טיפים להרחקת יונים מהבית והחצר

 

טיפים להרחקת יוניםאחת הבעיות איתה אנחנו נאלצים להתמודד לא פעם, בין אם זה במבנה בו אנחנו מתגוררים ובין אם זה בחצר או בגינה שלנו, הם יונים אשר שורצות במקום, מטילות בו את הצואה שלהן, מקימות בו קן ודוגרות בו. זו בעיה משמעותית שיכולה להשפיע על איכות חיינו בצורות שונות. לכן אנחנו צריכים למצוא אמצעים אפקטיביים עבור הרחקת יונים באופן שיעזור לנו להתמודד עם הבעיה.

 

הרחקת יונים זה תחום מאוד רחב אשר כולל בתוכו אמצעים ואלמנטים שונים. בעיקרון, אנחנו יכולים להיעזר בגורמי מקצוע שיתקינו אותם עבורנו, אך אנחנו יכולים גם להתקין ולהשתמש בהם באופן עצמאי מבלי שנידרש להשכיר את שירותיהם של אנשי מקצוע. כל מה שעלינו לעשות זה לבחון מה יכול להתאים לצרכים שלנו, בין אם זה על פי המבנה/החצר ובין אם זה על אופי הבעיה והעוצמה שלה. עלינו גם לקחת בחשבון כיצד אותם דברים יכולים להתאים לנו מבחינה תפעולית ומבחינות אחרות.

דברים שיכולים לעזור לנו להרחיק יונים

דוקרנים – מדובר על אמצעי מאוד פופולארי אשר נהוג להשתמש בו באדן החלון, גגות ומרפסות ובמקומות אחרים במבנה. הרעיון הוא להתקין את הדוקרנים באופן כזה שהיונים לא יוכלו לעצור ו"לחנות" במקום. הם יזהו את הדוקרנים וימשיכו לעוף אל מקום אחר. צריך לציין, מדובר בדוקרנים מפלסטיק או נירוסטה בדרך כלל.

 

אמצעים מסנוורים – זה ידוע שיונים מתקשות לעוף במקומות בהם יש אור מסנוור. לכן נהוג להשתמש באמצעים שיכולים לסנוור אותם. למשל, דיסקים ישנים יכולים להיות פתרון אידיאלי.

 

סורגים וסככות – מדובר על אמצעי שיכול להתאים לגגות ומרפסות. במקום שהיונה תוכל לעמוד על אדן החלון או הגג, מתקינים אמצעים שלא מספקים לה מקום לכך. צריך לקחת בחשבון, זה יכול לפגוע בעיצוב של המקום.

 

דחלילים – אנשים שמגדלים גידולים שונים בחצרות ובגינות, יכולים להתקין דחליל במרכז החצר או הגינה, ובכך למנוע מיונים להגיע אל המקום. זה יכול גם להוסיף לעיצוב שלו בצורות שונות.

 

חתולים וכלבים – תתפלאו, אבל חתולים וכלבים מאיימים בצורות שונות על יונים. נכון שהם לא פוגעים בהן פיזית, אך יונים מפחדות מהם ולכן אם אנחנו נחזיק חתול או כלב בחצר זה יכול לעזור לנו.

 

רמקולים – זה יכול להיות מטרד, אך אם מניחים רמקול שמשמיע קול מונוטוני ברף מסוים, אזי שזה יכול לייצר אי נוחות בקרב היונים וזה ימנע מהן להגיע אל המקום. זה לא בהכרח נעים לסביבה אך זה יכול לעזור. אופציה אחרת, דומה, היא זרקורים שיהיו דלוקים כל הזמן על המבנה. הבעיות הן עלות צריכת החשמל וכן בעיות אחרות שיכולות להשפיע על אופי השימוש והתפקוד של הזרקורים.

כיצד בוחרים במה להשתמש?

לפני שאנחנו ממהרים לרכוש פריט כזה או אחר לצורך הרחקת יונים מהמבנה או מהחצר, עלינו להתייחס למספר היבטים.

ראשית, באופן טבעי אנחנו צריכים לבחון כיצד המבנה בנוי, בשביל שנוכל להחליט איך בדיוק נרצה להציב את הפריטים השונים, מה אנחנו יכולים להציב ואיך יהיה נכון להשתמש בהם.

 

שנית, אנחנו צריכים לבחון את עומק הבעיה, האם היא קבועה, האם היא משמעותית ואכן שווה לנו להשקיע בהם.

שלישית, עלינו לבחון האם יש צורך ביותר מאמצעי אחד או שמא זה מספיק לנו.

 

ארבע, אנחנו צריכים לבחון האם האמצעים השונים דורשים תחזוקה וטיפול והאם יש לנו אפשרות לספק את זה. למשל, אם אנחנו בוחרים לאמץ חתול בשביל להבריח יונים, אז עלינו לקחת בחשבון שנידרש לטפל בו באופן שוטף...

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה