לא כל המלצה שתקראו היא נכונה - היזהרו מזיופים!

לא כל המלצה שתקראו היא נכונהרבים מאתנו מסתמכים על דירוגים או ביקורות ברשת לפני רכישת מוצר באינטרנט או בכלל.

אנחנו קוראים המלצות, ביקורות או הערות לפני הזמנת החופשה הבאה על החדר במלון.  אבל דווקא עכשיו, כשכולנו בבית בתקופת הקורונה, כשרוב הרכישות שלנו נעשות באינטרנט, אין ברירה אלא לקחת את הביקורות האלה והמלצות הקנייה ברשת בעירבון מוגבל.

בתי מלון, חברות ענק ובעלי עסק כמו למשל בתחום הביגוד ומוצרי חשמל משיגות ביקורות חיוביות והמלצות קנייה באינטרנט בדרכים שונות ומגוונות ולא תמיד הביקורות המהללות עולות בקנה אחד עם טיב המוצר.

 

אז ממה כדאי להיזהר, ואיך אפשר לדעת אילו תגובות והמלצות הן אכן אמתיות?

בסקר  שנערך בקרב יותר מ-2 וחצי מיליון ביקורות באינטרנט נמצא ש-40 אחוז מהביקורות הן ביקורות מזויפות או אוטומטיות. הרצון של מוכרים ובעלי עסקים להשיג דירוגים גבוהים וביקורות טובות מרקיע שחקים, דבר שגובל במעשים שאינם כשרים בעליל. הקטגוריה המובילה בתחום הביקורות המזויפות, ושיש בה הכי הרבה ביקורות מזויפות, היא תחום הביגוד וההלבשה עם 46%. בתחום מוצרי חשמל, מספר הביקורות המזויפות עומד על 42%. מנתונים נוספים עולה כי 79% מהקונים הפוטנציאלים מוכנים לשלם יותר עבור מוצר שקיבל ביקורות חיוביות.

אז איך כל זה קורה?

לצד הביקורות ממוחשבות או של קרובי משפחה שמתגייסים לפרגן, חברות רבות מגייסות קונים שיתנו ביקורות חיוביות בתמורה לקבלת המוצר בחינם או בהנחה משמעותית. ישנם פורומים שבהם מודיעים המוכרים כי הם צריכים מספר מסוים של רוכשים על מנת לכתוב ביקורות, ובתמורה לכך הם מבטיחים החזר מלא עבור הרכישה. חלק מהמוכרים אף מציעים עמלה תמורת הרכישה ע"י תשלום לקונה תמורת ההמלצה החיובית שהוא יכתוב עבור אותו מוצר שירכוש.

 

אז כיצד נוכל לזהות המלצה מזויפת?

בראש ובראשונה, אם המוצר שבחרתם לרכוש גורף אך ורק ביקורות חיוביות ונלהבות במיוחד, עם תמונות נלוות, זה עלול להעלות חשד ויתכן כי מדובר בביקורת מזויפת.

אפשרות נוספת, היא לבדוק חברות מתחרות, לקרוא על מוצרים מקבילים, להבין מה הם היתרונות והחסרונות של המוצר עצמו, לעומת מוצרים נוספים בתחום.

 

בבואכם לקרוא את הביקורות על המוצר, הקפידו לשים לב האם שימו לב להיעדר פרטים על מפרסם חוות הדעת.

בדקו, האם חוות הדעת מלאה בתיאורים מחמיאים, ושאין בה אפילו חיסרון אחד.

אם הביקורת משתמשת בתיאורים כלליים מאוד, בלי לרדת לפרטי פרטים או שאינה מציינת פגמים במוצר, זה סימן שמשהו אינו כשר בחוות הדעת.

 

אם יש קראתם ביקורת שנוקבת בשמות מדויקים של הדגם ומשתמשת בשפה מקצועית, היא ככל הנראה ביקורת מזויפת.

קיום של חוות דעת רבות שמתפרסמות בזמן קצר יחסית..

עוד חשוב לשים לב לגבי המיקומים שמהם מתפרסמות הביקורות. מצב שבו ההמלצות הן דומות והן מתפרסמות כמעט במקביל ממקומות מרוחקים, ככל הנראה יצביע על המלצות מזויפות.

כאשר תמונת המפרסם של חוות הדעת נראית כלקוחה ממאגר תמונות כללי, אפשר להסיק כי אחר מדובר בחוות דעת או המלצה מפוברקת.

 

מה כן תוכלו לעשות?

מה שכן תוכלו לעשות והוא הכי חשוב זה לבדוק עם משפחה, חברים, מכרים, שכנים, האם יש להם את המוצר? האם רכשו אותו או קיבלו מתנה? האם הם מכירים את החברה או בעל העסק ממנו הם רוצים לרכוש? האם הם שמעו על המוצר? האם הם שמעו על בעל העסק  או על החנות עצמה, והם יכולים לתרום לכם בעניין.

ישנם אתרים שונים כמו FAKE SPOT או  REVIEW META המאפשרים לבדוק, עבור כל מוצר, מהי מידת האותנטיות של הביקורות שאותו מוצר שבחרתם לרכוש. האם הן ביקורות אמתיות או שהן ביקורות מזויפות. כנסו לאתרים מהסוג הזה ובידקו.

 

באתר המלצה כל הההמלצות עוברות בדיקה, אף המלצה לא מפורסמת באתר ללא בדיקה ואישור

לדוגמא קיימים המון מקרים שבעל עסק מעלה המלצה על העסק שלו כאילו לקוח העלה אותה

כל אלו מקבלים מאיתנו הודעה שההמלצה לא אושרה ואם הם העלו המלצה של לקוח שבאמת רצה להמליץ אז שישלחו אותו לכתוב לנו על כך ואני נעלה אותה בשמו

אנו לא נעלה המלצות פייק, גם לא ככלי קידום או ניפוח תוכן באתר

האמינות היא המקום הראשון!!!

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
האחים תמם עבודות איטום