טיפים לאימוני בטן לגברים

טיפים לאימוני בטן לגבריםכמעט כל גבר רוצה שתהיה לו בטן שטוחה, חטובה ושרירית. גם אם הוא לא אומר את זה הוא היה שמח להיראות בריא, סקסי, מושך וכמובן להבליט את הקוביות החוצה. מלבד העובדה שזה משפר את החיצוניות והביטחון העצמי זה עשוי לסמל גם על אדם ספורטיבי שדוגל בתזונה נכונה, שמירה על המשקל, אולי אפילו מבצעת פעילות ספורטיבית ולכן גם מסייע לעצמו לחיות באורח חיים בריא וטוב יותר. המרדף אחר השגת הבטן השטוחה והחטובה גורם לגברים רבים להתאמן ללא הפסקה, להשקיע בסטים ארוכים יותר עם יותר חזרות וכמובן גם כמות סטים גדולה יותר בכל אימון. האם זה בהכרח מוביל לתוצאות? התשובה היא לא. הנה כמה טיפים לאימוני בטן לגברים והשגת בטן חטובה ומעוצבת.

#1 – הכול מתחיל בתזונה:

כדי להשיג בטן שטוחה וחטובה צריך להפחית את אחוזי השומן בגוף. ככל שאחוזי השומן, העוטפים את השרירים, יותר נמוכים – כך השרירים יבלטו יותר החוצה. עם זאת צריך מינימום של אחוז שומן בגוף כמובן ולכן כדאי להתייעץ עם מאמן כושר מוסמך ואף לראות טבלאות באינטרנט בנוגע לאחוז השומן המומלץ בהתאם לגיל שלכם ולמבנה הגוף שלכם. כדי להפחית במשקל צריך שילוב של ספורט ותזונה נכונה. תוך כדי ולאחר ההפחתה במשקל תוכלו לעבוד עם תרגילי בטן על חיזוק השרירים שלכם ולהבליט אותם יותר.

#2 – האיכות יותר חשובה מהכמות:

רבים נוטים להגזים עם כמות החזרות כי הם חושבים שיותר כפיפות בטן יוביל אותם לתוצאה יותר מהר. מלבד העובדה שאתם עשויים להזיק לעצמכם ולהסתכן בפציעה אין בזה היגיון יותר מדי. עדיף לעשות פחות חזרות של כפיפות בטן אבל להשקיע בכל חזרה. לעשות חזרות איטיות, מחושבות וכאלה שמפעילות את השרירים הנכונים. תנועות נכונות של הכפיפות תספקנה עבודה יעילה ותפחית את הסיכון לפציעה.

#3 – גוונו את התרגילים:

מומלץ לגוון את התרגילים השונים. העבודה בזוויות שונות ותרגילים שונים יכולה לאתגר אתכם אפילו יותר מהתרגילים הסטטיים הרגילים. נסו לאתגר את עצמכם עם תרגילים חדשים, להעלות את רף הקושי אחת לכמה זמן ולנסות לעבודה היטב על שרירי הליבה שלכם.

#4 – אכילה לפני/אחרי אימון:

נושא התזונה הוא נושא חשובה מאוד באופן כללי אולם כדאי לדעת כמה דברים גם בנושא אכילה ושתייה לפני ואחרי אימון. המטרה של האימון היא לשרוף שומנים. כיצד זה קורה? במהלך הפעילות הגופנית הגוף צריך להשתמש במקורות אנרגיה בגוף כדי להמשיך לתפקד על כן הוא יעשה שימוש במקורות זמינים של פחמימות המספקות אנרגיה לגוף שלנו. כאשר אין לנו מקורות שכאלה בהישג יד הגוף יתחיל לפרק מאגרי שומן כדי להשתמש בהם לצורך יצירת אנרגיה. לכן, מומלץ לא לאכול פחמימות בשעה וחצי שלפני האימון. בנוסף לכך, כדאי שלא לאכול פחמימות מיד לאחר האימון. הסיבה לכך היא שלאחר האימון משתחרר הורמון גדילה המסייע בשחרור שומר מהמאגרים השונים בגוף שלנו. אם תוכלו פחמימות הוא יעשה שימוש בהן ולא במאגרים ועל כן יבלום את אפקט שריפת השומנים שאנו רוצים שימשיך לעבוד גם קצת אחרי האימון.

#5 – היו עקביים וסבלניים:

אימוני בטן והשגת בטן שטוחה עשויה לקחת זמן וצריך להיות עקביים. מדובר בעבודה לטווח ארוך הכוללת שילוב של תזונה נכונה, חזרות איטיות ונכונות של כפיפות הבטן וחיזוק שרירי הליבה לצד הפחתת אחוזי השומן בגוף שלנו. כדאי לזכור שהישר בטני הוא שריר אחד האחראי על תצוגת הקוביות שאנו מייחלים להן ולכן כאשר אנו עובדים על הבטן אנו עובדים על כולה ולא על חלק מהשריר בלבד.

 

פרסום מאמרים וכתבות

מעוניינים לפרסם מאמר באתר המלצה? 

חייגו 0722-400-400

או שלחו מייל ל info@hamlatza.co.il ונחזור אליכם בהקדם

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פרסום עסקים חינם או מקודם בתשלום

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים

פרסום עסקים חינם

קידום משולב בגוגל ואתר המלצה - פרסום עסקים מתקדם

טיפים לעסקים

מתכונים מומלצים

אינדקס עסקים והמלצות בפריסה ארצית ובתחומים שונים

 

 

המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ
התקנת מצלמות אבטחה 2
האחים תמם עבודות איטום
רישום עסקים לאתר