משבר הקורונה – תרגלו סבלנות לסובבים אתכם

תרגלו סבלנות לסובבים אתכםבמציאות שבה אנו נמצאים כיום תחת איום הקורונה המרחף מעל ראשי העולם כולו כולנו מוצאים את עצמנו יושבים בבית, עם הילדים, מחכים שהזמן יעבור ושנחזור לשגרה. חלק מהאנשים עובדים מהבית, חלק נמצאים בחל"ת וחלק אף ספגו פיטורים ואיבדו את העבודה שלהם בעקבות המצב. כעת כל שנותר הוא לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו, להשקיע יותר זמן במשפחה ובילדים עד החזרה לשגרה ושיקום המציאות שידענו עד החל המשבר. הבעיה היא שקשה מאוד להיות סגורים כל הזמן בבית/בגינה ולמי שיש ילדים וודאי אפילו קשה יותר כי צריך לדאוג להם, לבדר אותם ולעזור להם גם כן לשחרר אנרגיות והכול במסגרת מגבלות משרד הבריאות. כדי לעבור את התקופה הקשה חשוב לתרגל סבלנות לכם ולסובבים אתכם וכך תעברו בנחת את התקופה ובמינימום נזק.

תרגיל 1 – השתדלו לראות את הצד החיובי:

הדבר הראשון שכולנו צריכים לעשות הוא לראות את הצד החיובי של כל הסיפור הזה. לא משנה אם הוציאו אתכם לחל"ת, אם פוטרתם מהעבודה או כל נזק כלכלי כזה או אחר שאתם חושבים שנופל עליכם כעת – זכרו כי המשבר הזה פוגע בכולם, במיליוני אנשים בישראל ובמיליארדים מסביב לעולם. לכן הגופים השונים, הממשלה והרשויות יגלו הבנות וסובלנות כלפי המצב. התנהלו בצורה נכונה בתקופה הזו ומזערו נזקים כלכליים. כך תוכלו להיות בראש שקט ולהתמקד בדברים החיוביים, כמו למשל: אפשר לבלות יותר זמן עם הילדים ובני המשפחה, לנוח מעט ולצבור אנרגיות מחודשות שאולי הייתם זקוקים להם, לכתוב ספר משלכם, לפתח את התחביב שלכם ועוד.

תרגיל 2 – רתמו את המשפחה כולה לתרגול הסבלנות ולעשייה שמחה:

משפחה שבה כמה אנשים יושבים בבית כל היום במשך תקופה עשויה להיות אתגר לא פשוט לכולם, החל מהילדים הזקוקים לשחרור אנרגיות ופעילויות כדי לא להשתעמם ועד למבוגרים הצריכים לטפל בילדים, לסבול את הקריזות שלהם וכמובן להיות סבלניים בעצמם עם כל המצב ומה שעובר עליהם. קחו את המשפחה לפגישה בסלון ורתמו את כל בני המשפחה, מהילדים ועד בני הזוג/ההורים הנמצאים אתכם בבידוד והשקיעו כולם בתרגול הסבלנות ועודדו משחקים משותפים, סיפורים, צפייה משותפת בטלוויזיה ועשייה משמחת משותפת. לדוגמה הורים שהפכו את הבית למסלול אתגרי עבור הילדים מה שמספק לכל הצדדים פעילות וכיף.

תרגיל 3 – עשו לילדים את תרגיל המרשמלו:

מכירים את מחקר המרשמלו המפורסם שעשו באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב? שמו ילדים מול צלחת עם מרשמלו וביקשו מהם לא לאכול וכך בחנו את הסבלנות שלכם ודחיית סיפוקים. שימו לילדים מרשמלו או ממתק שהם אוהבים בצלחת חשופה בשולחן האוכל במטבח ובקשו מהם לא לגעת בזה עד שתרשו להם. תנו לזמן לעבור – יום-יומיים ובחנו שהם בהחלט לא נוגעים בזה למרות שעברו במקום מספר פעמים. הצליחו במבחן? הם שיפרו את יכולות דחיית הסיפוקים שלהם והסבלנות שלהם – צ'פרו אותם במרשמלו.

תרגיל 4 – תעזרו לילדים לעשות מה שהם אוהבים:

לעתים רבות הפתרון של ההורים הוא פשוט שיהיה להם שקט מהילדים. כל עוד הילדים עסוקים ונהנים כך ההורים יכולים להתפנות לעיסוקים ולתחביבים שלהם או לעסוק בנחת בעבודות הבית מבלי כאב הראש של ילדים משועממים שרבים אחד עם השני כל היום. אם הילדים שלכם אוהבים לשחק במחשב – קנו להם משחק מחשב חדש (אפשר להזמין אונליין מהרבה מאוד חנויות שיספקו לכם משלוח עד הבית), פתחו להם נטפליקס שיצפו בטלוויזיה או קנו להם משהו שיעסיק אותם הרבה זמן. לדוגמה אם אחד הילדים רצה הרבה זמן ללמוד לנגן על גיטרה זה זמן טוב להקדים את מתנת היום הולדת ולהעניק לילד גיטרה קלאסית חדשה להתחיל ללמוד עליה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פתיחת פרסום חינם לעסקים

פרסום עסקים חינם

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים