המלצת טיול לנחל חרמון (בניאס)

 

המלצת טיול לנחל חרמוןתחת עצי דולב ועלי דפנה, לצד נחל איתן ומים מפכפכים, צמחיה עבותה ואחד המסלולים היפים בישראל המומלצים לכל אחד ואחת לפחות פעם בחיים – הכירו את נחל חרמון שבו גם תוכלו ליהנות ממפל הבניאס, טנק סורי הפוך מימי מלחמת ששת הימים ונופים שיחברו אתכם לטבע.

תיאור המסלול:

טיפ חשוב – את המסלול מתחילים מחניית בית העלמין שבקיבוץ שניר ומסיימים אותו במושב שאר יישוב. מומלץ להגיע עם 2 רכבים, להחנות אחד בתחנת הסיום לאיסוף ואחד בתחילת המסלול להגעה (כל עוד כמות הנוסעים כאמור מתאימה גם לנסיעה ברכב אחד. ניתן גם להגיע ברכב אחד לרחבת ההתחלה אולם אז תצטרכו לחזור את המסלול או לסיימו באמצע ולחזור באותה הדרך שבאתם.

 

לאחר ההגעה לחניה בבית העלמין חפשו את סימון השבילים בירוק שיובילו אתכם בירידה אל אזור הנחל. כעת תגיעו לאזור מפגש שבו יש סימון שחור. פנו שמאלה ורדו במדרגות כדי לראות את הטנק ההפוך. טנק הנה שימש את הצבא הסורי בתקיפת קיבוץ דן. לאחר שחטף אש מכוחות ההגנה של הקיבוץ הוא נסוג ובזמן הנסיגה נפל אל נחל הבניאס ומאז הוא נותר שם ונשאר כפריט דקורטיבי היסטורי.

 

לאחר הביקור בטנק וכמה תמונות מלהיבות ששמרנו לאלבום הטיול או העלינו ישירות לרשתות החברתיות נחזור חזרה אל השביל המסומן בשחור ונפנה שמאלה. נגיע לנקודת פיצול עם אותו שביל ירוק שקודם עברנו בו ונחלוף על פניו. נמשיך בשביל כאשר לאורך הדרך נוכל ליהנות מעצירה באחת מנקודות העצירה שלאורך הדרך (בהתאם לבחירה שלכם). נקודות אלה יאופיינו בעצי דולב גדולים ומים מפכפכים המשמיעים קולות נעימים ומרגיעים. בבריכות השונות תוכלו לראות את צבעי הטורקיז המאפיינים את המים באזור זה.

 

נמשיך בדרך ונגיע לגשר שיוביל אותנו אל גדת הנחל הצפונית. במקום זה נעבור בתחנת שאיבה פעילה ונמשיך עוד כשעה הליכה בשביל המסומן באדום. נמשיך ימינה אל ערוץ הנחל המסומן באדום (השביל השחור מוביל לדרכי עפר ומטעי החקלאות של האנשים המקומיים). בשביל האדום נלך לאורך הנחל ובין הסלעים וכאן נפגוש גם צמחייה הנקראת ער אציל שמהם מייבשים את עלי הדפנה אותם אנו מכירים כתבלין.

 

כעת נמשיך בשביל האדום עד שנתחבר בחזרה עם השביל המסומן בשחור. לאחר רבע שעה נוספת של הליכה נפנה בפניה החוזרת אל ערוץ הנחל, מעל צינור גדול ולכיוון השילוט המנחה למושב שאר ישוב. נעבור את גשר ביילי העשוי ממוטות פלדה ונלך על דרך האספלט עד לשער הצהוב. כעת תגיעו לשער של שאר ישוב ואל הרכב המאסף שלכם ותוכלו לסכם את המסלול.

איך מגיעים?

נקודת הפתיחה שלנו תהיה מקיבוץ שניר, מהחניה בבית העלמין. נכוון ווייז לאזור זה ונחנה שם את הרכב כדי להתחיל במסלול. את המסלול מסיימים במושב שאר ישוב בשאר הצהוב שלו. מומלץ להחנות שם רכב איסוף לפני תחילת המסלול, בסמוך לשער ובאזור שאינו חוסם את הדרך.

משך ואורך המסלול, דרגת קושי ולמי הוא מתאים?

אורך המסלול הוא כ-3 קילומטר. משך הזמן הצפוי הוא בין 3 ל5 שעות תלוי בקצב שלכם ובהפסקות שתעשו בדרך. המסלול הינו בדרגת קושי בינונית. הוא מתאים לכל המשפחה כל עוד אתם מגיעים עם בגדים נוחים, נעליים נוחות ויכולים ללכת על סלעים, דרכי אפר ועוד.

 

הערות חשובות:

  • כדאי ללמוד מראש את אופי המסלול, האורך, דרגת הקושי ולהיערך בהתאם הן מבחינת ציוד, נעליים והתאמת המסלול למשתתפים.
  • במידה ואתם מגיעים עם רכב אחד וצריכים לחזור את הדרך צאו אליה בשעה מוקדמת בבוקר באור יום ואולי אפילו חתכו בחזרה ואל תעשו את כל המסלול.
  • כדאי לקחת מפה של המסלול ולהיעזר בטיפים לדרך.
  • מומלץ לחנות רכב נוסף בנקודת האיסוף בסיום המסלול אם זה אפשרי.

 

נהלי בטיחות וציוד:

  • לכו אך ורק בשבילים המסומנים.
  • טיילו באור יום.
  • אל תטיילו בימי שרב או בימים גשומים.
  • הצטיידו במים ומזון, לבוש נוח להליכה, נעלי הליכה, קרם הגנה מהשמש, כובע וטלפון סלולרי מוטען.
  • הכינו מראש טלפון חירום של רשות הטבע והגנים ו/או גוף אחר למקרה הצורך.
  • יש להישמר עם הכניסה למים, לטבול בזהירות ובמקומות המותרים. יש לשמור על הילדים לטיול בטוח ומהנה.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה