חשיבות דומיין מותאם ולא דומיין חינמי

 

חשיבות דומיין מותאם ולא דומיין חינמיגולשים אשר מחפשים בגוגל עסקים ובעלי מקצוע בתחומים שונים, לא מתייחסים לשאלה באיזה אתר הם מוצאים אותם, כל עוד הפרטים שמופיעים בו הם נכונים ומעודכנים. אם הם מחפשים אתר ספציפי של בעל עסק או בעל מקצוע, אז לא משנה להם באמת האם מדובר באתר עם דומיין מקורי של העסק או דומיין חינמי שעובד דרך פלטפורמות מסוימות.

 

לבעלי עסקים ומקצוע, נקודה זו צריכה להיות מאוד חשובה ומוטב להם להשקיע ברכישת דומיין מותאם, דומיין משלהם ולא להסתפק בדומיין חינמי, אף על פי, כפי שניתן להבין, זה הרבה יותר זול ובמקרים רבים זה גם יותר פשוט לבנייה.

 

כפי שנוכל לראות במאמר זה, לצורך פרסום באינטרנט באופן כללי, קידום בגוגל וחשיפה איכותית, בעלי עסקים ומקצוע, צריכים לרכוש דומיין מותאם. זה יאפשר להם אפשרות לקדם את עצמם בצורה טובה יותר ולזכות בחשיפה גבוהה ואיכותית יותר.  

מה זה דומיין מותאם ומה זה דומיין חינמי

כאמור, אנחנו יכולים למצוא שני סוגי דומיינים. דומיין מותאם, הוא דומיין שאנחנו רוכשים בתשלום דרך איגוד האינטרנט הישראלי. מדובר על שם דומיין שאנחנו בוחרים (במידה והוא פנוי) ואנחנו מחברים אותו לאתר שמאוחסן אצל חברת האחסון. יש לנו אפשרות לבחור גם את הסיומת, בין אם תהיה COM או CO.IL או סיומות אחרות.

 

דומיין חינמי, הוא כזה שאנחנו יכולים לקבל מפלטפורמות שונות שמציעות לנו אפשרות לבנות אתרים בחינם. אנחנו יכולים למצוא פלטפורמות כמו בלוגים, למשל בלוגספוט, או מתכונת של אתרים לכל דבר, כמו ויקס, אך הדומיין שלנו לא יהיה רגיל, אלא יכיל את שם הפלטפורמה ויהיה ניתן להבחין שלא מדובר בדומיין מותאם.

 

כפי שנוכל לראות מיד, החשיבות של דומיין מותאם הוא לא רק לצורך פרסום באינטרנט באופן ספציפי, אלא גם עבור ניהול האתר באופן סדיר ולאופציות הטמונות בכך. דבר שיכול להשפיע על תפקוד האתר וכן על היכולות לספק לגולשים תוכן איכותי וכלים רלוונטיים עבורם.

 

מה החשיבות של דומיין מותאם

כשאנחנו רוכשים דומיין משלנו, דומיין מותאם לאתר האינטרנט שלנו, אנחנו נהנים ממספר יתרונות:

ראשית, יש לנו נכס משלנו. דומיין הוא נכס לכל דבר, עומד בדרישות של זכויות קניין ואיש לא יכול לעשות בו שימוש ללא אישורנו. כל עוד אנחנו משלמים עליו, הדומיין והזכויות עליו הן שלנו.

 

שנית, מבחינת פרסום באינטרנט, אפילו פרסום סטנדרטי, הצגת דומיין במקום כזה או אחר, הרי הרבה יותר יפה לעין והרבה יותר ברור להציג דומיין מותאם מאשר דומיין חינמי שכולל הרבה מאוד תווים ולא נראה אטרקטיבי.

 

שלישית, הדומיין יכול להיות שם העסק, יכול להיות ראשי תיבות או כל דבר אחר שנבחר. אנחנו יכולים להשתמש בו לצורך פרסום ומיתוג. דבר שהוא בלתי אפשרי כמעט בדומיינים חינמיים.

 

ארבע, כאשר גוגל בוחן אתרים ומקדם אותם במנוע החיפוש, אחד הדברים העיקרים שהוא בוחן זה את הדומיין והאם הוא שייך לאתר. דומיין חינמי הוא הרבה פעמים מה שמכונה סאב דומיין, הוא לא יכול ליהנות מקידום, שכן האתר המקורי, קרי הפלטפורמה של החברה היא זו שזוכה לקידום. אתר שיש לו דומיין משלו, עומד בפני עצמו ולכן הוא יזכה לקידום.

 

חמש, דומיין מותאם מאפשר לבעל העסק לייצר שיתופי פעולה עם עסקים אחרים בצורה הרבה יותר אפקטיבית. למעשה, מרבית הסיכויים שיהיה לו הרבה יותר קל לעשות את זה, מאחר ובעלי עסקים, בעלי מקצוע, מקדמי אתרים, יעדיפו לבצע שיתופי פעולה עם מי שיש לו דומיין משלו ולא דומיין חינמי, שאיננו מוסיף דבר מבחינת קידום האתר.

 

דומיין מותאם רלוונטי לא רק לצורך פרסום

כפי שציינו קודם לכן, דומיין מותאם איננו רלוונטי רק לצורך פרסום אלא גם מבחינה מעשית, פרקטית, לצורך ניהול האתר. ההבדל טמון בשתי נקודות עיקריות:

ראשית, דומיין מותאם נהנה ממערכת ניהול הרבה יותר איכותית מאשר דומיין חינמי, אשר מקבל מערכת ניהול הרבה יותר מוגבלת וצרה (באופן טבעי, שכן מטרת החברה שמחזיקה ברשותה את הפלטפורמה, היא להעביר לקוחות שמשתמשים בכלים חינמיים להשתמש בכלים בתשלום)

שנית, דומיין מותאם, בתשלום, נמצא תחת שרת אחסון על פי מה שהלקוח בוחר, זאת לעומת דומיין חינמי, שנמצא תחת שרת עם מגבלות שהפלטפורמה המארחת קובעת עבורו.

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

אלפנט פיננסים
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע