טיפים לאילוף כלבים באופן עצמאי בבית

טיפים לאילוף כלבים באופן עצמאי בביתכולם יודעים שהכלב הוא חברו הנאמן והטוב ביותר של האדם וכי אין מפקפק באהבתו לבעליו. עם זאת, כדי שהכלב יהיה חבר שגם אנחנו נאהב (לפחות רוב הזמן), יש עבודה שצריך לעשות. הכלב שלכם תוקף אנשים וכלבים אחרים? אולי הוא עושה צרכים בבית או נובח על אנשים ללא סיבה נראית לעין? ייתכן שהוא הורס חפצים ורהיטים עקב שעמום – ושיש כאן בעיה שכדאי לפתור בהקדם.

 

זכרו שהבעיה אינה אצל הכלב – הבעיה טמונה בבעלים שאינם נוקפים אצבע כדי לאלף את כלבו או כלבתו. אין חובה לשכור שירותי אילוף מקצועיים אם מה שברצונכם לעשות הוא ללמד את הכלב לבצע פעולות פשוטות. ישנם מקרים בהם אילוף עצמי יכול להספיק בהחלט. אין זה משנה היכן תחפשו – ברשת, בחנות ספרים או במקומות אחרים – שהרי תוכלו להיחשף בכל דרך לטיפים חשובים לאילוף כלבים עצמאי.

אילוף: האם זה חשוב?

לפני שאתם מקבלים את ההחלטה הגורלית בעניין אימוץ גור כלבים, כדאי שתזכרו שהכלבלב אולי חמוד עכשיו, אבל הוא עשוי לגדול ולהפוך לחיית פרא עצבנית ומעצבנת אם לא תתחילו בתהליך האילוף מוקדם ככל הניתן. אילוף כלבים דורש כמה דברים בסיסיים שאתם צריכים שיהיו לכם: סבלנות והתמדה, כמו גם אהבה עד בלי די. שילוב שלושת המרכיבים יאפשר תהליך אילוף קל ומהיר יותר.

אילוף: כן, זה חשוב בהחלט!

אם אתם מבקשים לאלף את הכלב שלכם לציית לפקודות, עליכם להקפיד על מספר חוקים: לשמור על מערכת יחסים כנה ובריאה בין הכלב לבעליו, ליצור לכלב גבולות וחוקים, למנוע מראש התפתחות של בעיות התנהגותיות אצל הכלב או הכלבלב, לבנות ביטחון עצמי הדדי ולעודד את פיתוח היצרים והאינסטינקטים הטבעיים של הכלב. זכרו שאלימות אינה מהווה לעולם חלק מתהליך האילוף.

מיהו המאלף הטוב ביותר?

אמנם ישנם מאלפי כלבים רבים בשוק – חלקם טובים ועושים עבודה מעולה בלהפוך כלבים סוררים לכלבים נאמנים וממושמעים ביותר; עם זאת, כדאי לדעת שהאדם המתאים ביותר לתפקיד האילוף הוא בעליהם של הכלב. זוהי עבודה שניתן לעשות רק אם הבעלים אוהב את כלבו באמת ובתמים.

אילוף כלבים - השלבים

כאשר הכלבלב הוא עדיין גור צעיר בחמוד, זהו הזמן המתאים ביותר להתחיל באילוף. כבר בימיו הראשונים ניתן ללמד את הגור מה מותר ומה אסור, למשל: לא לעשות צרכים בבית, אלא במקום המיועד לעשיית צרכים – בבית או בחוץ. בגיל זה כדאי גם לבחור את המזון המתאים ביותר לכלב – מה שניתן לעשות תוך התייעצות עם מביני דבר.

 

בשל מאוחר יותר של האילוף אפשר להכניס עניינים חשובים כמו מניעה ושינוי של בעיות התנהגות המתפתחות עם הזמן אצל הכלב (נביחות ללא סיבה, לעיסת חפצים, חרדת נטישה ועוד). אלו בעיות שאפשר לפתור בעזרת שיטות פשוטות שאינן כוללות אלימות: האכלה עם מזון בריא, משחק, אימון, פינוק בצ'ופרים לאחר תרגול מוצלח, צעצועים ומקום קבוע ונעים לישון בו. כך יתרגל הכלב להרגיש בנוח ובטוח בסביבתכם ובקרב משפחתכם.

 

השלב הבא בתהליך הוא אילוף הכלב לציית לבעליו. על הכלב להבין ולדעת מי ה"בוס", אחרת, הכלב עלול לשלוט בבעליו – במקום המצב ההפוך, מה שיעורר בעיות התנהגות ואגרסיביות רבה יותר. על אף זאת. אלימות היא לא הפתרון לכך.

מעוניינים לאלף את כלבכם? הפקודות החשובות הראשונות שעליו ללמוד הוא שב, בוא, ארצה, וכו'. יש לזכור שאין להשתמש באלימות בשום מקרה ושיש תמיד לפנק בצ'ופר (חטיף או אוכל) בכל פעם שהכלב מציית ולומד משהו חדש. אט-אט הכלב יהפוך ממושמע וצייתן יותר מכפי שהיה.

רישום עסקים לאתר
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה
תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בארץ