מעוניינים לגור בארה"ב? קצת על האפשרויות שלכם

 

ויזה לארהבהרבה מאוד ישראלים, בפרט צעירים, רואים את העתיד שלהם במקום אחר ולא בהכרח בישראל. בין אם זה מסיבות כלכליות, מקצועיות ואחרות. בין היתר, הם מעוניינים לעבור לארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ולחיות בה. בשביל שיוכלו לעשות זאת בצורה מסודרת וחוקית, עליהם לקבל ויזה שתאפשר להם לחיות שם ולא רק לבקר בתור תיירים. לשם כך, עליהם להכיר את התחום של הגרלות ויזה לארה"ב.

 

מאחר והרבה מאוד אנשים בעולם רוצים לעבור ולחיות בארצות הברית, ואף על פי שמדובר במדינה שהתבססה במשך עשרות שנים על הגירה, אזי שכיום היא לא מאפשרת לכל אחד להיכנס ולחיות בה. באופן טבעי, היא מבקשת להגביל את מספר המהגרים ולאפשר רק לקבוצות מסוימות ליהנות מאופציה זו. הגרלות ויזה לארה"ב, זו אחת הדרכים שלה לעשות זאת.

 

במאמר זה אנחנו נסביר על ההגרלות כיצד הן מתבצעות ומה צריך בשביל להירשם אליהן ולהצליח לקבל ויזה. כמו כן, אנחנו נציג אופציות נוספות שיכולות להתאים, בין אם זה לזמן מוגבל ובין אם זה מעבר לכך, בתנאים מסוימים. מיותר לציין ובכל זאת, תייר שמקבל ויזת תיירות לארצות הברית איננו יכול להישאר בשטחה ולהתגורר בה. אם הוא עושה זאת, הרי שזה לא חוקי וניתן לגרש אותו מהמדינה מבלי לאפשר לו לשוב אליה.

מה הן הגרלות ויזה וכיצד הן מתבצעות?

מדי שנה, ארצות הברית עורכת הגרלה ל-50 אלף איש מכל רחבי העולם, אשר הזוכים בה מקבלים גרין קארד, כלומר ויזה לארצות הברית. זו הגרלה אשר נערכת על ידי הממשל האמריקאי בהתאם לחוקים שקבע הקונגרס.

 

כאמור, הזוכים בהגרלה זו מקבלים ויזה המאפשרת להם לעבור ולהתגורר בארצות הברית בצורה חופשית. אחרי שבמשך שנים רבות, בפרט במאה ה-19 ובמהלך המאה ה-20, ההגירה לארצות הברית היתה כמעט חופשית, אזי שעם השנים היא הפכה להיות יותר ויותר קשוחה, בפרט החל משנות התשעים, מסיבות כלכליות, איומים וחששות ביטחוניים וכן דעת קהל מקומית שלא תמיד תומכת בכך.

 

שיטת ההגרלה נוצרה אחרי שהתברר שהשיטה שפעלה קודם לכן, הגירה על פי קטגוריות (משפחה, עבודה, לימודים) אפלתה לרעה מדינות קטנות ועודדה הגירה ממדינות גדולות. על מנת לאזן את זה, החליט הממשל לפתח שיטה של הגרלה שאליה יכולים להירשם מועמדים משלל מדינות שונות. ישנן מדינות שהתושבים שלהן לא יכולים להשתתף בהגרלה, הכוונה לסין, הודו, מקסיקו, קנדה ואנגליה. 

 

ההגרלות מתבצעות באמצעות האינטרנט, בין אם זה דרך אתר מיוחד ובין אם זה באמצעות אפליקציה ייעודית. מדי שנה הם נפתחים לחודשיים (ההגרלה עצמה נערכת באוקטובר ואפשר לשלוח את המסמכים עד לחודש מאי), בהם ניתן להגיש מועמדות, ולחכות לתשובה האם השם עלה בהגרלה או לא.

 

בשביל לקבל ויזה תושבות, חשוב למלא את המסמכים בצורה נכונה ואמינה, לשם כך אפשר להיעזר בגורמים מקצועיים שמתמחים ברישום המסמכים ושליחתם. צריך לקחת בחשבון שאם יש עבר פלילי, חשש לאיום ביטחוני או נסיבות אחרות, אזי שייתכן ולא נוכל לקבל את הוויזה כפי שאנחנו מצפים. כמובן שרק בני 18 ומעלה יכולים להשתתף בהגרלה.

 

ברגע שמקבלים ויזה, אזי שאפשר לעבור ולהתגורר בארצות הברית בצורה חוקית, ניתן לעבוד, ללמוד, וליהנות מכל שהמדינה מציעה בצורה חוקית.

דרכים נוספות בעזרתן אנחנו יכולים לקבל גרין קארד

מלבד הגרלות ויזה, הרי שישנן דרכים נוספות לקבל ויזה לארה"ב. למשל, דרך מקום העבודה או דרך עיסוק מקצועי. אפשר להגיש בקשה לאשרת עבודה, ואם הבקשה מתקבלת אז ניתנת ויזה המאפשרת לחיות ולעבוד בארצות הברית. ייתכן מאוד שהיא תוגבל בזמן ואז יהיה צורך לחדש אותה בעת זמן השהות במדינה.

 

כמו כן, אפשר לקבל ויזה דרך קרבה משפחתית. זו למעשה השיטה הישנה והטובה ביותר. למשל, דרך נישואים, ילדים להורים תושבי ארצות הברית (הכלל אומר שכל מי שנולד על אדמת ארצות הברית זכאי לדרכון אמריקאי). צריך לציין, מי שמקבל גרין קארד בהגרלה, מזכה גם את בני משפחתו הקרובה בכך. אך זה תלוי בתנאים מסוימים.

 

בסיכומו של דבר, כל מי שחולם לחיות ולעבוד בארצות הברית, אף על פי שהדרך איננה פשוטה וקלה, היא בהחלט אפשרית. מומלץ מאוד לנסות ולהשתתף בהגרלה, בתקווה לעלות בגורל.

 

יחד עם זאת, חשוב לציין, התנאים תמיד יכולים להשתנות מסיבות פוליטיות או אחרות. לכן יש להיכנס לאתר השגרירות או עם עורך דין שמתמחה בנושא ולבדוק את זה לעומק.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ