בעיות השמנה בילדים – המלצות

בעיות השמנה בילדיםבשנים האחרונות אנו עדים לבעיות השמנה חמורות אצל ילדים. רק בישראל יש למעלה מ20% שיעור השמנה בקרב ילדים, כאשר מרבית הילדים בעלי משקף עודף יגדלו להיות מבוגרים בעלי משקל עודף. השמנת יתר היא בעיה שכיחה בעיקר בעולם המערבי והיא מהגורמים השכיחים ביותר להתפתחות מחלות לב, סוכרת, לחץ דם ומחלות רבות אחרות. כאחת מתופעות הלוואי של דור הדיגיטל והדבקות של הילדים למסכים שעות רבות במהלך היום כבר מגיל צעיר, אנו עדים לעלייה הדרגתית מדי שנה בשיעור הילדים בעלי משקל עודף.

מודעות ודפוסי התנהגות:

הצעד הראשון לעזור לאותם ילדים וגם לדורות הבאים שלנו תהיה לפתח מודעות לנושא. עצם זה שאתם קוראים מאמר זה ייתכן ואתם נתקלים עם תופעה של ילדים בעלי משקף עודף או רוצים להימנע מתופעה שכזו. כדי לסייע לילדים לשמור על משקל תקין, צמיחה וחיזוק הגוף והמערכת החיסונית בתקופת הילדות וגיל ההתבגרות, יש לפתח את מודעות הילדים לבעיה ואף לסייע להם לשנות את דפוסי ההתנהגות שלהם, לרוב על ידי מתן דוגמה אישית.

כמה טיפים והמלצות שיסייעו לבריאות ושמירה על משקל הילדים:

  • דוגמה אישית – שמרו על אורח חיים בריא וגוף בריא בעצמכם. רבים מהילדים פשוט לומדים מההורים שלהם מה מותר ומה אסור, מה טוב ומה לא טוב. הדרך הטובה ביותר לחנך היא לתת דוגמה אישית, לא רק בהתנהגות אלא גם בבניית אורח חיים בריא. הורה ששומר על המשקל שלו לא יספק לילד את התירוץ "למה אבא ככה ולי אסור?" וכו'.

  • עלו במדרגות – אם אתם גרים בדירה בבניין עודדו את הילדים לעלות במדרגות ולא במעלית (כל עוד לא מדובר בכמות מוגזמת של קומות כמובן). ילד ממוצע יוצא ונכנס לבית מספר פעמים ביום: לבית הספר, למשחק עם חברים בשכונה וכו'.

  • אכלו יותר בבית – במרבית המסעדות והמקומות שבהם תאכלו בחוץ האוכל יהיה משמין יותר מאשר בבית. אנו לא מדברים רק על צ'יפס והמבורגר אלא בכלל על כל סוג אוכל מתועש שתוכל או מסעדת מזון מהיר. כמובן שבטיולים או חופשות זה לא אפשרי אולם ככל שתצמצמו את הצריכה של אוכל בחוץ עבור הילדים שלכם כך ייטב.

  • ממתקים? רק כשבאמת מגיע – מרבית המשפחות לא משקיעות בסידור נכון של המזונות בבית. החטיפים והממתקים מאוד נגישים לילדים ואלה מגיעים אליהם מתי שרק מתחשק להם. הפכו את הממתקים והחטיפים לצ'ופר אמיתי שמקבלים אותו רק כשבאמת מגיע ובוודאי שלא על בסיס יומי.

  • ארוחות משפחתיות – במרוץ החיים הקדחתני שאנו חיים כיום מאוד קשה לשמור על סדר יום תקין ומאורגן שבו יש גם ארוחות משפחתיות מסודרות. אולם, אם תעשו מאמץ ולפחות תקבעו ארוחות מסודרות לילדים מהרגע שהם חוזרים מבית הספר הביתה ועד שהם הולכים לישון – תוכלו למנוע חוסר סדר לגבי ארוחות וכן חופשיות מיותרת שעשויה לגרור את הילדים לאכול יותר חטיפים ומזונות מזדמנים הידועים כמשמינים יותר.

  • הימנעו ממשקאות ממותקים – אחת הסיבות הגדולות ביותר להשמנה היא הסוכר הרב הנמצא במשקאות הממותקים. מבלי להיכנס אתכם לכמות הסוכר המטורפת שיש בכוס קול או אפילו במיצים טבעיים – כדאי יהיה למתן ולהפחית את צריכת השתייה הממותקת ולעודד באופן כללי שתייה של מים קרים או אפילו סודה.

 

בעיות השמנה בילדים היא בעיה שכיחה ומוכרת לא רק בישראל אלא בכל רחבי העולם ובעיקר בחצי הכדור המערבי. הנגישות והנוחות של המזון המהיר, הישיבה הממושכת מול מסכי הטלוויזיה והמחשב וחוסר המודעות לבעיות הבריאותיות שהשמנת יתר עשויה לגרום הם מהגורמים העיקריים לבעיה. הרגישו בנוח להתייעץ עם מומחים ולהחל שינוי בחיים שלכם ושל הילדים שלכם למען בריאות ואיכות חיים.

 

 

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

מתכונים מומלצים

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה?

חייגו 0722-400-400 או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול
רישום המלצה חדשה
רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ