הקשר בין צריכת תמר מג'הול לבין אורח חיים בריא יותר

תמר הג'הול הוא מקור גאווה לפיתוח החקלאי במדינת ישראל, מקורו של התמר במרוקו אבל כיום הוא גדל הן בערבה והן בעמק בית שאן שם מצויים התנאים האופטימליים עבורו, שהם החום והיובש. התמר הישראלי מצליח להגיע לרמות גבוהות, עסיסי ונחשב לבין הטובים בעולם, רכותו ומרקמו העדין ביחס לזנים אחרים, מקנים לו יתרון וביקוש רב. |

 

הקשר בין צריכת תמר מג'הול לבין אורח חיים בריא יותר


הנה כמה טיפים ויתרונות אודות תמר מג'הול.

 

יתרונותיו של תמר מג'הול

לתמר יתרונות רבים כגון מינרלים, ויטמינים וסיבים תזונתיים. תמר מג'הול יכול לספק אנרגיה טבעית זמינה ובריאה לספורטאים ולהעלות את רמת הסוכר בדיוק כאשר הדבר נדרש. מספר הולך וגדל של אנשים מסתובבים כאשר בחיקם תמרים, מסתמן כי גם הסוכרתיים וגם אנשים שמתאמנים במשך שעות נוספות מעדיפים לייצב את רמות הסוכר שלהם בגוף בזכות תמרים טבעיים מכיוון שהסוכר בתמר הוא סוכר מורכב. אדם המתאמן בחדר כושר במשך כיותר משעה ירגיש לפתע חולשה – זה טבעי, אבל בדיוק הוא יוציא מתיקו "משהו מתוק" שלרוב יהיה גם בננה או תמר, זאת בכדי לקבל אנרגיה מחודשת. כן, לתמר יש לא מעט יתרונות במיוחד לאור ההיבט הבריאותי. ערכו הקלורי של תמר גדול (או שניים קטנים) שווה בערכו הקלורי למנת פרי.

 

כל הסיבות לצריכת תמרים

אין ספק כי תמר המג'הול יכול להוות תחליף מצוין במקום ממתקים. צריכה מבוקרת שלו יכולה להתאים לספורטאים ולאנשים מהשורה כאשר מתעורר הרצון למשהו מתוק.  הוויטמינים, המינרלים והסיבים התזונתיים שיש בו מסייעים לתזונה מועילה לגופנו ומהווה אפשרות טובה הרבה יותר מצריכת סוכרים פשוטים. התמר הינו דל שומן הנותן מענה לצורך במתוק שיכול להתעורר בכל אחד מאיתנו. מעבר לכך שהתמר מסייע במניעת השמנה, צריכת התמר יכולה לסייע בהתמודדות עם לחץ דם, מחלות כלי דם ועוד. מבין שלל מחקרים בהיבט של "הכולסטרול הרע" הוכח כי תמר מג'הול יודע לזרז את עודפי הכולסטרול מתאי דופן העורק וכך יכול לגרום גם לנסיגה מלאה של טרשת העורקים. הפוליפנולים – חומר המצוי בתמר יודע לשפר את יכולת הכולסטרול הטוב (HDL ), להיקשר לתאי הדופן ובסופו של דבר מנטרל את הכולסטרול מהכבד ומכל השאר, יש לזכור כי רצוי לעשות זאת כחלק ממכלול של פעילויות התורמות לאורח חיים בריא.