תשלום פנסיה – מה חשוב לדעת?

תוחלת החיים רק הולכת ועולה עם השנים ובכדי לאפשר לשמור על רמת חיים טובה או לפחות סבירה, גם בישורת האחרונה של החיים, קיימת חשיבות גבוהה לחשוב על נושא הפנסיה ולחסוך לקראתה כבר בגילאים צעירים יותר – וכמה שיותר מוקדם יותר טוב.
מכיוון שקיימת חשיבות גבוהה שלכל אדם יהיה חסכון פנסיוני וכחלק מכך, הוא יקבל קצבה חודשית אשר תאפשר לו להתקיים באופן עצמאי גם בגילאי הפרישה, חוקק במדינת ישראל חוק בנושא תשלום פנסיה חובה, אשר למעשה מחייב את כל המעסיקים לערוך ביטוח פנסיוני ולהקצות תשלום פנסיה חודשי עבור כל עובד.
מעבר לכך, המדינה מונעת מצידה מהעובדים למשוך את כספי הפנסיה לפני הגיעם לגיל הפרישה. פעולת המניעה מתבצעת בעיקר על ידי מתן קנסות.

 תשלום פנסיה

תשלום פנסיה חובה

החל משנת 2008, במסגרת צו הרחבה לביטוח פנסיוני, כל עובד זכאי לקבל פנסיה, גם אם הוא עובד במסגרת הסכם אישי וגם אם במסגרת של הסכם קיבוצי. דבר זה נכון לעובדות מעל גיל 20 ועובדים מעל גיל 21.
המעסיקים מצידם, אמורים לערוך ביטוח פנסיה מקיף עבור כל עובד וההפרשות לביטוח מתבצעות על בסיס חודשי באחוזים קבועים המצוינים בחוק. חלק מהסכום מופרש על חשבון המעביד וחלק נלקח משכרו של העובד.
באפשרותו של העובד לבחור את סוג הביטוח הפנסיוני בו הוא מעוניין כמו: ביטוח מנהלים, קרן גמל או כמובן, קרן פנסיה. במקרים בהם העובד לא מודיע למעסיק על סוג ביטוח או גוף בו הוא מעוניין שהביטוח יבוצע המעסיק אמור לבצע את הביטוח בקרן פנסיה מקיפה חדשה.

 

מודעות לזכויות

הדרך לקבלת מלוא הזכויות אשר קשורות לנושא תשלום פנסיה מתחילה במודעות לזכויות אלו. זה נכון אומנם שבגילאים צעירים אנשים פחות חושבים על מה יקרה בעוד עשרות שנים, אבל מודעות לזכויות וחסכון פנסיוני יאפשרו להם להיות מוכנים.
בין אם אתם שכירים, בין אם מעסיקים ובין אם עצמאים ומעוניינים בייעוץ פנסיוני מקיף ואישי אשר יסייע לכם לבצע את ההחלטות הנכונות לגבי הביטוח הפנסיוני, יש לתור אחר אחר יועצי פנסיונים אישיים אמינים.