מה צריך לדעת כשבוחרים קולט אדים

בוחרים קולט אדיםבבתים רבים כיום מותקנים קולטי אדים המאפשרים בישול נטול ריחות, וללא הצטברות אדים. קולטי אדים מגיעים במגוון עיצובים מעניינים ובטווחי מחירים גדולים. קולט אדים מאפשר לכל מטבח לשמור על אסתטיקה ומהווה גם אבזר דקורטיבי – לא פחות ולא יותר.

 

עולם קולטי האדים נהנה מחידושים רבים בשנים האחרונות – בעיקר בקטגוריית קולטי האדים היקרים והיוקרתיים יותר; אולם שינויים אלו צפויים להגיע גם לקולטים הפשוטים יותר – כפי שמתרחש בכל סוג מוצר. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד אודות חידושים מעניינים בתחום קולטי האדים.

 

כדי לבחור ולהתאים את קולט האדים למטבח שלכם, עליכם לתת את הדעת לכמה גורמים חשובים למדי:

 

סוגים של קולטי אדים

קולטי אדים מתחלקים לסוגים שונים – בעלי פונקציונאליות המתאימה למבני מטבח שונים.

קולט אדים עם ארובה – סוג זה של קולט אדים מותקן מעל הכיריים ומתאים למטבחים שמעל הכיריים שלהם אין ארונות מטבח. ניתן להזמין קולט אדים ארובה פינתי – אותו ניתן למקם בסמוך לקיר. יש גם קולט אדים עם ארובה המיועדת למטבח עם אי -  שם גם מותקן הקולט.

 

קולט אדים תחתון (מובנה). קולט אדים זה הוא בעל חלקים פנימיים החבויים בארונות המטבח; המנוע והמפוח שלו מוסתרים ואילו היחידה החיצונית בלבד – גלויה.

 

מסננים – כיצד זה בעצם עובד?

סוגים מסוימים של קולטי אדים קולטים את העשן ופולטים אותו החוצה. קולט בעל יציאה חיצונית מסתייע במערכת מנועים עוצמתית לניקוז העשן החוצה; בכך מתבטל הצורך במסנן אוויר. קולט אדים זה מתאים למטבח עם קיר חיצוני.

 

אם מדובר במטבח ללא קיר חיצוני, ניתן להסתייע בקולט אדים עם שיטת סינון במחזור אוויר. קולט אדים זה הוא בעל מסנן פחם. קולטי אדים מסוימים מתבססים על מסננים חד פעמי ואילו אחרים – על מסנן רב פעמי הניתן לשטיפה ולניקוי. לרוב, כאשר מדובר בקולט עם פילטר פחם, רצוי להשתמש במסנן חד-פעמי, לטובת יעילות ותקינות המכשיר למשך זמן; אולם ניתן לרכוש גם קולט אדים מדגם מתקדם יותר, המאפשר שימוש במסנן רב פעמי.

 

קולט האדים - עוצמת יניקה

בעת בחירה של קולט אדים, יש לבדוק את התפוקה שלו. תפוקת הקולט נמדדת על-פי יכולתו למחזר נפח אוויר בפרק זמן נתון. עוצמת היניקה תיבחר בהתאם לנפח המטבח. במטבח בו מרבים לבשל בשיטות המייצרות עשן סמיך יחסית (צלייה, טיגון וכו'), רצוי להשתמש בקולט בעל עוצמת יניקה מרבית, מה שיבטיח תדירות שאיבה גבוהה יותר.

 

על רעש ועל צבע: קולט אדים יכול גם להיות שקט

אלמנט משמעותי (שלא לומר – קריטי) בבחירה של קולט אדים הוא הרעש המופק בעת פעולתו. שוק קולטי האדים של ימינו כולל מכשירים בעלי מנוע שקט המאפשר ליהנות השימוש ללא רעש הפעלה משמעותי. מדובר בנושא שחשיבותו רבה. קולט אדים בעוצמה של 50 דציבל או פחות נחשב לשקט יחסית.

 

גודל הכיריים כקריטריון לבחירה

קולט האדים צריך להיות ברוחב הכיריים – ובכל מקרה לא קטן יותר מרוחב הכיריים. כאמור לעיל, ניתן למצוא טווח של גדלים בכל הנוגע בקולטי אדים. גם מבחינת גובה, על הקולט להיות כמובן במרחק מינימאלי מהכיריים – אך במרחק סביר, זאת על מנת שלא לפגוע ביעילות השאיבה.

 

בחירה נכונה של הקולט על פי הפרמטרים המדוברים תבטיח לכם חוויית שימוש יעילה ונוחה, תוך ניצול מקסימאלי של המכשיר.

 

 

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

רישום המלצה חדשה
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
המלצות טיולים בחול