המלצות טיול לניו זילנד

המלצות טיול לניו זילנדניו זילנד ידועה בעולם כולו כאחד המקומות היפים ביותר בפלנטה שלנו – לא פחות מגן עדן על אדמתנו שלנו. זהו מקום עם פסיפס נופים מרשים ומגוון הכולל יערות גשם קדמוניים ועבותים, הרי געש פעילים ועצומים, פסגות מושלגות ובוהקות, מים תכלת צלולים בין פיורדים מפעימים, גייזרים, בריכות בוץ מבעבע ועוד הרבה יותר.

 

ניו זילנד היא שני איים – האי הצפוני והאי הדרומי, כאשר אוקלנד וולינגטון הן עריה המרכזיות. בניו זילנד תוכלו למצוא שפע אינסופי של חופים זהובים המתאימים גם לגלישה, קרחוני תכלת, שדות ירוקים אינסופיים עם כבשים לבנות ושמיים תכולים הנצבעים בצבעים מרגשים וכמעט בלתי נתפסים בזמן זריחה ושקיעה.

 

מלבד הנוף השליו והמופלא, מציגה ניו זילנד גם צד שהוא פחות רגוע, אך אהוב על חובבי ספורט אתגרי לסוגיו. נפלאות הטבע של ארץ זו הם יעדים מבוקשים לפעילויות כמו רפטינג, קפיצות בנג'י, טיפוס על קרחונים, טרקים מאתגרים ופעילויות רבות נוספות שיגרמו למעוניינים בכך לשחרר כמויות בלתי מבוטלות של אדרנלין בזרם הדם.

מסלולי טיול אפשריים בניו זילנד

רוב המטיילים מגיעים לניו זילנד למשך מספר חודשים (עד שלושה חודשי שהייה שמתירה להם ויזת התייר שהם מקבלים עם הגעתם), אולם חלקם מגיעים לפרק זמן קצר יתר. כך או אחרת, רצוי שתקדישו כשליש מזמנכם לאי הצפוני, בו תגלו חוויות תרבותיות מעניינות ותופעות מרתקות אחרות, ואת יתרת הזמן לאי הדרומי, בו תחוו את היופי הפראי של המדינה, המתבטא מקרוב במסלול הליכה וטרקים אינספור ברחבי האי.

 

כאשר אתם מתכננים את הטיול המרגש שלכם לניו זילנד, רצוי לקחת בחשבון את זמני הנסיעה ממקום אחד לאחר (נסיעה ברכב? אוטובוס? מטוס?) במסגרת התקציב העומד לרשותכם, בהתאם לחוויות בהן אתם מתעניינים ובהתחשב בזמן אותו אתם מעוניינים להקדיש באטרקציות ומקומות ספציפיים.

 

ניו זילנד היא לא פחות מגן עדן לחובבי נוף וטבע. תמצאו בה פסגות מושלגות פיורדים מטריפים, יערות גשם וקרחונים, חופים מוזהבי-חול לצד חופים סלעיים, נופים כפריים רוגעים ואף גייזרים. אין מצב שלא תתאהבו בחבל הארץ הזה, הכולל מסלולי הליכה מהטובים בכדור הארץ, תושבים מסבירי פנים, ערים יפות, שלווה אין-קץ ואינספור פעילויות שתסחט מכם את האדרנלין עד לא ידע.

אין ספק שלא תתחרטו על כך שהגעתם למדינת האיים המבודדת הזו בדרום מערבו של האוקיינוס השקט.

האי הצפוני

ניתן לתכנן טיול המשלב את האי הצפוני, הכולל לרוב את האזור הגעשי רוטורואה, ואולי גם במערות וואיטומו – בהן אפשר לעשות ראפטינג ייחודי בנהר תת קרקעי ולצפות בתולעים הזוהרות. זכרו לעבור גם במושבת הסולות השוכנים במאות אלפיהם על צוק מול הים. יש גם את שמורת טונגרירו עם ההליכה הקשה המכונה הטונגרירו קרוסינג; זהו מסלול באורך 19.5 קילומטרים העובר בין הרי געש ובריכות גופרית, אגמים כחולים ונופי הרים מדהימים. רצוי להשקיע זמן ביקור גם בוולינגטון הבירה ובמפרץ האיים שצפונית לאוקלנד.

האי הדרומי

טיול באי הדרומי כדאי שיכלול את קווינסטאון האלגנטית – היא בירת האדרנלין של המדינה, ממנה תוכלו לצאת לטרקים ולפעילויות שונות בטבע. זכרו לבקר במילפורד סאונד הידוע שבפיורדלנד הדרומי – הפיורד עם הצוקים הצונחים למים. שקלו לבקר גם בקאיקורה ממנה ניתן לצאת לשייט לווייתנים. יש גם את שמורות הטבע קווין שארלוט ואייבל טסמן – בהם אפשר לצאת להליכות יום או לטרקים באורך מספר ימים.

 

 תגיות:

  
  
המלצות טיולים בארץ
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול