דומיין ישראלי או בינלאומי לבניית אתר ישראלי

דומיין ישראלי או בינלאומי לבניית אתר ישראלילא פשוט להחליט על סיומת דומיין האתר. ההחלטה קשורה למדי בתוכן המוצג ובקהל היעד אליו האתר פונה. ניתן לבחור בין סיומת ישראלית (.co.il) לסיומת בינלאומית (.com), אולם ישנן השלכות שונות להחלטה זו, ובין השאר על הצלחת האתר בהמשך הדרך.

רישום דומיין ישראלי

מעוניינים להקים אתר ישראלי עם תוכן המוצג בעברית ופונה אל קהל יעד ישראלי? רצוי, אם כך, שתבחרו בדומיין ישראלי, כיוון שאתרים בעלי סיומת זו מגיעים גבוה יותר בעקבות תוצאות חיפוש במנועי חיפוש בעברית, או כאלו המכוונים לחיפוש בישראל.

לחילופין, אלו המעוניינים בהקמת אתר בינלאומי המציג תוכן בשפה זרה כלשהי (שאינה עברית), עדיף כי יבחרו סיומת בינלאומית לביצוע קל יותר של קידום האתר והגעה אל קהל היעד שלהם.

דומיין ישראלי: החשיבות

אתר אינטרנט הפונה אל קהל יעד בישראל עשוי להרוויח רבות משימוש בדומיין ישראלי, הן בשל הקלות בה הוא מוצג במנועי החיפוש והן בדרך בה גולשים מתנהגים. גולשים רבים בימינו מקלידים את שם הדומיין ומוסיפים אוטומטית את הסיומת co.il הישראלית. אם אתרכם פונה אל קהל יעד זה, יש לעשות את הגלישה אליו ברורה ופשוטה עד כמה שניתן כדי להקל על הגולשים לאתר אותו.

נוסף לאלו, קיימים אתרים רבים בהם ניתן לרשום את שם האתר ולקבל מהם קישורים. אתרים אלו מהווים ספריות המאגדות מספר גדול של אתרים שונים על פי תוכן או קטגוריות שונות ומעניקים עדיפות לאתרים עם דומיין ישראלי.

 

אתרים ישראלים עם דומיין ישראלי

בין אם זהו אתר מסחרי, אתר תדמית או אתר אישי, הרי שכל בעל אתר בעברית המכוון את תוכן האתר אל קהל יעד ישראלי – עליו להשתמש בסיומת co.il. אם אינכם בטוחים מה עדיף, אולי תרצו לשקול אפשרות נוספת: רכישת דומיין ישראלי, דומיין בינלאומי ובניית אתר באופן שתאפשר לתעבורה מהארץ להגיע אל האתר הישראלי ולתעבורה מחו"ל להגיע אל האתר הבינלאומי. לא קשה במיוחד כיום לתכנת אתרים באופן שיתאים למקום ולשפה של הגולשים; זוהי אפשרות נוספת למי שמעוניין ליצור אתרים שונים עבור קהלי יעד שונים.

 

דומיין ישראלי או דומיין בינלאומי

דומיין ישראלי (co.il) הוא בעל חשיבות רבה כאשר מדובר באתר אינטרנט עם קהל יעד הנמצא בישראל, זאת לעומת דומיין בינלאומי (.net, .com ודומיהם) כאשר מדובר באתר אינטרנט עם קהל יעד הנמצא מחוץ לארץ.

דומיין ישראלי בעל סיומת co.il יכול לשמש עבור כל סוג של אתר, בין אם מדובר באתר מסחרי ואף פרטי. אתר ישראלי בעל סיומת org.il מיועד עבור ארגונים ללא מטרות רווח (הם אינם אישיים או תדמיתיים).

רכישה של דומיין ישראלי או דומיין בינלאומי אפשרית אם מחדשים את הדומיין – רכישה מחדש של הדומיין מדי תקופה שהוגדרה באמצעות ספקית הדומיין: פעם בשנה, פעם בשנתיים וכו'. שימו לב למועד החידוש, כיוון שאיחור בתשלום על החידוש עשוי להעמידו למכירה מחדש עבור מי שיחפוץ בכך, ואתם תאבדו את הדומיין שלכם.

 

*** מאמר בגדר המלצה לרכישת דומיין לאתר ישראלי

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בארץ
תכשיטים נגד עין הרע