרח נעים, אך זה יכול להיות מאוד אפקטיבי. מה שכן, אנחנו צריכים לשים לב שמורחים בכל הגוף.

 

בכל מקרה, בשביל להימנע מיתושים, רצוי מאוד להרחיק פסולת מהמקום וכן מוטב לכסות את כל הגוף בבגדים, וכך נוכל לצמצם את היכולת של נקבת היתוש לעקוץ אותנו.

 

לסיכום, אם אנחנו רוצים להימנע ממצב של עקיצת יתוש, עלינו להקפיד על שימוש באמצעים שיכולים לעזור לנו בכך. ככל שהכלי יהיה יותר מקיף ומשמעותי, כך אנחנו נוכל לצמצם את הסיכוי שנקבת היתוש תעקוץ אותנו והלילה שלנו יעבור בצורה יותר נעימה.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

התקנת מצלמות אבטחה 2
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ