המקצועות שבהם פשוט יותר ממומלץ לבדוק המלצות

 

בעבר, לפני עידן האינטרנט, אם היינו צריכים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע מסוים, היכולות והאופציות שלנו היו מאוד מוגבלות. בראש ובראשונה, לא עמדו לרשותנו מאגרי מידע מתוכם יכולנו למצוא שמות של בעלי מקצוע שניתן לפנות אליהם, וגם לא יכולנו לדעת מי נחשב לבעל מקצוע איכותי ומי לא.

 

אם היינו מחפשים בעלי מקצוע מומלצים, אז היינו צריכים, לרוב, להסתפק בחוות דעת של חברים, בני משפחה, מכרים. לא כולם הכירו, לא כולם ידעו, וכמות ההמלצות שקיבלנו היתה מאוד מינימאלית. יכולת הבחירה שלנו היתה מאוד מוגבלת, וכן גם איכות וסוג ההמלצות שקיבלנו.

 

היום לעומת זאת, אם אנחנו מחפשים בעלי מקצוע מומלצים, בכל תחום שהוא, עומדים לרשותנו מאגרי מידע עם מגוון רחב של תוכן, על כל בעל מקצוע בכל תחום ובכל מקום. אך מעבר לכך, יש לנו הרבה מאוד כלים לקבל המלצות וחוות דעת, אמינות, איכותיות ומפורטות. היום, אנחנו יכולים להיעזר באתרי אינטרנט, מדריכים ואינדקסים, רשתות חברתיות, פורומים ועוד.

 

השאלה היא לא רק כיצד אנחנו בוחרים בעל מקצוע בתחום כזה או אחר, אלא באילו מקצועות חשוב מאוד להתייחס להמלצות. כלומר, באילו מקצועות אנחנו לא יכולים לוותר על האפשרות להשתמש בהמלצות, שכן מדובר על תחומים מאוד משמעותיים והשירות שאותם בעלי מקצוע מספקים לנו הוא ייחודי. אם לא נשתמש בהמלצות של אחרים, אנחנו עלולים לטעות ולפנות אל בעלי מקצוע לא מתאימים.

כיצד בוחרים בעלי מקצוע באמצעות המלצות?

לפני שנסביר באילו תחומים יהיה נכון לחפש המלצות ולהתעכב עליהם, לפני שנבחר בעל מקצוע כזה או אחר, נסביר כיצד עושים בחירה נכונה בעזרת המלצות. כלומר, על מה אנחנו צריכים להתעכב כשאנחנו קוראים המלצות של לקוחות על בעלי מקצוע בתחומים שונים.

 

אפשר לחלק זאת לשני חלקים. חלק אחד מתייחס להיבטים ספציפיים שקשורים לתחום ומשתנים בהתאם. למשל, אם אנחנו מחפשים המלצות לגבי מתווכים או בעלי מקצוע אחרים בתחום הנדל"ן, אז נחפש בהמלצות היבטים שקשורים ספציפית לתחום זה. לעומת זאת, אם אנחנו מחפשים רופאים, אז באופן טבעי נחפש בהמלצות היבטים ספציפיים שקשורים לתחום שלהם.

 

החלק השני מתייחס להיבטים כלליים שקשורים לכל תחום ותחום. למשל, ניסיון, רמת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים, כימיה וקשר אישי, יכולת להבין את הצרכים שלנו, זמינות ונגישות לביצוע העבודה, עד כמה אותו בעל מקצוע יכול לספק לנו שירות מלא וכולל, ולא רק נקודתי וספציפי.

 

אנחנו צריכים לקרוא מגוון רחב של המלצות וחוות דעת, לבחון את האיכות שלהן, לראות עד כמה הן אמינות, ואז להחליט מה נכון עבורנו, עם מי משתלם לנו לעבוד.

באילו מקצועות חשוב לקבל המלצות?

למעשה, אפשר לומר, שבכל מקצוע, בכל תחום, יהיה נכון להשתמש במנגנון של המלצות וחוות דעת, מהטעם הפשוט, אם אנחנו משקיעים כסף וזמן, אנחנו נרצה לקבל שירות או מוצר איכותיים. לכן עדיף לנו להשתמש בהמלצות וחוות דעת שיעזרו לנו בכך.

אך באופן טבעי, ישנם מקצועות בהם זה הרבה יותר משמעותי, הן בגלל הערך הכספי של ההשקעה שלנו והן בגלל אופי השירות שאנחנו אמורים לקבל בתמורה לכך.

 

למשל, כל מה שקשור לעולם הנדל"ן, החל ממתווכים שעוזרים לנו למצוא נכסים למכירה או למכור את הנכס שלנו, המשך באדריכלים וקבלנים, וכלה בכל איש מקצוע שמספק שירות למבנה. מדובר על בעלי מקצוע שהערך הכספי של השירות שלהם הוא עצום והמוצר או השירות הוא משמעותי מאוד. אם אנחנו נבחר מתווך או קבלן לא מומלצים, ההשפעה של כך על חיינו ויכולותינו הכלכליות לאורך זמן, עלולה להיות משמעותית מאוד.

 

זה נכון גם לגבי תחום הרפואה. מאחר ויש לכך השפעה ישירה על מצב בריאותינו, אפילו אם מדובר בטיפול אסתטי, הרי שאנחנו חייבים לחפש המלצות ולוודא שהן איכותיות ויכולות לעזור לנו לבחור את הרופאים הטובים ביותר. זה נכון לגבי רופא שיניים, רופא עור, רופא פלסטי או כל סוג אחר של רופא.

 

כמו כן, זה בוודאי נכון בתחום המשפט, קרי עורכי דין, הן לעניינים פרטיים והן לעניינים עסקיים ואחרים, וזה נכון גם תחום הביטוח, כשאנחנו מחפשים סוכנים שידאגו לנו לפוליסות ביטוח, לבית, לרכב או לכל מוצר ושירות אחר.

 

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

 

 

 

 

 

המלצות טיולים בחול
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
רישום המלצה חדשה
המלצות טיולים בארץ