איך בוחרים בית דפוס?

בעולם השפע של ימינו, כאשר רכישות מבוצעות מרחוק ומרבית השירותים מתבצעים בלחיצת כפתור, ישנה חשיבות לבחירה נכונה של ספקים ואנשי מקצוע. האם הכל ניתן לבחור און ליין? האם כל מה שמגיע בקליק איכותי ושווה ערך לעולם החיצוני? איך בוחרים מבין ההיצע ושומרים שהאיכות לא תיפגע?

 

"ישנן תעשיות שהאינטרנט אולי מהווה פלטפורמה שיווקית עבורן, אך לא תחליף לדבר האמיתי. למשל, כאשר מדברים על בחירת בית דפוס, בעיקר עבור עבודות דפוס מאסיביות בכמויות גדולות, מה שמכונה דפוס אופסט, מומלץ מאוד לבחור מפעל דפוס ולא בית דפוס קטן. הפרמטרים לבחירה נכונה כוללים ותק ומוניטין, יכולות טכנולוגיות, מקצועיות, עמידה בלו"ז, ניהול תהליך כולל ועוד" אומר לנו גורם מקצועי בדפוס "פאר פרינט – הדפסות דיגיטליות ואופסט".

 

צילום 123RF

הגדרת המשימה

כל בחירה של שירות או מוצר אמורה להתבסס על הגדרת צורך, רצון וציפיות, חשוב מאוד להגדיר מטרות, תקציב ולו"ז. זה השלב הראשון עמו ניגשים לסינון בית הדפוס האידיאלי לעבודה המשותפת. לא מומלץ לפנות לספקים קטנים עם פרויקט גדול ומורכב, או עם פרויקט הדורש גם התאמה של אריזות וגימורים, חשוב להבין מה גודל הפרויקט, מה נדרש לבצע ומי הטוב ביותר לבצע זאת. שלב הסינון הזה קריטי להמשך תקין של הבחירה, עתה ניתן לבחון את ההיצע.

ותק ומוניטין

חשוב לבדוק את הניסיון, השם והמוניטין של בית הדפוס. כמובן שמפעל דפוס ותיק ועתיר ניסיון בענף יש לו יכולות שאין לכל בית דפוס עם כמה מכונות דיגיטליות. מומלץ לעבוד עם בית דפוס מוכר בעל שם איכותי, המעסיק אנשי מקצוע בעלי ותק בענף, היודעים את מלאכת האומנות של הדפוס. אנשי מקצוע היודעים להתאים את סוג התוצר הרצוי לטכנולוגית ההדפסה הנכונה הן מבחינת התמורה הכספית והן הנראות הסופית.

 

אנשי מקצוע היודעים מתי נכון להדפיס בדפוס אופסט, מתי להציע דפוס דיגיטלי, איזה גימורים נדרשים ומה נכון לכל תוצר ולכל סקטור. בחירה בבית דפוס עטור ניסיון ויכולות, עם מגוון לקוחות עסקיים ופרטיים הצועדים יחד שנים רבות, עם תיק עבודות ודוגמאות מגוון, היא הצעד הנכון עבור מי שרוצה לקבל תוצרים איכותיים ומדויקים.

 

יכולות טכנולוגיות

כיום כאשר העולם מוצף במכונות דפוס דיגיטליות ואפילו התחילו להפיץ מדפסות D3 ביתיות, כל אחד יכול להצהיר שהוא בית דפוס. אך, יש עוד כל כך הרבה מעבר למכונות. מפעל דפוס ותיק, אשר מכיר את הענף על בוריו ולמעשה צועד לאורך כל דרך ההתפתחות, מכיר את הניואנסים והדרישות ויכול לספק תוצרים מיטביים.

חשוב מאוד לוודא שבית הדפוס אוחז במכונות הדפוס המהוות את פסגת הטכנולוגיה הקיימת היום, זאת במטרה לקבל תמורה בעד ההשקעה. מכונות איכותיות המספקות מוצרי דפוס ללא רבב עם גימורים מושלמים בהתאם לצורך.

 

מעבר ליכולות הטכנולוגיות המעולות, חשוב לוודא שבית הדפוס משתמש בחומרי גלם איכותיים, ללא פשרות ונמצא עם אצבע על הדופק הן מבחינת החומרים המובילים לשימוש והן מבחינת הטרנדים החמים בענף.

 

איכות ללא פשרות

אולי זה ישמע כמו קלישאה, אבל איכות זאת לא מילה גסה, אלא ערך עליון בעולם הדפוס. חומרי גלם איכותיים, מכונות משובחות, תוצרים מעולים כל אלה אינם דברים של מה בכך וחשוב לדרוש, לוודא ולהעריך בתי עסק המספקים 100% של טיב.

 

איכות אינה רק בתוצרים, חשוב מאוד לשמור על איכות בכל שלבי הדרך, החל משלב קדם הדפוס עם העיצובים והגרפיקות המדויקות, דרך פעולת ההדפסה והגימורים השונים, במטרה לוודא שמקבלים גם שירות וליווי איכותיים. ליווי מקצועי צמוד ואישי של אנשי מקצוע, המדקדקים בפרטים הקטנים, מלאי יצירתיות ובעיקר סבלנות לדרישות של הלקוחות ואקסטרה מייל.

 

מקצועיות

כאשר מדברים על מקצועיות צריך לקחת בחשבון כמה אלמנטים חשובים כגון עמידה בלוחות זמנים ובתקציב. חשוב מאוד לעבוד עם בית דפוס שמכבד את הלקוחות, את כספם וזמנם ומייעל את ההליך כמה שניתן. בית דפוס, או מפעל דפוס, המספק את כל השירותים תחת קורת גג אחת, מנהל את הפרויקט מא' ועד ת' ומוציא שלל תוצרים מגוון בכל הגדלים והמידות ולצרכים שונים. לרבות עיצוב וגרפיקה, והתאמת ניואנסי הצבע הנכונים, עימוד ממוחשב (אימפוזיציה) הפקת אייריסים והעתקי שמש לאישור הלקוח לפני הפקת הלוחות והגלופות להשבחה. מכלול של גימורים כולל שטאנצים, לכה סלקטיבית מובלטת, הטבעת פויל, הטבעה עיוורת, הדבקות, למינציה, לכת מים ועוד (לטיפים נוספים, לחץ כאן). לאחר שלב הגימורים התוצר הסופי עובר לבקרת איכות, בה נבחנים איכות ההדפסה וההשבחות במטרה להוציא מוצרים ללא רבב וללא פשרות.

מומלץ להעדיף ספק הרואה את הלקוח במרכז ומעניק לו ליווי במתכונת של one-stop-shop וניהול פרויקט הדפוס מקצה לקצה, כמעטפת שירותים רחבה, פתרונות יצירתיים  עם מכשור מתקדם בזמינות גבוהה.

המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
המלצות טיולים בחול
אלפנט פיננסים
המלצות טיולים בארץ
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה