המלצות טיול לקהיר

 

טיול בקהירישראלים אשר מעוניינים לטייל במצרים, השכנה מדרום, לרוב בוחרים בסופו של דבר לנסוע לחצי האי סיני, ליהנות מהחופים המרהיבים והחושות שבאזור. יש גם מי שבוחר לנסוע לפירמידות, לראות את אחד האתרים המופלאים בעולם.

 

דווקא קהיר, עיר הבירה של מצרים, פחות מושכת תיירים ישראלים. על פניו היינו יכולים להניח שהרבה מאוד תיירים מישראל ירצו לבקר בעיר, עליה שמעו וקראו במשך שנים רבות אך לא יכלו לבקר בה, העיר שנחשבת לאחת הערים החשובות לא רק במזרח התיכון ובעולם הערבי אלא גם בהיסטוריה של העולם הקדום, העיר שנחשבת לאחד ממרכזי העסקים הגדולים והמשמעותיים ביותר של אפריקה בכלל והמזרח התיכון בפרט.

 

אנחנו יכולים למצוא המלצות טיול לקהיר משלל סוגים. בין אם זה עבור מי שמחפש אתרים היסטוריים קדומים או מודרניים יותר, ובין אם זה עבור מי שמחפש אתרי בילוי מסוגים שונים. לא במקרה קהיר משכה אליה במשך עשרות שנים זרים ממקומות שונים בעולם, חלקם בחרו להתגורר בה ואחרים בחרו לבלות בה תקופות זמן ארוכות. הרי מאז ומתמיד היא נחשבת לעיר מאוד מיוחדת, תרבותית, אומנותית, היסטורית ובהיבטים אחרים.

כיצד מגיעים לקהיר?

מאז הסכמי השלום עם מצרים, פועל קו תעופה ישיר מישראל למצרים, כאשר ניתן למצוא טיסות על בסיס שבועי בין נתב"ג לקהיר. משך זמן הטיסה באופן ישיר הוא שעה וחצי. אפשר לקחת לא ישירות, שנמשכות זמן רב יותר.

בעבר, היו קווי אוטובוס שפעלו מישראל לקהיר, בגלל ביקושים נמוכים הוחלט לבטל את הקו, והיום אפשר להגיע אל גבול טאבה בדרום ולקחת משם אוטובוס ישיר לקהיר. מדובר בקווים שפועלים כל השבוע, מספר פעמים ביום. נסיעה באוטובוס מאפשרת לגלות את מצרים דרך שמשת החלון.

 

חשוב לציין, בתקופות מתיחות ביטחוניות באזור (או מגיפות, כפי שהיה בתקופת הקורונה (, ייתכן שיהיו שינויים, ביטולים ודחיות בכל מה שקשור לטיסות ובמקרים קיצונים גם סגירה של מעברי הגבול. לכן חשוב מאוד להתעדכן ולשים לב למצב ולכל שינוי שחל בעקבותיו

המלצות לטיולים בקהיר.

לפני שנציג מספר המלצות טיול לקהיר, צריך לציין, כל מי שמעוניין לבקר בקהיר, יכול לעשות זאת באופן עצמאי ויכול לעשות זאת גם באמצעות קבוצות מאורגנות עם מדריך. כל מי שמעוניין לקבל המלצות וחוות דעת על מקומות ואתרים בהם משתלם לבקר בעיר, יכול להיעזר בשירותיהם של מומחים, מורי דרך, וכמובן שישנם גם לא מעט מקורות מידע שיכולים לעזור בעניין.

כאמור, העיר קהיר משלבת בתוכה אלמנטים מודרניים לצד אלמנטים קדומים, היסטוריים. יש בה אזורים שנראים מפוארים ומרהיבים, בתים בסגנון אירופאי, בנייני משרדים גדולים ומשמעותיים אך אפשר למצוא בעיר גם לא מעט אזורים מאוד קשים, שכונות צפופות שלא נעים להסתובב ולבקר בהן.

 

המקום הראשון אליו מומלץ להגיע במסגרת הביקור בקהיר, הוא המוזיאון המצרי. כאן אפשר למצוא עשרות אלפי פריטים שקשורים למצרים העתיקה, אוצרות שנשמרו במשך מאות שנים. כמו כן, מומלץ לבקר במוזיאון המצרי הגדול, שמציגים פריטים ייחודים מההיסטוריה המקומית.

 

מי שרוצה לבקר באזור קדום שנשמר היטב, מומלץ שיעשה זאת באזור ח'אן אל חלילי, אזור סחר שהוקם במאה ה-14 ונשמר בצורתו המקורית. שם אפשר למצוא הרבה מאוד חנויות ובתי מלאכה שונים. כל זה כמובן גם מתחבר לביקור בקהיר העתיקה, שם אפשר גם למצוא את בית הכנסת בן עזרא המוכר לכל יהודי שנולד וחי בקהיר.

 

מעבר לכך, מומלץ מאוד להגיע אל מגדל קהיר, מגדל המתנשא לגובה של 187 מטר ובראשו אפשר למצוא מסעדה מקומית ואיכותית, ממנה אפשר לתצפת על כל העיר.שני מקומות נוספים שחשוב ומומלץ לבקר בהם, היא כיכר א-תחריר, אשר מוכר לציבור הישראלי בזכותה הפגנות שאירעו שם בשנת 2011, וכן פארק אל אזהר המצוי קרוב למסגד הידוע, שם אפשר למצוא גם אתרים ארכיאולוגים קדומים וגם זה מקום נעים מאוד לטייל ולשהות בו במהלך היום.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ