חשוב לדעת אודות בוטוקס

טיפול בבוטוקסאם פעם מי שעברה טיפול אסתטי בבוטוקס מיהרה להסתיר את העובדה, הרי שהיום יותר ויותר נשים מדברות על הטיפולים האסתטיים שעברו. נכון להזדקן זה אולי לא דבר נורא כל כך, אבל אף אחד לא אמר שלא ניתן לעשות זאת בחן, ועדיין לאפשר לנו עוד כמה שנים של עור חלק וצעיר במראהו. לכן בין אם את שוקלת לעבור טיפול בבוטוקס ובין אם לא, הנה כמה נקודות שחשוב להכיר כמו מהו בעצם בוטוקס, איך התחיל השימוש בו, לאילו טיפולים הוא מתאים, וכמובן מהם תופעות הלוואי האפשריות.

 

מטיפולי עיניים לטיפולים אסתטיים

הבוטוקס הוא למעשה רעלן של חיידק בשם בוטולין, אשר כבר בתחילת שנות השמונים שימש לטיפולי פזילה ועוויתיות של שרירים כתוצאה מפגיעות עצביות שונות. בתחילת שנות התשעים החלו להשתמש בו זוג רופאים שבהמשך הקימו חברה בשם Allergan, העוסקת בייצור בוטוקס עד היום. שימוש המוני יותר של המוצר בתחום הקוסמטי החל עם קבלת אישור השימוש מצד ה- FDA, וכמובן משרד הבריאות בארץ, בתחילת שנות האלפיים.

כיצד פועל הבוטוקס

שרירי ההבעה בפנינו כשמם כן הם, מביעים רגשות. הפעלה חוזרת ונישנת שלהם או כיווץ יתר שלהם גורם במהלך השנים להדגשה והעמקה שלהם. עם הגיל מתחילים להופיע קמטים שאינם נעלמים גם כשאנחנו נמצאים במצב מנוחה, בעיקר עקב מתח שריר מוגבר. בנוסף, חוסר האיזון בין קבוצות שרירים שונות שחל עם השנים, גורם אף הוא למצב של הזדקנות ועייפות בפנים, ולהופעתם של קמטים קבועים.

טיפול בבוטוקס מביא להפחתה של קמטי ההבעה הן במצח, הן בין הגבות ובצידי העיניים והאף. הקמטים הללו, הנקראים קמטים דינמיים, מופיעים לרוב כאשר אנו מבצעים הבעות שונות. אחת הדרכים לטשטש אותם היא על ידי החלשת או הרפיית שרירי ההבעה הדואגים לייצר אותם.

בנוסף הרפיית השרירים גם מאפשרת הדגשת פעולתם של שרירים אחרים המנוגדים להם. כתוצאה מכך הפחתתם של קמטי ההבעה גורמת לנו להראות צעירים, חיוביים ורגועים יותר.

לאילו טיפולים מתאים הבוטוקס

ישנם מספר טיפולים בבוטוקס שיעילותם הוכחה זה מכבר. באזור המצח לדוגמה מצליח הבוטוקס לטפל בהבעת תמיהה שנוצרת כתוצאה מכיווץ שריר הפרונטאליס המאפשר את הרמת הגבות. אם אתם נוהגים לכווץ את שרירי הקורוגאטור והפרוסרור, לעומת זאת, הרי שהבוטוקס יצליח למגר את הבעת הכעס או הריכוז ששורה על פניכם כתוצאה מקירוב והורדת הגבות.

אכן לצחוק זה בריא אבל בהחלט יכול להתבטא בלא מעט קמטים כאשר המניפות בצידי העיניים הופכות לחרושות קמטים כתוצאה מכיווץ שריר האורביקיולאריס. גם צידי האף יכולים להיות מטופלים בשל כיווצים הנגרמים על ידי כיווץ שרירי הנזאליס. ובכלל, בוטוקס יכול לפתוח לכם את המבט על ידי הרמת גבות, לתקן חוסר סימטריות, ולהחליק גומות בסנטר.

תופעות לוואי של הטיפול

רצוי לציין כי תופעות כאלו בהחלט קיימות אולם הן יחסית נדירות לרוב וגם מאוד זמניות. בין התופעות ניתן למנות מצב של אי נוחות מסוימת היכולה לקרות בעת ההזרקה. במקום ההזרקה אפשר גם לחוש אודם ונפיחות זמניים, או לחוות תחושה של אלחוש או נימול באופן זמני. במקרים נדירים מתרחשים גם שטפי דם תת עוריים. כמובן שתמיד אפשר שתהיה אי סימטריות או תוצאה לא משביעת רצון, כתוצאה מאי תיאום ציפויות. במקרים נדירים במיוחד יש כאבי ראש, בחילה, עייפות, כאבי שרירים. אפשרות לתופעות לוואי נוספות הן מצב של הרפיה לא מכוונת בשריר סמוך הגורם לצניחת גבה או עפעף, וכמובן יכולות גם להתרחש תופעות אלרגיות שונות.

 

 

דר רון קורמן רפואה אסתטית

ד"ר רון קורמן רפואה אסתטית​

חרוד 9, עפולה    טלפון: 052-6417577   

רישום עסקים לאתר
המלצות טיולים בארץ
המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
פרסום עסקים איכותי בגוגל ובאתר המלצה